Zavrieť

Porady

danova kontrola

Dobry den,mozete mi poradit..? mam dk a vsetky moje prijate faktury su z čr fakturovane v hotovosti. Kontrolor chce aby som dolozil vypis faktur aj z českej strany ci nam to sedí pre porovnanie. Ale ceska strana nereaguje... Co v takom pripade ak Vam ceska strana neposkytne sučinnost ako to mam zdokladovat???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No, ked sme volakedy mali kontrolu a chceli skontrolovať dodania z iného štátu, tak to robili oficiálne, cez ich finančnú správu. Lebo však výpis faktúr z českej strany môže byť v tom prípade ľubovoľný, nie? Kde majú zaručené, že to čo dostanú je naozaj tak?
    srska si mi zobrala z klávesnice :-))

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    navrhni dk aby na základe tvojich podkladov požiadali vrámci medz. spolupráce týkajúcej sa výmeny daňových informácií daňovú správu čr o preverenie českého subjektu.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tictac7 ...kontrolovaný subjekt učí kontrolórov, ako sa vykonáva kontrola a zber informácií ...sme to ale dopadli...
    srska to nie je o tom tictac. treba im to pripomenúť aby vypísali lajstro a poslali do ba. tí potom oficiálne požiadajú. len ono tá odpoveď nepríde do 7 dní. to je na dlhé lakte.
    Dáša_ a nkeď to takto vyzerá až dovrchu..., tak už možno šípime odkiaľ sa zobral super výber daní v septembri a októbri
    pepo2100 ze by to bolo zdlhave tak preto si to mam vyziadat ja... neviem nerozumiem tomu...su to velke firm a urcite maju dost roboty a nie sa zaoberat nejakym zivnostnikom...
    Dáša_ ani neviem, či sa dá na toto niečo povedať ?????
    srska dolož im, že český subjekt nespolupracuje a nech postupujú podľa nariadenia rady es č. 1798/2003 ak sa jedná o dph
    pepo2100 nejedna sa o dph oni chcu len odkontrolovat moje prijate faktury ci sedia aj u nich.. asi ci som nieco nestopil alebo netajil...a dni kedy boli uhradene...lebo sa mu to nezda...a nemozem sa k tomu dopracovat...
      zbaliť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Jedine DÚ má právo si vyžiadať oficiálne údaje z českej strany v rámci výmeny ekonomických informácii v EÚ. Vždy sa to tak robí. Však sa nikam neponáhľate s ukončením kontroly.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.