Zavrieť

Porady

Podnikanie popri zamenstnaní - e-shop

Dobrý deň, prisiel osm na nápad si vypomôcť popri zamentnaní e-shopom, jednoducho jedná sa o kúpu a predaj autosúčiastok, všetko je dohodnute s velkoskladom to nie je problém,

a teraz k otázke: Ako zamestnaný za mna platí odvody môj zamestnávatel, v

ZP: by som si dal 0 ový preddavok, no čo potom po roku ? Aká čiastka by mi nabehla na zaplatenie.

SP: tam viem že sa prvý rok neplatí nič pretože sa to vymeriava az po roku z DP z predošlého roku.

DAN: snažil by som sa byť neplatcom dane.

Neviem nevyznám sa v tom a neviem aké poplatky mi môžu vybehnúť po roku činnosti, kedže som zamestnaný, asi by bolo najvhodnejšie ísť sa poinformovať priamo na živnostenský úrad, len si zistujem takéto info vopred, že tam nebudem vyzerať ako pako.


VOpred Ďakujem za odpoed.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ZP, OK, a v nasl. roku ti ZP pošle RZZP a tvoj nedoplatok, zamestnávateľovi vznikne preplatok, výška závidí od tvojho DPFO.
    SP - správne
    DAN - máš rôzne dane
    daň z príjmov - no, môžeš sa snažiť, však uvidíš aký zisk dosiahneš, nedosiahneš
    právne daňovníkom platcom dane budeš, resp, už aj teraz si - zo zamestnania
    daň z pridanej hodnoty - dobrovoľne nemusíš, len sleduj hranicu svojich príjmov pre povinnú registráciu..

    Podnikanie popri zamenstnaní - e-shop

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.