Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

AdaG Pozri príspevok
Ja účtujem na 381, veď ti to vyfakturovali, takže to nepokladám za nevyfakturovanú dodávku, hoci som trošku
áno, ale v roku 2009 keď som to účtovala to ešte vyfaktúrované nebolo.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

cathyc Pozri príspevok
áno, ale v roku 2009 keď som to účtovala to ešte vyfaktúrované nebolo.
zo zadania som vydedukovala, že ti prišla fa v r. 2009 (veď príšeš, že si v účtovníctve r. 2009), paušál bol na január 2010. Tak potom 381
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cathyc Pozri príspevok
Zdravím omegyznalých poraďákov. Potrebujem správne zaúčtovať fa z T-Mobile. V roku 2009 som účtovala v mojom starom sw časové rozlíšenie cez nevyfaktorované dodávky nakoľko tieto služby presahujú obdobie dvoch rokov. V omege však neviem rozúčtovať základ dane na 326 a 518. ďakujem za pomoc.
Tak teraz som si toto tvoje zadanie prečítala ešte raz, a odporúčam postupovať tak ako ti radí JAJA. Ty v r. 2010 nepotrebuješ rozpočítavať, už to rozpočítané máš, potrebuješ iba urobiť 2 účt. zápisy, teda rozdeliť sú celkovú sumu na 326 a 518.
Na zaúčtovanie zahr. DF jednoznačne používaj rad zDF. Sú tam nastavené vzory pre samozdanenie, stačí vybrať ten správny a ostatné len odentruješ; údaje vojdú do správnych riadkov daň. priznania DPH.
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cathyc Pozri príspevok
Toto som skúšala už predtým, ale nechcelo mi zobrať rok 2009, možno som niekde robila chybu. Teraz som narazila na nový problém, v money som mala vo zvyku účtovať osobitne tuzemské a osobitne zahraničné fa s rozličným číslovaním, aby sa mi to neplietlo, nakoľko tie zahraničné som musela dosť zložito preúčtovávať kvôli samozdaneniu. Tu však neviem ako na to samozdanenie, respektíve ako si môžem vytvoriť nový číselný rad pre zahraničné fa a ako účtujete v omege to samozdanenie. Dúfam, že som Vás príliš nepomotala.
jasné, že nechcelo. tá funkcia sa používa vtedy keď na faktúre máš sumy týkajúce sa nasl. roka, teda účtu 381; na ten účel je funkcia rozpočítania.
V r. 2010, keď už máš fa a účtuješ, postupuj tak ako ti poradila JAJA = kopírovaním riadku a prepísaním súm a čísla účtu.
1 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Pre samozdanenie zDF sa používa vzor 72 resp. 71 alebo ďalšie, podľa toho, či ti ide o tovar alebo službu (je to hneď pod "okruh zDF - rozklikni vzory)
Naposledy upravil AdaG : 15.04.10 at 09:24
2 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

veľmi Vám ďakujem, ale ešte stále som v miernom šoku z toho, že som ani nezbadala a bolo to rozúčtované. V Money s3 som makala na zahraničných fa ako debil. Nechcelo sa mi veriť, že tu je to také ľahulinké. Stále behám dookola a kontrolujem či je to správne zaúčtované, resp. či to správne vstupuje do tlačiva DPH. Vyzerá že áno. Je to paráda.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

AdaG Pozri príspevok
zo zadania som vydedukovala, že ti prišla fa v r. 2009 (veď príšeš, že si v účtovníctve r. 2009), paušál bol na január 2010. Tak potom 381
nie fa prišla v roku 2010 so zdaniteľným plnením, vystavením aj splatnosťou v tomto roku. Len rozpis na fa je, že je to za obdobie od 08.12.2009 do 07.01.2010. Takže v roku 2009 som sumu prislúchajúcu na rok 2009 zaúčtovala cez ID na 326.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

liba2 Pozri príspevok
je to novinka zavedená od decembra 2009
super, tak som sa rozhodla pre zmenu sw práve v dobrom čase.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cathyc Pozri príspevok
veľmi Vám ďakujem, ale ešte stále som v miernom šoku z toho, že som ani nezbadala a bolo to rozúčtované. V Money s3 som makala na zahraničných fa ako debil. Nechcelo sa mi veriť, že tu je to také ľahulinké. Stále behám dookola a kontrolujem či je to správne zaúčtované, resp. či to správne vstupuje do tlačiva DPH. Vyzerá že áno. Je to paráda.
liba2 Pozri príspevok
je to novinka zavedená od decembra 2009

no ja tu funkciu vyuzivam odkedy existuje samozdanenie... nic nerobim rucne...

novinkou je rozuctovanie na naklady dalsich obdobi, ze to program cez tlacidlo a zadani udajov rozpocita sam...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andreaS Pozri príspevok
no ja tu funkciu vyuzivam odkedy existuje samozdanenie... nic nerobim rucne...

novinkou je rozuctovanie na naklady dalsich obdobi, ze to program cez tlacidlo a zadani udajov rozpocita sam...
Andrejka, to je nejaké nedorozumenie, ja som pri čítaní a písaní myslela na funkciu rozúčovania nákladov budúcich období - asi nesprávne , asi ide o zaúčtovanie zDF, čo samozrejme aj ja nechávam pracovať omegu - veď na to ju mám .
Tak sa ospravedlňujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

v pohode, len som rozmyslala, ze odkial mam potom tu funkciu ja
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

cathyc Pozri príspevok
nie fa prišla v roku 2010 so zdaniteľným plnením, vystavením aj splatnosťou v tomto roku. Len rozpis na fa je, že je to za obdobie od 08.12.2009 do 07.01.2010. Takže v roku 2009 som sumu prislúchajúcu na rok 2009 zaúčtovala cez ID na 326.
Takže sme sa porozumeli, všetko je O.K. Všetko dobré
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ako vytlačím pokladničné doklady, aby sa mi zmestili 3 na jednu stranu? Spodný okraj som nastavila na 0 a horný na 1, aj tak sa nezmestia 3 na stranu. Minulý rok (asi) to tlačilo v pohode, ale potom vydali verziu, kde sa už 3 doklady nezmestili. Príp. dá sa urobiť export do nejakého formátu, kde by som si to upravila sama? Vo worde to nejde.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

V originál tlači v Omege to nejde, lebo to závisí od počtu riadkov v rozúčtovaní.
Ale skús export do excelu a tam zúžiť riadky.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Manual Pozri príspevok
V originál tlači v Omege to nejde, lebo to závisí od počtu riadkov v rozúčtovaní.
Ale skús export do excelu a tam zúžiť riadky.
Ďakujem za radu, ale keď dám export do excelu, tak sa mi zase neobjavuje orámovanie buniek. Takže vám všetkým, čo používate Omegu, tlačí napr. 200 pokladničných dokladov na 100 strán?! Skvelé "šterenie" papierom.
Nedá sa nejakým spôsobom upraviť ich originálna zostava?
Naposledy upravil Llívia : 16.04.10 at 19:01
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Chcela by som sa spýtať, aký kod zadávate, ked chcete urobiť samozdanenie na nákup materiálu v zahraničí a hlavne do ktorého riadku daňového priznania to ide? ja som dala 73, ale automaticky mi to hodilo medzi služby - riadok 11 daň.prizn.dph? Diki.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Adula Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať, aký kod zadávate, ked chcete urobiť samozdanenie na nákup materiálu v zahraničí a hlavne do ktorého riadku daňového priznania to ide? ja som dala 73, ale automaticky mi to hodilo medzi služby - riadok 11 daň.prizn.dph? Diki.
Adula, a čítaš aj text pri tých kódoch ? okrem kodu 73 je tam aj kod 72 a z textu vyplýva, že ho treba použiť pri faktúre za tovar (materiál je tovar v tejto súvislosti). Program to zapíše do správneho riadku DP.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Ako vytlačím pokladničné doklady, aby sa mi zmestili 3 na jednu stranu? Spodný okraj som nastavila na 0 a horný na 1, aj tak sa nezmestia 3 na stranu. Minulý rok (asi) to tlačilo v pohode, ale potom vydali verziu, kde sa už 3 doklady nezmestili. Príp. dá sa urobiť export do nejakého formátu, kde by som si to upravila sama? Vo worde to nejde.
Otázku som poslala cez ich kontaktný formulár aj do Krosu, ale neodpovedali mi, takže som im dnes písala znovu. Ako to riešite? Tlačíte pokladničné doklady z Omegy, aj keď sú len 2 na strane, alebo ručne vypisujete doklady?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Llívia Pozri príspevok
Otázku som poslala cez ich kontaktný formulár aj do Krosu, ale neodpovedali mi, takže som im dnes písala znovu. Ako to riešite? Tlačíte pokladničné doklady z Omegy, aj keď sú len 2 na strane, alebo ručne vypisujete doklady?
napr. ja tlačím každý PD na osobitný list a v dolnej časti nalepím účtenku a pod. doklad.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja tlacim kolko vyjde... su to len tie dva na stranu a bloky lepim na volne miesto vedla...

ale tiez by som brala keby trebars tie bloky zmensili, aby si zmestili 3 na stranu, sak to su haldy papiera...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať