Zavrieť

Porady

čo je to Doplnený doklad?

ahojte - buď mi už vôbec "nekapče" alebo som hladná:

par. 39 ods.6 ZDP: Z-teľ, ktor je platiteľom dane, je povinný na žiadosť zamestnanca, ktorému vykonal ročné zúčtovanie, do desiatich dní od doručenia tejto žiadosti vydať doplnený doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní, a to o údaj o vysporiadaní daňového nedoplatku alebo preplatku alebo bonusu vyplýv. z tohto ročného zúčtovania.

Moje otázky:
1. čo je to doplnený doklad?

2. ak ma z-nec požiada o ročné zúčtovanie dane, ja mu do 10 dní musím dať tento doklad.Bude to teda originál Ročného zúčtovania?
jednu kopiu pošlem na daňový úrad a druhá si uschovám ja, ako z-teľ?

3. Vyhlásenia ohľadom 2% posielam na miestne príslušný daňový úrad zamestnanca, ja ako zamestnávateľ, alebo to mám podávať kolegom nech si to sami posielajú? Ako postupujete vy?
Ďakujem.
Usporiadat
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem,veľmi si mi pomohla.A ja som ten doklad už dnes odovzdala,ha.Nevadí,však je piatok.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte,tak v piatok som mu to odovzdala a dnes za mnou prišiel ako to má vyplniť v daňovom priznaní a ja neviem či má do daňového priznania dopísať iba príjem z prenájmu a ročné zúčtovanie s doplnenou 3 časťou?Neviete niekto poradiť?
0 0
Ružena Ružena

Ružena je offline (nepripojený) Ružena

SILVIA54
Ahojte,tak v piatok som mu to odovzdala a dnes za mnou prišiel ako to má vyplniť v daňovom priznaní a ja neviem či má do daňového priznania dopísať iba príjem z prenájmu a ročné zúčtovanie s doplnenou 3 časťou?Neviete niekto poradiť?
Mám ten istý problém, zam.som urobila RZ. Dnes prišla za mnou, že zabudla priznať príjem /úroky z požičky §7 ods.1pis.c)/, musí podať DP FO B.Vystavila som III.časť k RZ (mala preplatok dane) a prosí, aby som to priznanie spracovala- okrem toho- bude mať teraz nedoplatok na dani, keď prizná tento príjem-( niekoľko tisíc Sk) z úroku z finančnej pôžičkyprávnickej osobe. Treba na DU poslať s priznaním aj všetky podklady, ktoré som použila pri spracovávaní RZ(Potvdenia o príjmoch od všetkých zamestnávetaľov, potvrdenie o životnej poistke...?) A kam treba zapísať preplatok dane z RZ, ktorý bol vrátený, aby sa započítal k vzniknutému nedoplatku v DP? Stihne nám niekto poradiť do 30.3.06 aby sme to stihli vyplniť a zamestnanec aj doplatiť daň? Ak má niekto s tým skúsenosť, prosím reagujte.
0 0
Ružena Ružena

Ružena je offline (nepripojený) Ružena

Bola som dnes na DU.Prebehli sme spolu DP FO B. Treba doložiť Roč.zúčtovanie, doplnený doklad RZ č.III. V odd.X. na DP položka 96 sme napísali 0, pretože preplatok vrátil zamestnávateľ , a novovzniknutá - daň. povinnosť z úroku treba doplatiť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať