Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

baculacik Pozri príspevok
Prosím Vás o radu, nahadzujem bankové výpisy a ked účtujem výber peňazí z BU, ktoré som vložila do pokladne, musím nahadzovať tento výber 2 krát? Čiže vo výpisoch i v pokladničných dokladoch? Zdá sa mi to komplikované som stále len nováčik takže každá rada mi je dobrá
jedná sa o 2 samostané účtovné operácie - musia sa zapísať v obidvoch radách BV a PD. ˇučtovanie je úplne jednoduché, pokiaľ sa použije vzor D. :-)
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

aký vzor D?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak mas omegu cerstvo zakupenu, tak vyuzi ich uvodne skolenie zdarma... da ti to viac ako si myslis...

mozem povedat, ze v omege som viac nez doma a veru je velmi malo veci, ktore robim mimo vzorov... tak 1% zo vsetkeho co uctujem...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

baculacik Pozri príspevok
aký vzor D?
Pri pridávaní jednotlivých dokladov v OMEGE sa používajú preddefinované vzory, ktoré zabezpečia zaúčtovanie celého dokladu, doplniť treba len niektoré údaje. Ak v okruhu PD si dáte pridať doklad, nové okno sa otvorí a kurzor skočí na prvé okienko - vzor - tu je možné podľa okruhu vybrať preddefinovaný vzor, ktorý uľahčí účtovanie - v tomto prípade je to vzor D - dotácia pokladne. Myslím, že by sa oplatilo absolvovať to úvodné školenie - ušetrí potom mnoho problémov a času
Naposledy upravil JAJA11 : 11.08.11 at 12:44
2 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

aha, už to vidím ďakujem za radu. To úvodné školenie do 3 mes. som už prešvihla, ale asi si naozaj pozriem niektoré termíny, ktoré ponúkajú
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Uvažujem o zakúpení modulu maloobchodný predaj a chcem kúpiť novú fiskálnu tlačiareň. Aké máte s týmto modulom skúsenosti? My sme mali registračnú pokladňu samostatne, mimo Omegy. Chcela by som, vzhľadom na zmenu zákona o RP od 1.1.2012 využívať Omegu.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

nikto nevyužíva modul maloobchodný predaj v Omege?
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Ahojte , chcela by som sa spýtať začína účtovať v omege čiže z JU na PU potrebovala by som vedieť v JU bolo napr. v bankovom výpise boli položky ktoré sa netýkali účta, čiže sa to v JU zaúčtovalo na VNZD ako takýto prípad zaúčtovať v PU?
Ďakujem

Dala som blbú otázku?
Naposledy upravil katkap17 : 23.09.11 at 11:20
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katkap17 Pozri príspevok
Ahojte , chcela by som sa spýtať začína účtovať v omege čiže z JU na PU potrebovala by som vedieť v JU bolo napr. v bankovom výpise boli položky ktoré sa netýkali účta, čiže sa to v JU zaúčtovalo na VNZD ako takýto prípad zaúčtovať v PU?
Ďakujem

Dala som blbú otázku?
v PU take nieco ako "osobna spotreba podnikatela" neexistuje... takze treba tieto operacie obmedzit (idealne uplne vylucit) alebo potom uctovat o pohladavke voci spolocnikovi ci konatelovi... podla toho koho sa ta platba tyka (kto si platil nieco co nesuvisi s sro)...

truch: osobne nemam skusenost s fiskalom v omege...
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

A keď sa účtuje napr. Fa za telefón a môžeš si uplatniť len 80% z FA , keď má tel. na podnikanie aj na súkromie tak ako sa to účtuje, musí sa dať 100%
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

katkap17 Pozri príspevok
A keď sa účtuje napr. Fa za telefón a môžeš si uplatniť len 80% z FA , keď má tel. na podnikanie aj na súkromie tak ako sa to účtuje, musí sa dať 100%
Ani toto neexistuje v PU?
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

katkap17 Pozri príspevok
Ani toto neexistuje v PU?
A keby som to dala, ostatné pohľadávky alebo záväzky a označila že neúčtovať. Nikto sa s tým nestretol?
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

andreaS Pozri príspevok
v PU take nieco ako "osobna spotreba podnikatela" neexistuje... takze treba tieto operacie obmedzit (idealne uplne vylucit) alebo potom uctovat o pohladavke voci spolocnikovi ci konatelovi... podla toho koho sa ta platba tyka (kto si platil nieco co nesuvisi s sro)...

truch: osobne nemam skusenost s fiskalom v omege...

Osobná spotreba podnikateľa v PU existuje 491/221
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

priznak "neuctovat" znamena neuctovat... cize ako keby ten doklad nebol v uctovnictve...

a ty uctujes SZCO v PU?
0 0
katkap17 katkap17

katkap17 je offline (nepripojený) katkap17

Skúšam!
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

katkap17 Pozri príspevok
Osobná spotreba podnikateľa v PU existuje 491/221
preto sa pytam, lebo tento ucet sa pouziva pri SZCO, kt. uctuje v PU...

a to rozuctovanie telefon vs sukromne... tak tam by som sukromne hovory preuctovala na nedanovu 518 aj s dph k nej prisluchajucej... alebo vyfakturovat to na dotycneho...

a treba odnaucit spolocnika od vyberania penazi z firemneho uctu len tak alebo si platit sovje sukromne veci z firemneho uctu alebo penazi... musi si uvedomit ze v sro sa tak lahko s peniazmi nemanipuluje...
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Ahojte, prosím vás neviem čo robím zle, ale keď uhradím FA z minulého roka stále je červená a neuhradená. Čo môže byť zle ??
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Podala som elektronicky SV DPH, až po podaní som si všimla, že mám dátum vystavenia zlý, deň mi sedí, ale rok mám 2010. Stalo sa mi to aj pri mesačnom priznaní DPH, ale tam sa to dalo opraviť ručne. Chybu mám od júna 2011, zrejme po inštalovaní novej verzie, tuším 14.50. Nemáte aj vy takýto problém? Pozrite dátum vystavenia, aby som vedela, či mám niečo zlé len ja, alebo je to chyba softwaru. Na DÚ mi povedali, že tento dátum nič neovplyvní, ale aj tak chcem vedieť, či mám chybu len ja
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

truch Pozri príspevok
Podala som elektronicky SV DPH, až po podaní som si všimla, že mám dátum vystavenia zlý, deň mi sedí, ale rok mám 2010. Stalo sa mi to aj pri mesačnom priznaní DPH, ale tam sa to dalo opraviť ručne. Chybu mám od júna 2011, zrejme po inštalovaní novej verzie, tuším 14.50. Nemáte aj vy takýto problém? Pozrite dátum vystavenia, aby som vedela, či mám niečo zlé len ja, alebo je to chyba softwaru. Na DÚ mi povedali, že tento dátum nič neovplyvní, ale aj tak chcem vedieť, či mám chybu len ja
Ja to mám v poriadku, asi treba skontrolovať nastavenia...
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

JAJA11 Pozri príspevok
Ja to mám v poriadku, asi treba skontrolovať nastavenia...
Neviem čo sa mi tam pobabralo, zavolala som nášho správcu siete, našiel chybu a už ju aj opravil, len ja vôbec netuším kde tá chyba bola a ako vznikla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať