Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Ešte jedna otazočka,
aký mám dať kurz? dátum zápočtu? teda včerajší??
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kurz z predchadzajuceho dna ako je zapocet, pretoze EBS vyhlasuje kurz napr. dnes na zajtra
0 0
zuzuch44 zuzuch44

zuzuch44 je offline (nepripojený) zuzuch44

Konecne som sa k tomu zápočtu dostala....
dakujem za pomoc
0 0
ketums ketums

ketums je offline (nepripojený) ketums

Zdravím, tiež k omege mám dotaz, prosím pekne súrne

Na prvej stránke som čítala, kvôli DOH že treba robiť uzávierku. Doporučuje tam robiť uzávierku B a C.
Ale pomooooooc, ja nemám v ponuke uzávierku C, len A, B a D.
Ktorú uzávierku by som mala spraviť kvôli kontrole priznania dph?

Nepotrebujem uzatvárať účtovníctvo. Firma kde som nastúpila má totálný chaos a ešte nemá ani uzávierku za predošlý rok. Tým pádom nemám ani PS atd...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ketums Pozri príspevok
Zdravím, tiež k omege mám dotaz, prosím pekne súrne

Na prvej stránke som čítala, kvôli DOH že treba robiť uzávierku. Doporučuje tam robiť uzávierku B a C.
Ale pomooooooc, ja nemám v ponuke uzávierku C, len A, B a D.
Ktorú uzávierku by som mala spraviť kvôli kontrole priznania dph?

Nepotrebujem uzatvárať účtovníctvo. Firma kde som nastúpila má totálný chaos a ešte nemá ani uzávierku za predošlý rok. Tým pádom nemám ani PS atd...
správne je : B a D
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ketums Pozri príspevok
Zdravím, tiež k omege mám dotaz, prosím pekne súrne

Na prvej stránke som čítala, kvôli DOH že treba robiť uzávierku. Doporučuje tam robiť uzávierku B a C.
Ale pomooooooc, ja nemám v ponuke uzávierku C, len A, B a D.
Ktorú uzávierku by som mala spraviť kvôli kontrole priznania dph?

Nepotrebujem uzatvárať účtovníctvo. Firma kde som nastúpila má totálný chaos a ešte nemá ani uzávierku za predošlý rok. Tým pádom nemám ani PS atd...

Treba robiť B a D. Tým sa uzavrú doklady z pohľadu DPH. Uzavierka A sa robí úplne na konci a vtedy sa uzavrú všetky doklady. Niekedy je dobré robiť A aj po mesiacoch, aby ste si nemohli meniť staršie doklady. Všetky tieto uzavierky sa dajú kedykoľvek zrušiť a urobiť znovu. Rovnako uzavierka za predchádzajúci rok sa môže vykonať, aj keď nie je dokončené účtovníctvo za predchdzajúci rok. Všetko sa dá vždy zrušiť a zopakovať
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Po vykonaní prechodu z roku 2008 (účtujem vo verzii 12.20 - dve firmy) ma program nepustí vysporiadať pokladnicu SKK (nemám licenciu na valutovú pokladňu, ale v súvislosti s prechodom na EUR bolo umožnené účtovať v tejto pokladnici aj bez licencie). Pri účtovaní prvého zápisu mi vyskočí hláška, že demo verzia povoľuje iba 20 zápisov (napriek tomu, že nemám účtovaný žiadny zápis). Ak ste sa niekto stretli s týmto problémom, uvítam radu - čo s tým. Doporučený postup z hotline mi nepomohol (nový prechod, prípadne zrušenie a znovuvytvorenie pokladnice SKK)......na dotaz mailom mi z krosu zatiaľ neodpovedali......

P.S...V predošlej verzii som v jednej firme tento problém zaúčtovala v poriadku...
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ajuška Pozri príspevok
Po vykonaní prechodu z roku 2008 (účtujem vo verzii 12.20 - dve firmy) ma program nepustí vysporiadať pokladnicu SKK (nemám licenciu na valutovú pokladňu, ale v súvislosti s prechodom na EUR bolo umožnené účtovať v tejto pokladnici aj bez licencie). Pri účtovaní prvého zápisu mi vyskočí hláška, že demo verzia povoľuje iba 20 zápisov (napriek tomu, že nemám účtovaný žiadny zápis). Ak ste sa niekto stretli s týmto problémom, uvítam radu - čo s tým. Doporučený postup z hotline mi nepomohol (nový prechod, prípadne zrušenie a znovuvytvorenie pokladnice SKK)......na dotaz mailom mi z krosu zatiaľ neodpovedali......

P.S...V predošlej verzii som v jednej firme tento problém zaúčtovala v poriadku...
Tiež by ma to zaujímalo.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Vedeli by ste mi poradit ako najlepsie evidovat a uctovat preddavok na SC zamestnancom. Mam ich 70 a mesacne okolo 200 VPD tykajucich sa SC. Chcem si ich evidovat podla mena. Mam si vsetkych zamestnancov zadat ako partnerov? a uctovat VPD cez vzor, aby to bolo aj rychlejsie?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuzanask Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradit ako najlepsie evidovat a uctovat preddavok na SC zamestnancom. Mam ich 70 a mesacne okolo 200 VPD tykajucich sa SC. Chcem si ich evidovat podla mena. Mam si vsetkych zamestnancov zadat ako partnerov? a uctovat VPD cez vzor, aby to bolo aj rychlejsie?
No ja by som sa pravdepodobne priklonila k sledovaniu podľa mena a to v analyt. členení, kde by som zadala ako číslo AÚ osobné číslo zamestnanca (teda ak nie je vyššie ako 3 znaky)
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

suhlas... teda staci k analytike daneho uctu pripojit meno zamestnanca... napr. 335 101 = Jozko Mrkvicka

a nerobila by som vzor VPD ale pouzivala nadalej "PV" s tym, ze do textu by som si doplnila text zalohy aj s predkontaciou... trebars zaloha na SC a nachystany predkont s tym len, ze dopises este komu isla zaloha a potom iba zmenis pri uctovani analytiku Ak nemas vela zamestnancov a vies si dako pekne nazvat tieto zalohy tak, aby ti hned ponuklo danu osobu, tak si tych textov priprav tolko kolko mas zamestnancov... napr. text "101 - zaloha vyplatena Jozkovi Mrkvickovi" kde nastavis predkont 335 101 a same ti to zauctuje... potom dalsi text "102 - zaloha vyplatena Anicke Cibulkovej" s predkontom 335 102... ked si takto pekne vytvoris tie texty, tak hned pri pisani ti ponukne ten text ktory potrebujes a nemusis hladat a ani menit analytiku pri uctovani
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ahojte,
potrebujem poradiť v tomto probléme:
potrebujem vytlačiť všetky faktúry od zač. roka od konkrétneho dodávateľa.
Ako na to?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
ahojte,
potrebujem poradiť v tomto probléme:
potrebujem vytlačiť všetky faktúry od zač. roka od konkrétneho dodávateľa.
Ako na to?
Robím v OMEGE len niečo do 2mes., ale možno pomôže: cez filter si ich daj zotriediť podľa dodáv. a potom už len tlač.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tweety Pozri príspevok
Robím v OMEGE len niečo do 2mes., ale možno pomôže: cez filter si ich daj zotriediť podľa dodáv. a potom už len tlač.
cez ktorý filter?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janaGT Pozri príspevok
cez ktorý filter?
Účtovné doklady

zotriedené podľa.... Hľadaj meno partnera
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
ahojte,
potrebujem poradiť v tomto probléme:
potrebujem vytlačiť všetky faktúry od zač. roka od konkrétneho dodávateľa.
Ako na to?
Janka, nepovažuje sa za odborníka na OMEGU, účtujem tam len jednu firmu. Ja to robím takto :

Evidencia - účtovné doklady - okruh došlé faktúry - zotriedené podľa patrnera.
Nastavím sa na všetky neuhradené faktúry a označím ich insertom /zostanú žlté/ Pred označením spusti funkciu odznač - či si tam nemala niečo označené predtým.

Vytlačíš ich cez :
Prehľad - prehľad záväzkov - stav k dátumu, napr. 30.6.
a zaškrtneš neuhradené, označené
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
Janka, nepovažuje sa za odborníka na OMEGU, účtujem tam len jednu firmu. Ja to robím takto :

Evidencia - účtovné doklady - okruh došlé faktúry - zotriedené podľa patrnera.
Nastavím sa na všetky neuhradené faktúry a označím ich insertom /zostanú žlté/ Pred označením spusti funkciu odznač - či si tam nemala niečo označené predtým.

Vytlačíš ich cez :
Prehľad - prehľad záväzkov - stav k dátumu, napr. 30.6.
a zaškrtneš neuhradené, označené
Veronika ďakujem,
tento postup mi poradili aj cez hotline.
Už to mám vytlačené.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ahojte,
poradíte mi, či viem cez omegu vytlačiť Pokus o zmier?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

daju sa tlacit upomienky, tak mozes si nacitat upomienku pre danu firmu so vsetkymi neuhradenymi fakturami a do textu mozes napisat napr. "POKUS O ZMIER - predzalobna upomienka" plus daky iny pokec ak potrebujes toho napisat viac
0 0
Sosa Sosa

Sosa je offline (nepripojený) Sosa

liba2 Pozri príspevok
Predpokladám, že za r. 2008 je účtovná závierka schválená a DP a výkazy odovzdané. Vtedy do účtovania už viac nevchádzame. Všetky opravy sa účtovne vykonajú v r. 2009. Dodatočné daň. priznanie DPH bude treba urobiť "ručne".
Som stotožnená s týmto názorom. Naviac, ak je suma nevýznamná, čo sa týka výšky nedoplatku. Ak však spravím ručne dodatočné daňové priznanie k DPH v účtovníctve musím toto "ručné" vyrovnanie zaúčtovať na 343. A tu si neviem pomôcť ako to spraviť práve v OMEGE, aby mi to nezahrnulo do niektorého obdobia DPH napr. za August 2009? Máte niekto skúsenosť, ako toto obísť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať