Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dobry den, este sa chcem spytat ked tie faktury boli vystavene este na stary nazov spolocnosti Y, ktoru nam predala spolocnost X a nie na nazov nasej spolocnosti pod terajsim nazvom, da sa to nejako zauctovat. Boli to faktury za obstaranie zalozenia spolocnosti..zapis do OR bol 28.05....a 1 z faktur bola vystavena 30.05.. Druha bola za poskytnutie sidla, preposielanie posty..a ta bola vystavene 05.11.2010. Mozem to zauctovat ako DFA?
0 0
JANA LC JANA LC

JANA LC je offline (nepripojený) JANA LC

Ivana Halajová Pozri príspevok
Dobry den, este sa chcem spytat ked tie faktury boli vystavene este na stary nazov spolocnosti Y, ktoru nam predala spolocnost X a nie na nazov nasej spolocnosti pod terajsim nazvom, da sa to nejako zauctovat. Boli to faktury za obstaranie zalozenia spolocnosti..zapis do OR bol 28.05....a 1 z faktur bola vystavena 30.05.. Druha bola za poskytnutie sidla, preposielanie posty..a ta bola vystavene 05.11.2010. Mozem to zauctovat ako DFA?
_____________
Našla som, v OMEGA-NOVÁČIK č.474, kde Vám odpovedali, urobím zhrnutie:
DFA 518/321 /obidve FA/
a teraz účtovanie úhrady:
ID 321/365
a následne vyplatenie 365/211
- ja by som to takto, ale tiež som len začiatočník

Je to vtedy, ak obidve DFA boli vyplatené zo súkromného účtu, ako Ste písali.

Ak si nebudete vedieť rady, je to Vaša s.r.o., uvažovali Ste, že radšej tieto dve DFA nezaúčtujete, aj to je riešenie. Teraz nemá veľmi kto čas radiť.
Aj ja som začínajúca v OMEGE, ale veľa vecí som riešila v XII.2010, najviac sa mi osvedčili individuálne školenia v KROSE, úplne som však zabudla, že máme ešte jednu s.r.o. založenú v 2010, a ono to nie je tak jednoduché. Keby nebola porada.sk, ale najviac prezerania starších príspevkov, nebola by som to zvládla. Vám som pomáhala preto,lebo aj mne pomáhali a videla som , že sa trápite. Treba si len nájsť systém, veľa naštudovať sama, a opýtať sa len vtedy, keď Ste už na pokraji zúfalstva. Ale určite sa netreba vzdávať.
Prajem všetko dobré.
0 0
Ivana Halajová Ivana Halajová

Ivana Halajová je offline (nepripojený) Ivana Halajová

Dakujem Janka, len pre vysvetlenie
ja som si zacala studovat veci skor, ale ked som v tom mala neskutocne zmatky, tak som nazrela do porady, kde som zatial nikdy nepisala ale ked som potrebovala niecom ohladom jednoducheho uctovnictva, vzdy som nasla odpovede priamo v temach, ktore som hladala. Avsak,ako som zacala studovat uctovanie v podvojnom uct. pri zalozeni firmy, tak som z toho mala velku hlavu a zacala som zufat.Vela prispevkov bolo a je aj starsich a bala som sa, aby tam neboli uz nejake novelizovane udaje. A tak som sa zacala pytat a pytat a kedze cas podania dan. priznania sa blizi, teraz viem, ze som s tym mala zacat urcite skor.
Velmi sa Vam chcem podakovat, ze aj napriek tomu,ze aj Vy zacinate v OMEGE, takto sa snazite pomoct a verim, ze aj ja raz pomozem niekomu, kto to bude potrebovat tak surne ako som to potrebovala teraz ja.
Nech sa Vam dari
0 0
Ledu Ledu

Ledu je offline (nepripojený) Ledu

Dobrý deň,
potrebujem do faktúry zahrnúť zaplatenú zalohovú faktúru (ktorá bola zaplatená a bol na ňu vystavený daňový doklad) z minulého roka, čiže bola s 19% DPH. Ostrú faktúru robím teraz s 20% DPH. Do položiek vo faktúre si nahodím sumu celkom s 20% DPH a potom ďalšia položka je zálohovka s mínusom. Len neviem ako mám vysporiadať ten 1% rozdiel v DPH-čke. Či mám zálohovku nahodiť rovno s 20% DPH alebo ako...Prosím poraďte. Ďakujem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ledu Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem do faktúry zahrnúť zaplatenú zalohovú faktúru (ktorá bola zaplatená a bol na ňu vystavený daňový doklad) z minulého roka, čiže bola s 19% DPH. Ostrú faktúru robím teraz s 20% DPH. Do položiek vo faktúre si nahodím sumu celkom s 20% DPH a potom ďalšia položka je zálohovka s mínusom. Len neviem ako mám vysporiadať ten 1% rozdiel v DPH-čke. Či mám zálohovku nahodiť rovno s 20% DPH alebo ako...Prosím poraďte. Ďakujem
Sorry, moja odpoveď bola bezpredmetná, takže mažem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ledu Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem do faktúry zahrnúť zaplatenú zalohovú faktúru (ktorá bola zaplatená a bol na ňu vystavený daňový doklad) z minulého roka, čiže bola s 19% DPH. Ostrú faktúru robím teraz s 20% DPH. Do položiek vo faktúre si nahodím sumu celkom s 20% DPH a potom ďalšia položka je zálohovka s mínusom. Len neviem ako mám vysporiadať ten 1% rozdiel v DPH-čke. Či mám zálohovku nahodiť rovno s 20% DPH alebo ako...Prosím poraďte. Ďakujem
Pri vystavovaní tú preddavkovú fa potiahneš z evidencie, tam Ti asi dá tých 19 %, ale DPH Ti už dopočíta iba k zvyšnej časti fa a tá bude 20 %. Myslím, že by tam problém nemal byť. Ak bola výška zálohy rovnaká ako konečná fa, potom Ti ostane základ 0 a faktúra je vysporiadaná. Ten 1% rozdiel sa nedopláca.
Naposledy upravil JAJA11 : 08.04.11 at 10:32
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ledu Pozri príspevok
Dobrý deň,
potrebujem do faktúry zahrnúť zaplatenú zalohovú faktúru (ktorá bola zaplatená a bol na ňu vystavený daňový doklad) z minulého roka, čiže bola s 19% DPH. Ostrú faktúru robím teraz s 20% DPH. Do položiek vo faktúre si nahodím sumu celkom s 20% DPH a potom ďalšia položka je zálohovka s mínusom. Len neviem ako mám vysporiadať ten 1% rozdiel v DPH-čke. Či mám zálohovku nahodiť rovno s 20% DPH alebo ako...Prosím poraďte. Ďakujem
Nakoľko 19% DPH si uplatnila už v minulom roku, tak ja osobne by som to asi spravila tak, že by som si vypočítala rozdiel základu dane, DPH a celkovej sumy. Túto by som zaúčtovala v tej 20% sadzbe. ten zostatok máš evidentne už riadne zaúčtovaný v minulom roku, takže by si zduplikovala náklad ak by si zaúčtovala celú fa. Priložila by som k tomu aj kópie predmetných dokladov z minulého roku, aby bolo jasné o čo tam ide.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Je možné, že JAJA11 Ti radí lepšie. Ja som ešte takýto prípad nemala,takže neviem či tam ten rozdiel dohodí. Skús technickú podporu, určite vedia ako na to. S takýmito problémami sa stretávajú častejšie ako my.
0 0
Ledu Ledu

Ledu je offline (nepripojený) Ledu

No takže som volala na hotline do KROSU a povedali mi, že mám nahodiť normálne plnú sumu klasicky a potom tú zálohovku musím nahodiť ručne s mínusom, nemám to ťahať zo saldokonta a mám ju nahodiť s 20% DPH, inak sa to nedá spraviť, tak mi to vlastne vysporiada to 1% ktoré sa nemá vysporiadavať.
1 0
Ledu Ledu

Ledu je offline (nepripojený) Ledu

už píšem ako maďar
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ledu Pozri príspevok
No takže som volala na hotline do KROSU a povedali mi, že mám nahodiť normálne plnú sumu klasicky a potom tú zálohovku musím nahodiť ručne s mínusom, nemám to ťahať zo saldokonta a mám ju nahodiť s 20% DPH, inak sa to nedá spraviť, tak mi to vlastne vysporiada to 1% ktoré sa nemá vysporiadavať.
No mňa to ešte iba čaká, ale potom neviem čo to spraví v saldokonte, keď nespárujem tie doklady Bude asi treba ošetriť, aby sa neprenášali do ďalšieho roka
1 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Dobrý deň!

Prosím Vás môže mi niekto poradiť ako mám nasypať konečné zostatky ako začiatočné stavy do programu Omega
od Krosu, v ktorom som začala robiť. Aby som niečo nezabudla, v podstate sa to učím.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Maryška Pozri príspevok
Dobrý deň!

Prosím Vás môže mi niekto poradiť ako mám nasypať konečné zostatky ako začiatočné stavy do programu Omega
od Krosu, v ktorom som začala robiť. Aby som niečo nezabudla, v podstate sa to učím.
program ma vcelku dobre robeny help... ak si neabsolvovala uvodne skolenie zdarma, tak snad pomoze... ale doporucujem vyuzit to skolenie, pochopis ako s programom komunikovat...

toto je bezna zalezitost programu, takze treba sa drzat helpu a vsetko pojde...
0 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Ďakujem Andrea.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ahojte,

mám jeden dotaz k omege od krosu a to: ako zauctovat provizny list od poistovne (kedze to nie je dosla ani odoslana faktura aky typ dokladu zvolit a na ake ucty zauctovat dany list a potom pripisanie platby na ucet)

ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ice dive Pozri príspevok
Ahojte,

mám jeden dotaz k omege od krosu a to: ako zauctovat provizny list od poistovne (kedze to nie je dosla ani odoslana faktura aky typ dokladu zvolit a na ake ucty zauctovat dany list a potom pripisanie platby na ucet)

ďakujem
Ja som si na takéto príjmy vytvorila osobitný rad v OF. Ale stačí to prijať aj ako ID. účtovať 378/6... (648 a pod.) , úhrada bude 221 / 378.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ice dive Pozri príspevok
Ahojte,

mám jeden dotaz k omege od krosu a to: ako zauctovat provizny list od poistovne (kedze to nie je dosla ani odoslana faktura aky typ dokladu zvolit a na ake ucty zauctovat dany list a potom pripisanie platby na ucet)

ďakujem
Ja účtujem cez ID
- došlý PL 311AE/602AE
- úhrada na BU 221AE/311AE
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ďakujem veľmi pekne, pomohli ste mi:-)))
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

Prosím Vás o radu, nahadzujem bankové výpisy a ked účtujem výber peňazí z BU, ktoré som vložila do pokladne, musím nahadzovať tento výber 2 krát? Čiže vo výpisoch i v pokladničných dokladoch? Zdá sa mi to komplikované som stále len nováčik takže každá rada mi je dobrá
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

baculacik Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, nahadzujem bankové výpisy a ked účtujem výber peňazí z BU, ktoré som vložila do pokladne, musím nahadzovať tento výber 2 krát? Čiže vo výpisoch i v pokladničných dokladoch? Zdá sa mi to komplikované som stále len nováčik takže každá rada mi je dobrá
Raz účtuješ výber z účtu cez BV, a potom príjem do pokladne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať