Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mima dakujem :-)
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň prajem.Vedeli by ste mi prosím poradiť,aký typ odpisu si mám v OMEGE zakliknúť keď chcem odpisovať takto:
4 roky odpisovania,majetok obstaraný v decembri,účtovne uplatňujem mesačné odpisy,daňovo ročné
tzn. v roku keď si majetok obstarám v decembri účtovne odpíšem iba 1 mesačný odpis,daňovom celý rok
ďalšie roky účtovné = daňovým
posledný rok sa majetok účtovne doodpisuje

len neviem,ktorý typ si mám vybrať...?
Ked´zakliknem lizing a počet mesiacov, daňové = účtovným odpisom.. to mi nevyhovuje..

viete mi prosím niekto poradiť,čo s tým

Ďakujem moc
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň prajem.Vedeli by ste mi prosím poradiť,aký typ odpisu si mám v OMEGE zakliknúť keď chcem odpisovať takto:
4 roky odpisovania,majetok obstaraný v decembri,účtovne uplatňujem mesačné odpisy,daňovo ročné
tzn. v roku keď si majetok obstarám v decembri účtovne odpíšem iba 1 mesačný odpis,daňovom celý rok
ďalšie roky účtovné = daňovým
posledný rok sa majetok účtovne doodpisuje

len neviem,ktorý typ si mám vybrať...?
Ked´zakliknem lizing a počet mesiacov, daňové = účtovným odpisom.. to mi nevyhovuje..

viete mi prosím niekto poradiť,čo s tým

Ďakujem moc
zaklikni DO=UO s posuvom
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Manual Pozri príspevok
zaklikni DO=UO s posuvom
a rovnomerny typ?a dole zakliknuť UO=DO s prerušením?ďakujem Ti moc Manual
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

erika_H Pozri príspevok
a rovnomerny typ?a dole zakliknuť UO=DO s prerušením?ďakujem Ti moc Manual
Nie, ak zaradíš do firmy auto 1.7.2009 napr. za 12.000€, zvolíš si daňový odpis rovnomerný 1 odp. skupina ročne odpíšeš 12.000 : 4 = 3.000€
Pri účtovných odpisoch si zvolíš UO=DO s posunom /aby tam bola bodka/
Potom na karte DHM to bude takto:
DO v r.2009,2010,2011,2012 bude po 3.000€
Mesačný UO v r.2009 bude 1/48 z 12.000€ to je 250€ v 7/09, 8/09 atď.
Spolu UO za r. 2009 bude 1.500€
UO v r.2010 bude 3.000€, UO v r.2011 bude 3.000€, UO v r.2012 bude 3.000€, UO v r.2013 bude 1.500€
To znamená že auto daňovo odpíšeš do konca r.2012, a účtovne ho odpíšeš do 30.6.2013.
Iné tam nič nezaklikávaj !
Pekný deň
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Manual Pozri príspevok
Nie, ak zaradíš do firmy auto 1.7.2009 napr. za 12.000€, zvolíš si daňový odpis rovnomerný 1 odp. skupina ročne odpíšeš 12.000 : 4 = 3.000€
Pri účtovných odpisoch si zvolíš UO=DO s posunom /aby tam bola bodka/
Potom na karte DHM to bude takto:
DO v r.2009,2010,2011,2012 bude po 3.000€
Mesačný UO v r.2009 bude 1/48 z 12.000€ to je 250€ v 7/09, 8/09 atď.
Spolu UO za r. 2009 bude 1.500€
UO v r.2010 bude 3.000€, UO v r.2011 bude 3.000€, UO v r.2012 bude 3.000€, UO v r.2013 bude 1.500€
To znamená že auto daňovo odpíšeš do konca r.2012, a účtovne ho odpíšeš do 30.6.2013.
Iné tam nič nezaklikávaj !
Pekný deň

Typ daň.odpisu rovnomerný
UO=DO s posunom
ak by som chcela odkliknut-aby nebolo zakliknute UO=DO s prerušením,omega mi napíše:

Pri deaktivovaní tejto voľby sa v prípade prerušenia danových odpisov nebudú zhodovať učtovné odpisy s danovými.

Chcete aj napriek tomu voľbu deaktivovať?


Takže ja som to pre istotu nechala zakliknute.. bolo to akoby automaticky v predvoľbe..
ake keď si skontrolujem účtovné a daňové,ZATIAL mi to vychádza ok
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Ten svoj príspevok opravujem, ak sú UO=DO s posuvom a dole je to zakrížkované a firma sa rozhodne prerušiť DO v niektorom roku, nebudú počítané ani účtovné odpisy.
Pozrel som si do Omegy na DHM, ja mám nastavené lineárne odpisy.
Pri takomto nastavení ak preruší firma v niektorom roku DO, tak DHM sa naďalej účtovne odpisuje nezávisle na DO že sú prerušené. Ja mám nastavenú takúto voľbu. Treba sa rozhodnúť.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
ZuzanaA Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Mám to rovnako nahodené, ale hlási mi to chybu, niečo s číslom fa, mne to presniesla omega z alfy
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mirhu: urob print screen ako vyzera ta chyba (otvor si kontrolu a stlac tlacidlo PRINT SCREEN, potom si otvor kreslenie, tam daj Upravy / vlozit a daj ulozit obrazok ako a potom ho tu prilep)
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
andreaS Pozri príspevok
mirhu: urob print screen ako vyzera ta chyba (otvor si kontrolu a stlac tlacidlo PRINT SCREEN, potom si otvor kreslenie, tam daj Upravy / vlozit a daj ulozit obrazok ako a potom ho tu prilep)
vid obrazok
bez_názvu.jpg  
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

je to doooost prtave, ale to nebude daka zavazna chyba... pripadne skus si kliknut v okne kde su tieto kontroly na kartu "INFO" a tam zakvacni podrobnosti o chybe a precitaj si co ti tam pise.

Ak tam mas ze opravit cislo faktury, tak sa jedna o interne cislo.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, opäť prosím o pomoc, myslela som , že už to bude, ale pri uzávierke typu A mi vypísalo nasledovné " V evidencii účtovných dokladov boli nájdené doklady v cudzej mene, ku ktorým je potrebné ručne vytvoriť koncoročné kurzové rozdiely."..predtým som robila prepočet KR cez soft - ponuka zaúčtovanie KR saldokonto..čo mám teda ešte účtovať?
Ešte dopĺňam...už som si našla tieto " nesaldokontné" účty...sú to účty v cudzej mene, na ktorých som účtovala poplatky za vedenie účtu a podobne...chcelo to odo mňa partnera a v možnosti tip bolo uvedené niečo v zmysle môžte zaškrtnúť nesaldokontné a nebude partnera pýtať...ako to robíte vy?
Naposledy upravil mimaemma : 27.03.09 at 10:15
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Už som si odpovedala..pre ďalších, ktorí možno budú mať podobný problém...vyrátala som ručne KR k účtom 568 AE...a zaúčtovala..systém ma pustil spraviť uzávierku A jupíííííííííí :-)
Naposledy upravil mimaemma : 27.03.09 at 10:16
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

super, lebo som sa s tym este nestretla... ale vidis ake robis pokroky uz?
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Jaj Aďa ale aké nervy mám, okolo pobehuje 3 ročná dcéra, prvýkrát som ju posadila pred telku a pustila rozprávky, aby som to mohla všetko v nedelu odovzdať
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Prosím o radu som začiatočník v Omege ako mám zaúčtovať došlú faktúru z Čiech je vystavená v eurách na sumu 165 eur účtovať ju cez okruh DF alebo da sa zaúčtovať nejak ako zahraničná FA???Na fa je napísané že sa jedná o oslobodenie od dane z pridanej hodnoty v ČR s nárokom na odpočet dane.Daň je povinný priznať odberateľ.Ako to správe účtovať v Omege???Poradte!!!
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Zaúčtuj to cez ZDF.
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

A nevieš mi poradiť cez aký kod mozem cez kod 70,alebo použiť iný kód
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Máš to samozdanenie?
0 0
maad maad

maad je offline (nepripojený) maad

Ako to mám posúdiť či sa jedná o samozdanenie??
som začiatočník i v účtovnícve??Je to Fa kde daň základ je 165,DPH 0,a na fa je napísané že sa jedná o oslobodenie od dane z pridanej hodnoty v ČR s nárokom na odpočet dane.Daň je povinný priznať odberateľ.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať