Zavrieť

Porady

Dobrovoľný platca DPH

Dobrý deň mám 23 rokov a od júna 2013 som živnostník v oblasti čistiacich a upratovacích služieb a teraz som začal s predajom a servisom výpočtovej techniky, vyšlé faktúry mám cca 3200€ ale došlé zatiaľ len nejakých 400€ nakoľko s výpočtovou technikou som začal prednedávnom, potreboval by som sa stať dobrovoľným platcom DPH, bol som si pre prihlášku a tam mi povedali že aj tak budem platiť zábezpeku, pritom podľa mojich informácií by som nemal keďže nemám nikde žiadne nedoplatky a nejdem ešte len začať podnikať lebo už mam faktúr okolo 15. (prijaté aj vydané dokopy) potreboval by som poradiť nakoľko platcom sa musím stať lebo firmy mi už dlho nebudú tolerovať že som neplatca. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    ja si tiez myslim, ze zabezpeku ti vyrubit pokial nemas nedoplatky nemaju....nevykonavas pripravnu cinnost, ale vykonavas uz samotnu ekonomicku cinnost o com svedcia tvoje vystavene faktury...

    okrem registracneho tlacivo, je potrebne vyplnit aj dotaznik, vsetku ekon. cinnost zdokladovat kopiami dokladov.....

    tu je metodicky pokyn k registracii
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...tracii_dph.pdf
    misukooo Dakujem asi to zistim len tak ked podam ziadosy :/
    Sarlotka ja som podavala ziadosti pred dosiahnutim obratu aj ked ekonomicka cinnost bola vo vyssich obratoch a zabezpeka nebola vyzadovana...je to aj v metodickom pokyne kedy sa zabezpeka vyzaduje...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    žiaľ, zábezpeka je daná zákonom, nie je to síce povinnosť pre Teba, ale je to zdroj príjmov štátneho rozpočtu. Takže ak ti vyrubia zabezpeku, nič s tým nenarobíš.
    Nie je zákonná možnosť, ako sa vyhnúť plateniu zábezpeky.

    Dobrovoľný platca DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.