Zavrieť

Porady

Psy, mačky a fretky sa nebudú musieť čipovať.

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Mne to vychádza tak, že tí, ktorí dodržali zákon, ostali za hlupákov, keď si ich dali čipovať.

http://www.zive.sk/psy-macky-a-fretk...4/default.aspx
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

čo tak Yorkshirsky terier keď pokúše, to je problém..... :-)
nemyslím, že je čípovanie zlé.... dokonca by som ho nariadila pri bojových plemenách a trebárs veľkých psoch..... ale taký malý čokel až tak moc zla nenapácha.... a ak áno, potom by som dala povinnosť začípovať psíkov, ktorí sa túlajú alebo niekoho pohrýzli.....
celoplošné čípovanie je nezmyselné..... myslím, že to dokázali aj ľudia, ktorí nedali čípovať zvieratá a je ich dosť, určite viacej, ako tých čo dali..... aj toto je spôsob, ako dokázať politikom, že sú blbci..... dnes prerábajú zákon, lebo pokutovanie takého množstva ľudí by znamenalo vzburu... a to určite nechcú.....
ja som na moje otázky, čo to prinesie to, že bude začípované každé zviera, nedostala odpoveď....
vzhľadom na to, že náš psík má už takmer 13 rokov a silné zdravotné problémy, rozhodla som sa, že ho nebudem čípovať....
a veterinári sa zbadali.... nielen že nezarobili na čipovaní, ako si mysleli, ale prišli aj o zákazníkov, lebo ľudia sa boja ísť so zvieraťom k veterinárovi, aby nedostali pokutu..... takže sa to všetko nakoniec pôvodcom blbého zákona vrátilo a myslím, že dvojnásobne.... veď prečo sa tak rýchlo pristúpilo k zmene zákona?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

JAJA11, moc sa mylis. Tie male plemena su viac agresivnejsie a maju na svedomi ovela viac pohryznuti,ako velki psy.Akurat ze pre bulvarne media nie su zaujimavi.
A najhorsi su ich majitelia,lebo v 99% ich nechavaju behat navolno a ked obtazuju okoloiducich ludi, ci inych psov, tak iba povedia "nebojte sa, on vam nic neurobi".
Toto je moja dlhorocna skusenost a uz som doslova alergicka na tie male psy a ich panickov!

A zlo nepachaju velki, ci bojovi psy.Zlo pachaju psy, ktorych majitelia zanedbaju vychovu,drzia psa cely zivot zatvoreneho kdesi vo voliere a ked sa psovi podari nejako ujst z dvora, tak nevie ako sa ma spravat,je vystraseny a zvacsa utoci zo strachu z okolia.

Ziaden trochu znaly clovek nezaskatulkuje zviera podla velkosti na dobreho, ci zleho,lebo je to hlupost! Pes je vzdy vizitkou svojho pana, ci je maly,alebo velky...
Sorry, ze som
Naposledy upravil arizona : 24.10.13 at 14:40
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Arizona presne si to vystihla....u nas v baraku...kabelkaci a moj labroš...hadaj kto steka ako blazon a kto komu roztrha prvy rit.....jasne ze mali nervaci....nehovorim o tom ze som si minule branila psa vlastnym telom!!!....lebo tento moj je cisty obranar....treba ho branit!....len vtedy mu po riti isiel retriver
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

tak ja poznám veľa malých psíkov, čo veľa štekajú, ale nekúšu :-)
aj pohryznutie od takéhoto psíka nie je nebezpečné, je to skôr nepríjemná psychická spomienka.... pravdaže, v tom prípade by mal byť začípovaný a povinnosť nosiť náhubok...... ak by pokúsal viac ľudí, bolo by to ľahko zistiteľné a už by som majiteľovi dala pokutu.....
ale to aké je zviera ovplyvní aj majiteľ výchovou..... takže zlostní psíci majú asi aj zlostných majiteľov :-)
ja osobne ak stretnem malého psíka na ulici bez dozoru, tak mi to nevadí..... keď ma však "prenasledoval" veľký retriever, tak mi to nebolo jedno, ale asi som mu bola sympatická, lebo som sa mu prihovárala :-) kázala som mu ísť domov a že sa nemá túlať :-) potom ho zavolalo také malé dieťa a pes spokojne odbehol..... ale jednoducho veľký pes sa mi zdá nebezpečnejší ako malý... ale pripúšťam, že to nie je vždy pravda :-)
dokonca ani bojové psi nie sú vždy agresívne......
takže ak čípovať, tak majiteľov :-D ale nie, to si robím posmech:-)
ja som za čípovanie v odôvodnených prípadoch, teda ak pes už niekoho pokúsal alebo sa túla...... a pravdaže pri pohybe cez hranice - vtedy je na to dôvod a majiteľ by mal mať túto povinnosť ..... a nie v závislosti od veľkosti :-)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona
JAJA11, moc sa mylis. Tie male plemena su viac agresivnejsie a maju na svedomi ovela viac pohryznuti,ako velki psy.Akurat ze pre bulvarne media nie su zaujimavi.
A najhorsi su ich majitelia,lebo v 99% ich nechavaju behat navolno a ked obtazuju okoloiducich ludi, ci inych psov, tak iba povedia "nebojte sa, on vam nic neurobi".
Toto je moja dlhorocna skusenost a uz som doslova alergicka na tie male psy a ich panickov!

A zlo nepachaju velki, ci bojovi psy.Zlo pachaju psy, ktorych majitelia zanedbaju vychovu,drzia psa cely zivot zatvoreneho kdesy vo voliere a ked sa psovi podari nejako ujst z dvora, tak nevie ako sa ma spravat,je vystraseny a zvacsa utoci zo strachu z okolia.

Ziaden trochu znaly clovek nezaskatulkuje zviera podla velkosti na dobreho, ci zleho,lebo je to hlupost! Pes je vzdy vizitkou svojho pana, ci je maly,alebo velky...
Sorry, ze som
uz vsjo jasno
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať