Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu Kedysi mali označenie, ktoré sa tlačí dolu na dokladoch "Omega - účtovníctvo..." v šedom rámčeku. V nejakej téme tu na Porade to bolo "rozoberané", aby tie pásiky zrušili, že sa na to zbytočne míňa toner. Pásiky zrušili, toneru sa toľko neminie, zato sa minie zbytočný papier . Asi by sme sa mali spojiť, možno by prerobili aj tie pokladničné doklady.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len bohuzial tato somarina pasikova stale funguje v alfe
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dnes som volala s jednou pani z Krosu. Pýtala som sa jej na tú tlač. Povedala mi, že zatiaľ sa dajú tlačiť len 2 doklady na stranu, ale že evidujú viac takýchto "žiadostí" a budú s tým niečo robiť. Dúfam, že čoskoro :-)
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte,
prosím kto má podobný prípad - ako treba správne účtovať - mám ZOF za služby, ktoré patria pod par. 15 ods. 1, po novom je v omege nastanené na tento typ sumy OSV, čiže 0 DPH a vstupuje do SV.
Ale ja mám firmy z EU, kam dodávame služby, ktoré idú do SV a potom mám aj Švajčiarsko, ktoré do SV nevstupuje a neviem v omege nájsť iný hodiaci sa vzor, takže to mám zatiaľ v type OSV, ale nepatrí to tam.
Kam to dať aby to bolo správne?
Ďakujem vopred,
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

skus "O"
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Chcela by som sa spýtať či sa nedá v omege nejako prednastaviť predkontáciu, aby som nemusela neustále nahadzovať čísla účtov. Pri pohľadávkach mi síce vyhodí 311, ale bez analitiky a 604 a ja dajme tomu potrebujem, aby sa mi opakovali 602. Neviem kde to tam mám nastaviť. Prepáčte mám ešte jednu otázku, keď nahadzujem nové firmy do partnerov mám tam prázdny súbor pre PSČ. Musím nahadzovať každé nové PSČ, ktoré mi príde pod ruku. Zdá sa mi to dosť nešikovné, aby sw nemal takúto základnú databázu. Verím tomu, že mám, len ja ju neviem objaviť. Ďakujem za rady.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cathyc: nastavenie predkontacii - v casti kde pises text uctovneho pripadu mas moznost si prednastavit svoje texty spolu s uctom kam ho ma program dat... a ked budes nahadzovat novy doklad, tak zacnes pisat text ako ho mas ulozeny a program ti ho bude sam ponukat a uz len odentrujes a nemusis ho dopisat cely... toto zavisi od toho ako unikatne si dany pripad nastavis... napr. pri DF je text "obstaranie tovaru" a "obstaranie materialu" takze kym nenapises "obstaranie t" tak program nevie, kt. pripad myslis...

co sa tyka tych PSC, tak tam mas rovnaku moznost... tam, kde v partnerovi zadavas mesto si mozes (opat cez zltu obalku) ulozit vlastny uzivatelsky zoznam s najpouzivanejsimi mestami a pri zadani psc ti mesto program doplni (ak toto psc uz v zozname mas) ... kros ma este jeden program na psc, ale neviem, ci sa da prepojit s omegou... http://www.kros.sk/psc ... ja ho nepouzivam a nepouzivam ani ten vlastny zoznam, pretoze viacero miest ma viac psc a vtedy program proste nechape a bude ti stale prepisovat psc tym, kt. ma on v pamati k tomu mestu...
1 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
andreaS Pozri príspevok
skus "O"
Nad tým som uvažovala, ale " O" ma odkazuje na par. 16 a tam ja nepatrím, lebo dodávam služby zdanitelnej osobe.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

andreaS Pozri príspevok
cathyc: nastavenie predkontacii - v casti kde pises text uctovneho pripadu mas moznost si prednastavit svoje texty spolu s uctom kam ho ma program dat... a ked budes nahadzovat novy doklad, tak zacnes pisat text ako ho mas ulozeny a program ti ho bude sam ponukat a uz len odentrujes a nemusis ho dopisat cely... toto zavisi od toho ako unikatne si dany pripad nastavis... napr. pri DF je text "obstaranie tovaru" a "obstaranie materialu" takze kym nenapises "obstaranie t" tak program nevie, kt. pripad myslis...

co sa tyka tych PSC, tak tam mas rovnaku moznost... tam, kde v partnerovi zadavas mesto si mozes (opat cez zltu obalku) ulozit vlastny uzivatelsky zoznam s najpouzivanejsimi mestami a pri zadani psc ti mesto program doplni (ak toto psc uz v zozname mas) ... kros ma este jeden program na psc, ale neviem, ci sa da prepojit s omegou... http://www.kros.sk/psc ... ja ho nepouzivam a nepouzivam ani ten vlastny zoznam, pretoze viacero miest ma viac psc a vtedy program proste nechape a bude ti stale prepisovat psc tym, kt. ma on v pamati k tomu mestu...
ďakujem Andrejka, ja to v tých textoch mám nastavené, ale asi som robila chybu, že som do toho vstupovala cez tú lupu a nie dopísaním textu. Inak tie PSČ si proste v každej agende musíš manuálne vyplniť a nikde nevidím tú žltú obálku o ktorej píšeš. Ďakujem za trpezlivosť, ktorú so mnou máš.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cathyc: tou zltou obalkou som myslela "lupu" ako si ju nazvala ty... lebo je to lupa na zltej obalke a vsade kde je tato lupa je moznost vytvorit si vlastny zoznam... mas ju pri partneroch (takze pekne vyberame nahodenych partnerov) mas ju pri textoch (tu zase vyberame nami najcastejsie pouzivane texty s predkontaciou) potom pri zadavani uctov je tato zlta obalka s lupu (tu opat mas k dispozicii sice tvorcom urobeny uctovny rozvrh, ale je to opat pomocny zoznam, kt si mozes upravovat ako chces) ... takze program si vdaka tomu mozes maximalne prisposobit svojim potrebam
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

andreaS Pozri príspevok
cathyc: tou zltou obalkou som myslela "lupu" ako si ju nazvala ty... lebo je to lupa na zltej obalke a vsade kde je tato lupa je moznost vytvorit si vlastny zoznam... mas ju pri partneroch (takze pekne vyberame nahodenych partnerov) mas ju pri textoch (tu zase vyberame nami najcastejsie pouzivane texty s predkontaciou) potom pri zadavani uctov je tato zlta obalka s lupu (tu opat mas k dispozicii sice tvorcom urobeny uctovny rozvrh, ale je to opat pomocny zoznam, kt si mozes upravovat ako chces) ... takze program si vdaka tomu mozes maximalne prisposobit svojim potrebam
Ja som skôr myslela na to, že keď si raz predkontujem dajme tomu zemné práce 311001/602001,343, tak aby to pri vybratí toho daného textu automaticky zaúčtovala, ale stále mi to akosi nerobí. Niekde robím chybu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

v uzivatelskom texte si zadas "zemne prace" a ucet 602-001

este sa moze stat, ze to nemas nastavene v samotnom vzore... musis teda vstupit do vzoru a zadat to priamo tam... nachystam ti obrazkovy postup...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

andreaS Pozri príspevok
v uzivatelskom texte si zadas "zemne prace" a ucet 602-001

este sa moze stat, ze to nemas nastavene v samotnom vzore... musis teda vstupit do vzoru a zadat to priamo tam... nachystam ti obrazkovy postup...
si zlatá
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no pozeram nato ako blazon, ale pri zadavani vystavenych faktur cez "evidenciu" neviem prijst ako zmenit vzor... (zaroven vzor aj prerobili )

Nemas jednoduchsie nahodit fakturu cez "fakturaciu" kde si do tzv. skladu sluzieb zadas vsetky sluzby, kt. sa mozu vyskytnut spolu s vynosovym uctom kam ich ma program zauctovat...

Potom si pozri nastavenie v FIRMA - NASTAVENIA - REžIM účTOVANIA... tu na založke "ZAúčTOVANIE FAKTURACIE" nastavis podla prilozeneho obrazku: Odoslane faktury ... automaticky zauctovat... pri zapise do EUD doklad automaticky rozuctovat... text uctovneho pripadu prebrat z "nazvu uctu" (toto pouzivam ja)

Ked to budes mat takto nastavene, tak kazda vystavena faktura cez Fakturaciu sa automaticky rozuctuje v evidencii...
predkont.jpg  
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

andreaS Pozri príspevok
no pozeram nato ako blazon, ale pri zadavani vystavenych faktur cez "evidenciu" neviem prijst ako zmenit vzor... (zaroven vzor aj prerobili )

Nemas jednoduchsie nahodit fakturu cez "fakturaciu" kde si do tzv. skladu sluzieb zadas vsetky sluzby, kt. sa mozu vyskytnut spolu s vynosovym uctom kam ich ma program zauctovat...

Potom si pozri nastavenie v FIRMA - NASTAVENIA - REžIM účTOVANIA... tu na založke "ZAúčTOVANIE FAKTURACIE" nastavis podla prilozeneho obrazku: Odoslane faktury ... automaticky zauctovat... pri zapise do EUD doklad automaticky rozuctovat... text uctovneho pripadu prebrat z "nazvu uctu" (toto pouzivam ja)

Ked to budes mat takto nastavene, tak kazda vystavena faktura cez Fakturaciu sa automaticky rozuctuje v evidencii...
Veľmi pekne Ti ďakujem, túto firmu už asi dobojujem tak ako som začala, lebo by to bolo veľa fa nahadzovať nanovo, ale v ďalšej to už vyskúšam podľa Tvojej rady.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

nemusis zadavat nanovo, staci dalsie faktury takto nahodit... tie ktore mas nechaj tak a nove mozes uz cez fakturaciu... len potom pozor pri cislovani dokladov, poriadne si pozri nastavenie, uprav si ho podla seba a nezabudni pri poradovom cisle zadat posledne pouzite (teda v tvojom pripade ak mas poslednu nahodenu fa cez evidenciu c. 54, tak pri cislovani faktur cez fakturaciu si nastav posledne cislo 54, aby ti pri vystavoani program ponukol dalsiu fa s cislom 55)
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

andreaS Pozri príspevok
nemusis zadavat nanovo, staci dalsie faktury takto nahodit... tie ktore mas nechaj tak a nove mozes uz cez fakturaciu... len potom pozor pri cislovani dokladov, poriadne si pozri nastavenie, uprav si ho podla seba a nezabudni pri poradovom cisle zadat posledne pouzite (teda v tvojom pripade ak mas poslednu nahodenu fa cez evidenciu c. 54, tak pri cislovani faktur cez fakturaciu si nastav posledne cislo 54, aby ti pri vystavoani program ponukol dalsiu fa s cislom 55)
Ak by som nahodila predsa len fa od 1, nezdupľuje mi to?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zdupluje, preto predtym musis z EUD zmazat nahodene OF ...
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

andreaS Pozri príspevok
zdupluje, preto predtym musis z EUD zmazat nahodene OF ...
Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem. Pekný večer Ti prajem.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, chcela by som poradit ohladom Suvahy: ked chcem v Omege vytlacit Suvahu k DP, treba zadat obdobie od otvorenia do zatvorenia, alebo od januara do decembra? Dakujem za odpoved.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať