Zavrieť

Porady

Fotovoltaika

Dobry den. Pred nedavnom som sa vratil z Nemecka kde som s kamaratom pracoval vo firme ktora montovala male fotovoltaicke elektrarne na RD, male firmy a pod. Chcel by som s niecim podobnym zacat aj tu. Vie mi niekto poradit co je k tejto cinnosti potrebne? Napr. neviem pod cim si zalozit zivnost. Ci su potrebne nejake skusky, musim mat napr. skolenie od vyrobcu aby som mohol poskytovat zruku na material a pod? Teda co vsetko potrebujem k tomu aby som mohol zacat s montazou fotovoltaiky, pripadne malych veternych elektrarni. Dakujem za kazdu radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    No neviem ako je to v Nemecku, ale tu na Slovensku to veľmi výhodné nebude. Vyrobenú energiu môžeš buď predať ( povolenia, výmery URSO 13,10 mesačne za štvorkvadrant, 2 poštovné za Fa a bohviečo ešte Fico vymyslí) alebo spotrebovať a tu si spočítaj návratnosť (možno ešte daň z elektriny zaplatíš). Jedine že by si to montoval prívržencom strany Zelených.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Najprv si naštudujte, kto teraz dostáva podporu. Sú to len malé elektrárne s predpísaným umiestnením. Časy, keď sa to oplatilo, sú dávno preč.

    Tade je offline (nepripojený) Tade

    Tade
    Zdravím, podľa vyhlášky č. 133/2012 je inštalatér FV systémov povinný absolvovať certifikované školenie a získať certifikát o úspešnom absolvovaní tohto školenia a vykonaní skúšok. Momentálne je na Slovensku akreditovaných 5 pracovísk, na východnom Slovensku je jediným pracoviskom Centrum OZE pri TU v Košiciach. Skúste sa informovať tam.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.