Zavrieť

Porady

vymáhanie peňazí cez exekútora

Dobrý deň,
potrebujem sa poradiť, čo sa týka vymáhania peňazí cez exkútora. Dňa 5.2. 2013 začalo exekučné konanie na základe rozsudku zo súdu. Aký je postup exekútora? Ako často ma má exekútor inoformovať o priebehu exekúcie?
Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Oprávnený aj povinný dostanú upovedomenie o začatí exekúcie, exekučný príkaz a vyúčtovanie exekúcie. Účastník konania môže nahliadnuť do exekútorského spisu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Elizanika Ďakujem za odpoveď, ak tomu správne rozumiem exekútor ma bude informovať, až keď sa mu podarí niečo vymôcť. Alebo sa ho môžem pýtať, ako pokračuje vymáhanie povedzme aj 1x zamesiac?
    draik Je vhodné si zvoliť takého exekútora, ktorý normálne komunikuje. V takom prípade Vám exe dá aj neformálne vedieť, či vôbec má povinný majetok resp. príjem, aby výkon exekúcie mohol začať. Inak bude čakať. Najjednoduchšie sú zrážky zo mzdy, v takom prípade budete peniaze ako oprávnená z exekúcie dostávať pravidelne.
    Elizanika Aj som si myslela, že je to tak. Ďakujem za objasnenie. Poslednú informáciu, ktorú mám od exekútora je, že exekútor získal poverenie na výkon exekúcie, ktorá riaden prebieha, ale pre nedostatok majetku povinného sa zatiaľ nepodarilo nič vymôcť. Túto informáciu som dostala 6. augusta tohto roku. Odvtedy nič. Ako by ste to riešili ďalej vy na mojom mieste?
    Ďakujem za odpoveď.
      zbaliť

    vymáhanie peňazí cez exekútora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.