Zavrieť

Porady

výkaz o majetku a záväzkoch

Kde nájdem návod na vypísanie tohto výkazu, aké položky kde patria.
1. Hlavne sa mi jedná o zaradenie výdavkov na zariadenie do 20.000 SK /sedacia súprava a konferenčný stôl uplatnený 40% z celkovej ceny nakoľko kancelária je súčasťou bytu/.
2. Ako zaradiť fa za Orange ktorá je za obdobie 17.12.2005-16.1.2006 bola zaplatená v januári 2006.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janka6685
Ďakujem za odpoveď a aj za trpezlivosť s mojimi otázkami.
Ak budem môcť aj nabudúce .
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Všetkým prajem pekný večer
Uvádzam niekde v tomto výkaze aj kúpené auto na lízing?
Vstupnú cenu auta ako majetok a neuhradený lízing k 31. 12. ako záväzok, alebo sa mýlim (nie je mi to celkom jasné).
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Soňurka
Všetkým prajem pekný večer
Uvádzam niekde v tomto výkaze aj kúpené auto na lízing?
Vstupnú cenu auta ako majetok a neuhradený lízing k 31. 12. ako záväzok, alebo sa mýlim (nie je mi to celkom jasné).
Ďakujem za odpoveď.

Uvádzaš v záväzkoch a tieto vstupujú do výkazu .
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Soňurka
Všetkým prajem pekný večer
Uvádzam niekde v tomto výkaze aj kúpené auto na lízing?
Vstupnú cenu auta ako majetok a neuhradený lízing k 31. 12. ako záväzok, alebo sa mýlim (nie je mi to celkom jasné).
Ďakujem za odpoveď.
A ak bolo auto kúpené napr. v roku 2004, má sa uviesť do majetku iba ZC, mám pravdu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
monspa
A ak bolo auto kúpené napr. v roku 2004, má sa uviesť do majetku iba ZC, mám pravdu?
V roku 2005 uvádzaš zostatkovú cenu , vychádzač s inventarizácie dlhodobého majetku príslušného roka a túto si mala uvádzať aj v bezprostredne prechádzajúcom roku , čiže v roku 2004.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať