Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vyberies vzor 73 a ENTER...

zadas VS... ENTER

zadas partnera... ENTER

zadas text ... ENTER

zadas datumy... ENTER (po kazdom datume)

vyberies menu dokladu... ENTER

zadas alebo vyberies kurz pre doklad... ENTER

to iste pre dph... ENTER

zadas sumu do riadku "volny zaklad".. kurzor je tam uz aj tak nastaveny... ODENTRUJES kym sa okienko nezavrie alebo klik myskou na OK v tomto okienku so sumami...

potom by mal pytat predkontaciu na sumu spolu, zadas... ENTER... analytika... ENTER

ak by nepytal tuto predkontaciu ale skocil niekde inde tak skus len odentrovat...

vypyta predkont na zaklad bez dph... zadas... ENTER... anyltika... ENTER...

ostatne vsetko doplni program sam...

uz len OK na samotnom doklade a hotovo...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ďakujem za tvoje cenné rady ako pre debila, až sa musím hanbiť, ale ja keď zadám menu mám euro, zadám voľný základ sumu tak mi potom už nič nepýta a predkontáciu musím zadať sama lenže neviem ako správne, ktorými kódmi. je ich tam viac.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ziadne kody nevyberas... to program ma nadalej... ty len pekne enteruj... neni mozne aby to neslo...

potom jedine maximalne zavolat zajtra rano do krosu nech ta naviguju ako nato... podmienka je mat platny licencny subor... t.j. nie menej ako bude zajtrajsi den...

ja na dnes balim... stacilo... aj zajtra je den
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skusim prilozit obrazok uctovania... snad to bude vidno a snad to pojde...
zDF.jpg  
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

zaúčtované
Naposledy upravil dara : 24.01.10 at 20:59
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

potrebovala by som pomoc ohľadom závierky za rok 2009 v Omege všetko mám už zaúčtované len neviem, čo treba ešte predtým ako uzavriem účty, knihy atď .......Ď
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Potrebovala by som pomoc, ako zaučtujem finančnú pôžičku od inej firmy, a ako zaúčtujem vklad konateľa v hotovosti do pokladne v omege ?
0 0
Ester Ďuráková Ester Ďuráková
Ja sa už druhý rok trápim s KROSOM, najschodnejšia cesta je návšteva v KROS-e a zaplatiť si službu - zavedenie firmy vrátane
všetkých potrebných operácií z minulých rokov. Ja som sa sama s tým dlho trápila, ale nakoniec som si nebola istá výsledkom, takže som to radšej zaplatila. Aj tak bude ešte veľa problémov.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Ddobrý deň, chcem sa opýtať ako mám zaúčtovať v omege odoslanú faktúru:
Provízia 1000 eur
odpočet prijatých poplatkov 100 eur
K úhrade 900 eur.

Ten poplatok prijíma sprostredkovateľ od klienta a musí ho vrátiť firme ktorej fakturuje. On jej ho nevráti ale odpočíta si to z provízie (akoby zápočet). Tento poplatok účtujem 211/325
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak chces zapocitat pohladavky so zavazkami, tak nie cez preddavky ale cez ID vzor Z ... ale predtym by si mala nachystat dohodu o zapocte...

o preddavku uctujes len v tom pripade ak je to na fakture uvedene... teda by ta faktura bola ponizena o zaplatene preddavky...
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

No ale veď mám faktúru poníženú o ten poplatok. A k úhrade už mám len zvyšok. Ten príjem poplatku účtujem ako 221/325. Je to poplatok za službu, ktorý klient platí sprostredkovateľovi a sprostredkovateľ to následne musí vyplatiť spoločnosti, pre ktorú pracuje.
Myslela som že to zaúčtujem takto:
Provízia 1000 602 - dal
Odpočet poplatku 100 325 - má dať
K úhrade 900 311 - má dať
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Zdravim, Stvrtrocny platca DPH, ma za 4Q 2009 povinnost zaplatit du 200,- euro. Mam to dat do roku 2009 v programe Omega do knihy zavazkov? Lebo ked dam pridat, tak mi ponuka iba okruhy DF, DPF, DD, CD. Alebo sa spravi iba uzavierka DPH a program vsetko zapise kam ma? Dakujem za pomoc.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked zakvacnes pri uzavierke dph preuctovanie, tak ti to preuctuje na suhrnny ucet, kt. zadas (ja pouzivam 343-999) ...

inak sa osobitne zavazok ani pohladavka voci DU z titulu dph neeviduje...
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

ahojte, začala som v omege účtovať jednu firmu od januára, nahodila som cez ID začiatočné zostatky, ale na bankovom účte keď som v evidencii účtovných dokladov BV mám zostatok 0 a idem stále do mínusu. V prehľadoch ten zostatok mám akurát že ho nevidím priamo tam v tej evidencii, neviete čo robím zle?
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

xi xi už som to objavila, stačilo pozrieť do helpu ))
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Ahojte, prosim prosim, napiste mi kroky ako zauctovat v Omege zDF z Ciech. Cesky dodavatel je platitel DPH (DPH je vycislena na fakture), my sme neplatitel DPH. Ake kody/vzor zDF musim pouzit, aby mi ju Omega spravne zauctovala? Uz som skusala vselijako, ale stale mi vyhodi chybu: porusena podvojnost uctovania. Dakujem vopred.
Fakturovana suma 10473 CZK
Tovar 10072,99 CZK
Postovne 400 CZK
Centove vyrovnanie 0,01 CZK
DPH na zDF 1608,29 CZK
Naposledy upravil cazu3 : 11.03.10 at 21:35 Dôvod: upresnenie
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

Nikto nic? Prosim.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vzor 70... a celu sumu jednym zapisom, ziadne rozdelovanie...
0 0
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

A potom to musim rozuctovat internym dokladom, ci nie? Lebo presne pri vzore 70 to ide len tou jednou sumou ako pises.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a co potrebujes rozuctovat?

ste neplatci dph a faktura je uz s ceskou dph, to znamena, ze do samozdanenia uz nema preco ist... takze cela suma faktury je pre vas "obstaranie tovaru" /ak som dobre pochopila ze ide o fakturu za tovar/ a ostatne sumy su sucastou obstaravacej ceny...

ak potrebujete este rozuctovat nieco osobitne, tak po nahodeni dokladu urobite kopiu druheho riadku a kazdy riadok opravite osobitne... treba prepisat texty, sumu a uctovanie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať