Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cathyc Pozri príspevok
Ja tiež účtujem veľa rokov a veru sa mi stane preklep v dátume. Všimla som si, že v omege sa to potom ťažko hľadá. Žiaľ už si nepomínam ako sa mi to podarilo.
tak to je iné, to sa môže stať... len som si myslela že si mala dôvod použiť ten dátum a nevedela som si to vysvetliť.
Andrejka ti dobre radí, skús v denníku , ale musíš zadať dátum vyšší ako 31.12.09
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

liba2 Pozri príspevok
tak to je iné, to sa môže stať... len som si myslela že si mala dôvod použiť ten dátum a nevedela som si to vysvetliť.
Andrejka ti dobre radí, skús v denníku , ale musíš zadať dátum vyšší ako 31.12.09
Ďakujem liba, ale to nebola moja otázka. Ja som len reagovala na to, že preklep sa stane aj po rokoch účtovania. V každom prípade dík za každú radu, ktorú budem môcť použiť v budúcnosti. V omege som tiež len nováčik.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

cathyc Pozri príspevok
Ďakujem liba, ale to nebola moja otázka. Ja som len reagovala na to, že preklep sa stane aj po rokoch účtovania. V každom prípade dík za každú radu, ktorú budem môcť použiť v budúcnosti. V omege som tiež len nováčik.
vidíííš ako sa robia klebety ? ja som si ani nepozrela kto mal ten problém (gabi2) a reagovala som na teba .
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

liba2 Pozri príspevok
vidíííš ako sa robia klebety ? ja som si ani nepozrela kto mal ten problém (gabi2) a reagovala som na teba .
To nech Ťa netrápi, vieš koľko krát sa to už stalo mne???
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

liba2 Pozri príspevok
A čo si účtovala 1.1.2010. Ja účtujem už veľa rokov, ale nikdy som do starého roka neúčtovala dátumom nového roka .
No to práve neviem, lebo 1.1.2010 je divný dátum. Gabi
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

Dievčatá ďakujem za ochotu ten denník som už vyskúšala a nič. Pekný deň. Ak by vás niečo ešte napadlo budem vďačná. Gabi
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a ked das kontrolu uctovnictva tak ti to tam nevyhodi?
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

gabi2 Pozri príspevok
Prosím Vás OMEGA mi nechce urobiť závierku r. 2009 pretože som účtovala posledný prípad 1.1.2010. Prešla som všetky evidencie (DF, OF, BV, PD....) Uzávierky DPH a uzávierku A urobil bez problémov. Pozrela som HK aj denník účtovných zápisov. Žiadny dátum 1.1.2010. Neviete kde ešte hľadať? ďakujem Gabi
Mám riešenie.Treba dať účtovné evidencie - všetky okruhy. Potom v rýchlych filtroch ( malé šedé štvorčeky) zadať hľadaný dátum ( skontrolovať každý dátum - dátum vystavenia, DVDP,DUD,DUÚP) dať enter a počítač vyhľadá keď nenájde pokračovať ďalším dátumom. V účtovných zápisoch sa to nedá nájsť pretože tam je dátum ohraničený rokom. Vďaka za ochotu pomôcť. Gabi2
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Prosím vás, potrebujem poradiť. Začínam účtovať v Omege od 1.5.2010. Teraz potrebujem zaevidovať neuhradené pohľadávky. Som v ÚD , okruh OF , nahodila som prvú faktúru, podľa príručky, dám dátumy z pôvodného dokladu, nastavené mám obdobie otvorenie aj neúčtovať, Mám problém, čo mám dať do účtovného zápisu? Mám tam vôbec niečo vyplniť? Keď tam vyplním prvý riadok : text názov odberateľa , typ sumy S, dám účet 311 000 a sumu
potom druhý riadok text predaj tovaru, typ sumy V, suma
a chcem uložiť, hlási mi chybu, že nemám vyrovnané strany MD a D. Mám tam niečo vôbec vypisovať, alebo netreba? Alebo čo robím zle? Ďakujem, som z toho jeleň.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

gokko Pozri príspevok
Prosím vás, potrebujem poradiť. Začínam účtovať v Omege od 1.5.2010. Teraz potrebujem zaevidovať neuhradené pohľadávky. Som v ÚD , okruh OF , nahodila som prvú faktúru, podľa príručky, dám dátumy z pôvodného dokladu, nastavené mám obdobie otvorenie aj neúčtovať, Mám problém, čo mám dať do účtovného zápisu? Mám tam vôbec niečo vyplniť? Keď tam vyplním prvý riadok : text názov odberateľa , typ sumy S, dám účet 311 000 a sumu
potom druhý riadok text predaj tovaru, typ sumy V, suma
a chcem uložiť, hlási mi chybu, že nemám vyrovnané strany MD a D. Mám tam niečo vôbec vypisovať, alebo netreba? Alebo čo robím zle? Ďakujem, som z toho jeleň.
takúto pomôcku som dnes objavila na stránke KROSu

http://www.kros.sk/27393

a tiež používaj vzory v OMEGE a ak budeš používať enter program ti zastaví v tom políčku ktoré je treba vyplniť
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

gokko Pozri príspevok
Prosím vás, potrebujem poradiť. Začínam účtovať v Omege od 1.5.2010. Teraz potrebujem zaevidovať neuhradené pohľadávky. Som v ÚD , okruh OF , nahodila som prvú faktúru, podľa príručky, dám dátumy z pôvodného dokladu, nastavené mám obdobie otvorenie aj neúčtovať, Mám problém, čo mám dať do účtovného zápisu? Mám tam vôbec niečo vyplniť? Keď tam vyplním prvý riadok : text názov odberateľa , typ sumy S, dám účet 311 000 a sumu
potom druhý riadok text predaj tovaru, typ sumy V, suma
a chcem uložiť, hlási mi chybu, že nemám vyrovnané strany MD a D. Mám tam niečo vôbec vypisovať, alebo netreba? Alebo čo robím zle? Ďakujem, som z toho jeleň.
Keď som v jednej firme prechádzala na Omegu a nahodila som neuhradené dodávateľské a odberateľské faktúry z minulých rokov bez toho, aby som do predkontácie dala číslo účtu (napr. 311/AE, 321/AE), tak pri prechode do ďalšieho roka mi program "vyrobil" interný doklad na centové rozdiely, pretože nebolo vyrovnané saldokonto (kvôli tomu, že neboli v neuhradených dokladoch z predchádzajúcich rokov uvedené účty - inak, to nám povedali na školení, že ich tam dávať nemusíme).Bol to prechod z r. 2008 na 2009 a bola fakt "veľká" sranda, kým som na to prišla aj za telefonického helpu s Krosom.
Neviem, či to robí aj teraz, ale radšej by som tam tie čísla účtov dávala (311,321 a pod.), aby neboli rozdiely v saldokonte. Zvyšok predkontácie nemusí byť.
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Maruška, to video sa mi nedá spustiť, zostane mi čistá stránka, ale to mi asi chýba nejaký soft, to by som zajtra vyriešila.
čo sa týka vzoru, skúšala som dať vzor 10, nový doklad, ale to asi nie je ono, keď nahadzujem v období otvorenie. Konkrétne som skúšala faktúru z marca 2010 a potom mi hlásilo, že daňový doklad musí byť v tom období, v ktorom je účtovné obdobie.
Zajtra zavolám help. Len som myslela ,že ešte večer niečo spravím. Aj tak, ďakujem, to s tým "enterom" mi pomohlo.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, som začiatočník Omege a chcem poprosiť o radu:
Keď vystavím faktúru, automaticky mi ju zapíše do EUD s účtom 311 000 a ja ručne dopíšem len účet výnosov. Je to tak správne? Nedá sa nadefinovať analytika priamo u jednotlivých partnerov?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, som začiatočník Omege a chcem poprosiť o radu:
Keď vystavím faktúru,
... ešte keď ju zapisuješ a pridávaš položku do faktúry, otvorí sa ti nové okno (v ktorom zapíšeš čo sa faktúruje a množstvo atď.) a tam vpravo hore sú 2 žlté polia pre účet - cez lupu si vyberieš účet DAL strany.
automaticky mi ju zapíše do EUD s účtom 311 000 a ja ručne dopíšem len účet výnosov. Je to tak správne? Nedá sa nadefinovať analytika priamo u jednotlivých partnerov?
... keď fa ukončíš , zapíše sa do EUD aj s účtom na strane DAL, takže už nič ručne nedopisuješ.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

liba2 Pozri príspevok
... keď fa ukončíš , zapíše sa do EUD aj s účtom na strane DAL, takže už nič ručne nedopisuješ.
Áno, tak som to myslela, že si napíšem alebo vyberiem účet DAL, ale 311 mi zaúčtuje automaticky, a potom ju musím ručne opraviť v EUD podľa analytiky. Či sa niekde nedá nastaviť pri odberateľoch analytika
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Iwett Pozri príspevok
Áno, tak som to myslela, že si napíšem alebo vyberiem účet DAL, ale 311 mi zaúčtuje automaticky, a potom ju musím ručne opraviť v EUD podľa analytiky. Či sa niekde nedá nastaviť pri odberateľoch analytika
Vyskúšaj to ešte raz. Ten účet vyber pri vyhotovovaní faktúry lupou - vyberieš si aj správny analyt. účet súčasne.
1 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

liba2 Pozri príspevok
Vyskúšaj to ešte raz. Ten účet vyber pri vyhotovovaní faktúry lupou - vyberieš si aj správny analyt. účet súčasne.
to však urobíš len pri danej faktúre. Mňa by tiež zaujímalo či sa to dá niekde nastaviť tak, aby sa to pri výbere odberateľa automaticky nastavilo samo na ten správny účet 311001 a pod.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem, funguje to! Super...asi predsa len musim ist na skolenie, ja som to hladala 3 dni
Naposledy upravil Iwett : 09.05.10 at 12:21
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

cathyc Pozri príspevok
to však urobíš len pri danej faktúre. Mňa by tiež zaujímalo či sa to dá niekde nastaviť tak, aby sa to pri výbere odberateľa automaticky nastavilo samo na ten správny účet 311001 a pod.
Ano, da sa, v ciselniku v partneroch uplne napravo malinkymi pismenkami si pyta analytiku Ani ja som si to tam nevimla
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Iwett Pozri príspevok
Ďakujem, funguje to! Super...asi predsa len musim ist na skolenie, ja som to hladala 3 dni
Na školenie určite choď. Do 3 mesiacov po kúpe programu je to bezplatné; (môžeš ísť aj 2x - dalo sa dohodnúť).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať