Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
cazu3 cazu3

cazu3 je offline (nepripojený) cazu3

andreaS Pozri príspevok
a co potrebujes rozuctovat?

ste neplatci dph a faktura je uz s ceskou dph, to znamena, ze do samozdanenia uz nema preco ist... takze cela suma faktury je pre vas "obstaranie tovaru" /ak som dobre pochopila ze ide o fakturu za tovar/ a ostatne sumy su sucastou obstaravacej ceny...

ak potrebujete este rozuctovat nieco osobitne, tak po nahodeni dokladu urobite kopiu druheho riadku a kazdy riadok opravite osobitne... treba prepisat texty, sumu a uctovanie...
Dakujem.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Zdravím Vás, neviete mi niekto poradiť prečo ak si dám prehľady - kniha analytickej evidencie, tak tam mám tie doklady všelijako poprehadzované, čiže mi nejdú časovo za sebou. To isté aj v denníku účtovných zápisov. Treba niekde niečo nastaviť, aby mi to zoradilo podľa dátumu? Všetky doklady som už aj prečíslovala a usporiadala...
A tiež by som potrebovala pomôcť s tým, že by som chcela napr. pri úhrade OF alebo DF, aby mi do textu ťahalo interné číslo dokladu. Ďakujem za rady..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ibiza Pozri príspevok
Zdravím Vás, neviete mi niekto poradiť prečo ak si dám prehľady - kniha analytickej evidencie, tak tam mám tie doklady všelijako poprehadzované, čiže mi nejdú časovo za sebou. To isté aj v denníku účtovných zápisov. Treba niekde niečo nastaviť, aby mi to zoradilo podľa dátumu? Všetky doklady som už aj prečíslovala a usporiadala...
A tiež by som potrebovala pomôcť s tým, že by som chcela napr. pri úhrade OF alebo DF, aby mi do textu ťahalo interné číslo dokladu. Ďakujem za rady..
áno, keď stlačíš TLAč v okne vľavo dole máš možnosti zoradiť podľa... a tam si nastav všetko ako potrebuješ.
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

no výborne.. super, ďakujem. A prečo sa mi v knihe analytickej evidencie v niektorých riadkoch nezobrazuje protiúčet? To nevadí? Pravdepodobne je to kôli tomu, že niektoré účtovné prípady sa rozpisujú na dva riadky?? ale nieje to v tej knihe potom problém? Ja by som to tam totiž potrebovala vidieť...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

protiucet sa nezobrazi vtedy, ked zapis toho prvotneho dokladu mas v dvoch riadkoch... ak je zapis len v jednom teda je uctovane v tomto jednom riadku MD/D, vtedy ti ukaze protiucet... ale ak mas dva riadky a v jednom D a v druhom MD, tak to neukaze...
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

no a nieje to potom problém? myslím či to tam má byť alebo nie... ak na to pozrie daňovák..
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Uctujeme v Omege a potrebujem zadat zahr. fakturu bez moznosti odpoctu dph. Pouzila som vzor 73, nechala som ho prebehnut a vymazala posledné dva riadky. K uctu 343 som na stranu MD dopisala ucet 548. Neviem ci som postupovala spravne. Viete mi poradit?
0 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
Nemalo by ten isty efekt zauctovat taku fakturu cez dosle faktury /nie zahranicne/, s tym, ze sa zmeni mena, ak je to potrebne?
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte poraďáci, neviete mi niekto poradiť ako obísť systém?
Nemám zatiaľ aktualizovanú verziu takže robím v 12.56, chcela som spraviť uzávierku kurzových rozdielov. Prepočet stavu na CZK účte spravil systém dobre, ale stále pýta odo mňa kurz SKK a následne mi prepočítava stav na pokladni označenej v SKK i keď sú stavy už preúčtované na € pokladňu a hádže mi tam nenormálne sumy.
Nemáte s tým niekto skúsenosť prosím?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a si si ista, ze nemas v uctovnictve nic v SKK? myslim zostatok... preto moze robit tieto bludy...

pozri si ktore ucty ti vyrovnava a podla toho si daj zobrazit trebars analytiku v cudzej mene a uvidis, ci mas zostatok na danom ucte aj v SKK a preto ti to bude robit...
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Robí mi to na podkladnici vedenej v SKK..teraz rozmýšľam, či nie je je chybou to, že som prevod zaúčtovala v EUR, keďže bol už rok 2009 a účtovalo sa v €.
Na zač. roka som mala stav 198000 SKK a 2.1 som prevod zaúčtovala v prepočítanej hodnote v € ? Spravila som blbosť?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mimaemma Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, neviete mi niekto poradiť ako obísť systém?
Nemám zatiaľ aktualizovanú verziu takže robím v 12.56, chcela som spraviť uzávierku kurzových rozdielov. Prepočet stavu na CZK účte spravil systém dobre, ale stále pýta odo mňa kurz SKK a následne mi prepočítava stav na pokladni označenej v SKK i keď sú stavy už preúčtované na € pokladňu a hádže mi tam nenormálne sumy.
Nemáte s tým niekto skúsenosť prosím?
ešte je možné, že sa vám tam nevysporiadali kurzové rozdiely a program to zle chápe.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mimaemma Pozri príspevok
Robí mi to na podkladnici vedenej v SKK..teraz rozmýšľam, či nie je je chybou to, že som prevod zaúčtovala v EUR, keďže bol už rok 2009 a účtovalo sa v €.
Na zač. roka som mala stav 198000 SKK a 2.1 som prevod zaúčtovala v prepočítanej hodnote v € ? Spravila som blbosť?

SKK pokladňa sa stala po novom roku zahraničnou pokladňou. Tieto peniaze bolo treba vydať cez 261 v SKK - urobila sa výmena a urobiť príjem do EUR pokladne - už domácej.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ďakujem, tak to bude tá chyba, ja som to spravila v €, idem vyskúšať, ďakujem moc!
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ešte sa spýtam, mám na účte 568 ktorý sa vzťahuje k bankovým poplatkom z českého účtu malú sumičku, ktorá bola účtovaná v CZK, systém mi tam nespravil kurzové rozdiely, ale podľa mňa by to malo byť tiež účtované, že?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

musis na 2x ...

najskor vydaj z SKK pokladne v SKK

a potom prijem do EUR pokladne uz v EUR
0 0
ibiza ibiza

ibiza je offline (nepripojený) ibiza

Prosím Vás ako v omege zaúčtovať úhradu došlej faktúry prostredníctvom úveru? Kúpili sme auto, zaplatili akontáciu a zvyšok uhradí priamo banka predávajúcemu. Ja som to chcela dať cez ID iba ako 321/461. Stačí to takto?
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Prosím poraďte ako správne v omege účtovať koncoročné kurzové rozdiely daňové. Program mi ich automaticky zaúčtoval. Ale v saldokonte mi to robí problém a zle mi to prenáša do ďalšieho roka.
Krosaci mi doporučili, že si mám kon. kur. zodiely zaúčtovať ručne, ale mne sa to nejako nedarí.
Ako má vyzerať ten doklad?? čo má byť zaškrtnuté??
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Nikto mi nevie poradiť?? :-(
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zuzuch44 Pozri príspevok
Prosím poraďte ako správne v omege účtovať koncoročné kurzové rozdiely daňové. Program mi ich automaticky zaúčtoval. Ale v saldokonte mi to robí problém a zle mi to prenáša do ďalšieho roka.
Krosaci mi doporučili, že si mám kon. kur. zodiely zaúčtovať ručne, ale mne sa to nejako nedarí.
Ako má vyzerať ten doklad?? čo má byť zaškrtnuté??
Ťažko sa takto radí Treba urobiť zID. Ja by som si na Vašom mieste urobila cez program výpočet kurz. rozdielov a podľa neho potom zaúčtovala sumy, ktoré sú správne.
Ja účtujem už len cez program, ručne to už nerobím. Ale v začiatkoch som si vždy urobila zaúčtovanie cez program a v tom doklade som si potom opravila, to čo mi nesedelo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať