Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

jeeeej diiik, aspon raz spravne a dik za rychlu odpoved
0 0
sara-ke sara-ke

sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

dobry den ako sa v Omege zauctuje ak: bola uhradena platba - zalohova platba(v celej vyske) na zaklade vyzvy cez mail, uhradena bola cez bank. ucet a potom prisla faktura na sumu 0,- Sk
mozete mi napisat presny postup ako to mam zadat ???

diiiik moc
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
...ak sa nemýlim do DPF si zaeviduješ fa, ktorá ti prišla e-mailom...uhradíš cez bankový účet "úhrada DF"...potom ti príde ostrá faktúra na napr. 1.000,- s DPH....zaeviduješ fa do DF...na sumu 1000,-...v rozpise máš kolonku - tuším uhradené preddavkom "vľavo dolu"...tanm daj 1000,-Sk...a búchaš Enter,...až kým ťa to nenavedie na zadanie čísla DPF ...to zadáš rozbalením DPF a máš to
0 0
Getiška Getiška

Getiška je offline (nepripojený) Getiška

Prosím Vás a keď nemám došlú preddavkovú faktúru, ako to zaúčtujem? Keď bola vykonaná platba iba na základe zmluvy? Keď je DPF tak ma to hneď hodí na zúčtovanie zálohy ale keď nie je DPF tak ako to robíte?
Poraďte!

Ďakujem.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Mám jednu otázku, včera som začala robiť v Omege.Mám len demo verziu, keďže bude celkovo nejakých 7 faktúr, stačí to. Mám ale problém pri faktúrach. Nahadzovala som faktúry, ktoré sú vystavené v EUR. Stále mi tam vypisovalo, že sa nedoporučuje dávať EUR pri vyšlých faktúrach, tak som to tam nejako narvala v SKK..neviem či to nebude robiť ďalej šarapatu, pretože aj úhrada na BU bude v EUR. Nemá s tým niekto skúsenosť???
A ešte jedna otázka ma napadla, ako sa tam zadáva nový účet..sú tam navolené jednotlivé syntetické, ale ja to chcem mať rozdelené aj na analytikách, hm?
Ďakujem moc za rady.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

mimaemma Pozri príspevok
Mám jednu otázku, včera som začala robiť v Omege.Mám len demo verziu, keďže bude celkovo nejakých 7 faktúr, stačí to. Mám ale problém pri faktúrach. Nahadzovala som faktúry, ktoré sú vystavené v EUR. Stále mi tam vypisovalo, že sa nedoporučuje dávať EUR pri vyšlých faktúrach, tak som to tam nejako narvala v SKK..neviem či to nebude robiť ďalej šarapatu, pretože aj úhrada na BU bude v EUR. Nemá s tým niekto skúsenosť???
A ešte jedna otázka ma napadla, ako sa tam zadáva nový účet..sú tam navolené jednotlivé syntetické, ale ja to chcem mať rozdelené aj na analytikách, hm?
Ďakujem moc za rady.

Faktúru v EUR je dobré zadávať cez okruh ZDF, nie DF.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
ďakujem, idem to hneď opraviť
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

mimaemma Pozri príspevok
A ešte jedna otázka ma napadla, ako sa tam zadáva nový účet..sú tam navolené jednotlivé syntetické, ale ja to chcem mať rozdelené aj na analytikách, hm?
Ďakujem moc za rady.
Firma - Nastavenie - Účtovný rozvrh - nájdeš si účet ku ktorému chceš urobiť analytiku a Kópia
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
ďakujem moc, už som na to medzičasom prišla :-)Mám ale ďalší problém. mohol by mi niekto popísať postup ako správne spraviť nasledovné?
Zapísala som si faktúry do účtovných dokladov, to je v pohode. Teraz ale potrebujem spraviť úhradu fa cez bankový účet. Peniaze došli i keď nie v tej istej výške ako je zaúčtovaná suma. Fa bola vystavená v EUR, úhrada prišla na bežný účet v SKK. Keď som si zadala partnera, fa sa mi natiahla, ael vyzerá to nejako divne...dalo sa mi opačné znamienko, na účte sa zaúčtoval - miesto + tak som to prepísala ručne..neviem či to môžem. no a ďalší problém, vôbec sa mi neukazuje, že tá faktúra je už uhradená.
Nemám žiaden manuál, tak to robím len tak inštiktívne..no a takto to potom dopadne
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Veď si stiahni návod z ich stránky omega.chm:
http://www.kros.sk/11734
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Getiška Pozri príspevok
Prosím Vás a keď nemám došlú preddavkovú faktúru, ako to zaúčtujem? Keď bola vykonaná platba iba na základe zmluvy? Keď je DPF tak ma to hneď hodí na zúčtovanie zálohy ale keď nie je DPF tak ako to robíte?
Poraďte!

Ďakujem.
Zálohu účtuješ len pri úhrade a to 314/211 poprípade 314/221. A potom vyúčtovacia 518,343/321 a 321/314. Ak máš faktúru na zálohu, tak ju len zaeviduješ bez zaúčtovania.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, som tu opäť
chcem sa spýtať či sa dá nejako nastaviť rozlíšenie banky B1 a B2. mám nastavené rôzne číslovanie dokladov pre banky, ale ukazuje mi to stále ako doklad " B1" v položke " kód ČR". Je to chyba?
Takisto pri účtovaní na banke v EUR si pýta stále odo mňa partnera, v tipe je uvedené vytvorte si fiktívneho partnera, keď nechcete aby to ovplyvňovalo saldokonto..zadala som tam partnera, neviem či je to správne. Ide o účtovanie bežných bankových poplatkov.
A ešte jedna otázka, ako si kontrolujete stavy, podľa súvahy? Ja som bola zvyknutá na HK, tu nefunguje...
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

...keď dáš EUD, do okruhu vyberieš BV, a v evidenciii B2, pri pridaní nového dokladu by už nemala byť B1
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

.........a stavy si kontrolujem normálne podľa HK.... cez prehľady
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ale kde to mám zadať aby to bola "B2" ?
v číselníku sú len zadané banky ako také, ja by som to chcela rozlíšiť na banku v SKK a B2 ako tá istá banka v EUR, poradíš?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

mimaemma Pozri príspevok
Ale kde to mám zadať aby to bola "B2" ?
v číselníku sú len zadané banky ako také, ja by som to chcela rozlíšiť na banku v SKK a B2 ako tá istá banka v EUR, poradíš?
Choď do Firma - Nastavenie - Bankové účty
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
No Manual Ty si asi fakt macher na manual
hladala som to v stiahnutom manuali ako si mi doporucil a nevedela najst..
diky moc
Dakujem aj Denisii za HK , robila som to spravne, eln som si zadala zle obdobie, preto to bolo prazdne
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

áno presne tak cez firma, nastavenie a tam si nastavíš všetko čo treba.......a potom samozrejme si na 221 vytvoriť AE pre účet EUR
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
A čo s tými partnermi? čo tam dávate? Fiktívnych?
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

jess Pozri príspevok
...ak sa nemýlim do DPF si zaeviduješ fa, ktorá ti prišla e-mailom...uhradíš cez bankový účet "úhrada DF"...potom ti príde ostrá faktúra na napr. 1.000,- s DPH....zaeviduješ fa do DF...na sumu 1000,-...v rozpise máš kolonku - tuším uhradené preddavkom "vľavo dolu"...tanm daj 1000,-Sk...a búchaš Enter,...až kým ťa to nenavedie na zadanie čísla DPF ...to zadáš rozbalením DPF a máš to
Ja by som sa ešte k tej zálohe chcela spýtať. Ako je to s uplatnením DPH? Aj z faktúry na zálohu od O2 by sa mala dať uplatniť hneď DPH, keďže O2 už tejto faktúry na zálohu vznikla DP. Vo faktúre je rozpísaný ZD aj DPH. Neviem to však v OMEGE urobiť. Môžete mi poradiť, prosím?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať