Zavrieť

Porady

buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli[/QUOTE]

Miešaš síce jablká s hruškami , ALE podstata je v oboch prípadoch tá istá = oprávnené použitie zbrane .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Indeed
psa pittbulla ??? otrasny vkus !
tisic ludi, tisic chuti

...kazdemu sa ine paci
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
buchač
taiko
tomu sa mi nejak nechce verit. Policajt nemoze proti utocnikovi pouzit zbran ked na neho niekto mieri?.
Môže - Nemôže ....zákon je jednoznačný , to len poniektorí si ho zle vysvetľujú .

Nie tak znie otázka .

Si vezmi konkrétnu situáciu
Policajt zrazu len počul kolegu ako kričí na 15-ročného Róma, aby odhodil pištoľ.
Teraz si predstav sám seba voči tomu zasrancovi .
Vezmi v úvahu všetko možné a aj nemožné ....
Ako dopadol posledný konflikt v Moldave ?...a čo povystrájala Dubovcová ???...a to len pár vydrbaných cigánskych debilných zlodejov dostalo nakladačku ...
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???...toť je otázka !
ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli
alebo by povedali že sa zastrelil sám v dave cigáňov, niekedy sa dá hlavou proti bagandži, naskočiť na nôž či opitá krava(štvornohá) narazí do auta stovkou, alebo sa autobusová zastávka rozhodne zabrániť autu v jazde,
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Gang čiernych ruských veveričiek roztrhal psa!

Príroda sa zbláznila! Aspoň na pár minút to do bodky platilo v jednom ruskom mestečku, v ktorom čierne veveričky odprevadili na druhý svet túlavého psa. Viacerí svedkovia videli na vlastné oči, ako gang obkľúčil väčšieho protivníka a vrhol sa naňho.

http://www.aktuality.sk/clanok/24487...iek-zabil-psa/
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Opat super skusenost s maklerom. Zase sa zatajil, ze je makler, samozrejme sukromna osoba a ked je odhaleny tak brese..... juj, aka som nastartovana.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rozalka
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
A to ťa nenapadlo, že to mohol byť jeden z tých "šmejdov" - podomových kšeftárov, ktorí takto nanucujú svoje "služby"? Už len to, že sa hrnul k vodovodnej batérii ťa malo nabudiť a jeho a) vyšmariť von; b) volať polišov - máš v byte podvodníka....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
misoft
A to ťa nenapadlo, že to mohol byť jeden z tých "šmejdov" - podomových kšeftárov, ktorí takto nanucujú svoje "služby"? Už len to, že sa hrnul k vodovodnej batérii ťa malo nabudiť a jeho a) vyšmariť von; b) volať polišov - máš v byte podvodníka....
No veď sa u mňa dlho neohrial .... presne to som povedala manželovi, že už nemôžu "šmejdiť", tak chodia po domácnostiach.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To mi pripomenulo - prišla mladé dievča, reku bla-bla-bla a že aký mám internet, či mám káblovku a pod. Kecal som s ňou cca 10 min. , ale keď došla k internetu a začala spomínať výhody a pod. - tak som sa jej spýtal, aký má ten ich internet výhody a koľko môžem "sosať" - vysvitlo - T-com - tak som ju uzemnil svojim internetom - drahší síce o 6€, ale neobmedzený 100/100Mbps a 10GB za 24 hodín (čo sa mi podarilo len asi 2x odkedy ho mám), pričom od 23:00 do 08:00 sa mi dáta nepočítajú - a poslal som ju do teplých krajín.
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

buchač
kopretinka
.............. v robote mi dnes o 14,00 oznámili,že jednej kolegyni nevyhovuje pracovná doba,tak ju preradili na moje miesto a ja idem namiesto nej........a mňa sa nikto nepýtal,že či mne to vyhovuje......... to rovno môžem dať výpoveď
Buď rada .........

Mojej ( a ďaľším 4 managerom hypermarketu ) svojho času oznámili , či chce výpoveď na dohodu alebo podľa tej lehoty .
Podotýkam , že predo dvermi boli Vianoce a šalenstvo okolo nich a následná inventarizácia ...
Nuž , po zvážení všetkých okolností vzala dohodu a čau a pá ...
Tož v prvom zamestnaní (po 19 rokoch) som tiež dostal otázku, či chcem dohodu, alebo výpoveď
A kedže to bol konškolák, mohol som si dovoliť vypýtať 10 minút na rozmyslenie



A ty máš času vypisovať po internete
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

lujza.j
Mna tiez tak kedysi odpalili....ze ini kolegovia si to "vymojkali" u riaditela...tato pritulnost robi divy....
Iní kolegovia ??????? + prítulnosť = 4% ??
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???..toť je otázka !
a keď cigánsky zasran dá dolu poliša.......to je v pohode.......
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Rozalka
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
Rozálka, a čo tak kopanec, aby nebol kanec? Aby vedel, aký má prietok, sranec. Aj by zabudol na perlátor, ale isto by perlil dlho na taký predaj, kúpu, že natrafil na ženu, skúpu.

Zatiaľ také veci dopadli u nás dobre. Zostali vždy pred dverami. Okrem vecí, ktoré sú zo zákona 100, 80, 2 pre mňa povinnosťou, ale tých poznám, osobne.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Rozalka
Aj dnes sa nájde mnoho podnikavcov:
Na dverách výťahu máme oznam, že bude prebiehať písomné hlasovanie o výmene inštalácie na stupačkách, preto ma neprekvapilo, keď niekto zazvonil (naše meno na prvom zvončeku): Dobrý deň, idem ...blabla reguláciu vody ... Manžel ho pustil.

Prvé, čo mi bolo divné, keď namiesto ku stupačkám vo WC mašíroval do kúpeľne, pustil na plné pecky vodu (páka na batérii takmer pod plafónom), vodu bral do akéhosi hrnčeka s označením akoby množstva a hovorí:
"pozrite, vy máte prietok 19, ale mali by ste mať 5"

Ja mu na to, ale prečo tak silno púšťate vodu, ja to mávam takto a ukázala som, a prietok bol už len 5.
No a začal svoju naučenú pesničku, že takto je síce prietok 5, ale tlak vody je slabý, blabla .....
a on má super perlátor, ktorý umožní udržať správny tlak pri slabom prietoku, tak som ho šikovala už z kúpeľne preč,
- ešte pri dverách povedal, ani ste sa nepýtali, aký je to perlátor,
- no ani ma to nezaujíma ....
- a on, že ale stojí len 20 eúr, no a tým mi ešte aj dych vyrazil ....

asi som vrhla veľmi škaredý pohľad, lebo sa do výťahu pratal, až sa za ním prášilo.
Smejdi stale vymyslaju nove sposoby...
Mne v poslednej dobe vyvolavaju "vseliake"ponuky...a kontakt dostali od mojich znamych,aj pekne povedia meno.
Takze nova finta...niekoho nalakaju na ich ohromne ponuky,ale pozaduju tel.kontakty na ich znamych. Mna to stve,lebo ja by som si nikdy nedovolila davat tel. cisla na mojich znamych niekomu, kvoli roznym ponukam.
Nedavno mi tiez volala jedna firma...ponukali reverzne osmozy./osobne by som to nechcela ani zadarmo/. Kontakt im dala moja kamoska, s ktorou sa kamaratim od zakladnej skoly. Pravidelne sa stretavame uz dlhe roky.Ale toto posledne stretko na kave ,pred par dnami zacalo monologom ,aby perfektny biznis je predaj tychto vyrobkov. Len som cumela! A musela som moju kamosku od detstva , s ktorou som sa doteraz vzdy dokazala bavit o "normalnych veciach"zastavit, ze nie som na to zvedava,ze som prisla kvoli nej a nie na nejake skolenie...nespoznavala som ju. Niektori ludia fakt vedia zblbnut! A to som uz pred mnohymi rokmi prerusila kontakty so zopar kamoskami, ktore zacali predavat poistky a o nicom inom nedokazali rozpravat, iba o zhodnoteni mojich penazi....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
Indeed
psa pittbulla ??? otrasny vkus !
tisic ludi, tisic chuti

...kazdemu sa ine paci
náhodou,zlatý havo
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Mne sa páči čau-čau, a najnovšie tibetska doga , ale aj bernský salašnícky pes ,prip nejaký iný huńatý dobre stavaný svojprávny PES s osobnosťou a charakterom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
buchač
taiko
tomu sa mi nejak nechce verit. Policajt nemoze proti utocnikovi pouzit zbran ked na neho niekto mieri?.
Môže - Nemôže ....zákon je jednoznačný , to len poniektorí si ho zle vysvetľujú .

Nie tak znie otázka .

Si vezmi konkrétnu situáciu
Policajt zrazu len počul kolegu ako kričí na 15-ročného Róma, aby odhodil pištoľ.
Teraz si predstav sám seba voči tomu zasrancovi .
Vezmi v úvahu všetko možné a aj nemožné ....
Ako dopadol posledný konflikt v Moldave ?...a čo povystrájala Dubovcová ???...a to len pár vydrbaných cigánskych debilných zlodejov dostalo nakladačku ...
Si vieš predstaviť , čo by sa dialo , ak by poliš dal dole zasranca ???...toť je otázka !
ja rozumiem, ale ked na mna niekto mieri zbranou, mam Dubovcovu aj s Brusslom ziviacich darmozracov v r..i. Ved by to bola primerana obrana a okrem toho ho nemusel zabit. Na to auto na dialnici strielali ani okom nemihli
presne
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tai...kuk tu..."náš" magický paragraf od slova do slova ho musíš presypať v hlave !!!!! a potom srílať

§ 61 Použitie zbrane
(1) Policajt je oprávnený použiť zbraň iba a) v nutnej obrane 25) a krajnej núdzi, 26) b) ak sa nebezpečný páchateľ, proti ktorému zakročuje, na jeho výzvu nevzdá alebo sa zdráha opustiť úkryt, c) ak nemožno inak prekonať odpor smerujúci k zmareniu jeho služobného zákroku, d) aby zamedzil útek nebezpečného páchateľa, ktorého nemôže iným spôsobom zadržať, e) ak osoba, proti ktorej sa použila hrozba zbraňou alebo varovný výstrel do vzduchu, neuposlúchne výzvu policajta smerujúcu na zaistenie bezpečnosti inej alebo jeho vlastnej osoby, f) ak nemožno inak zadržať dopravný prostriedok, ktorého vodič bezohľadnou jazdou vážne ohrozuje život a zdravie osôb a na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov 24) nezastaví g) aby odvrátil nebezpečný útok, ktorý ohrozuje strážený objekt alebo miesto, kde je vstup zakázaný, po márnej výzve, aby sa upustilo od útoku, h) aby zneškodnil zviera ohrozujúce život alebo zdravie osôb, i) aby v bezprostrednom priestore štátnej hranice prinútil zastaviť dopravný prostriedok, ktorého vodič na opakovanú výzvu alebo znamenie dané podľa osobitných predpisov 24) nezastaví.
(2) Zbraňou podľa odseku 1 a § 50 ods. 1 písm. r) sa rozumie strelná a bodná zbraň a zbraň hromadnej účinnosti. (3) Pred použitím zbrane je policajt povinný vyzvať osobu, proti ktorej zakročuje, aby upustila od protiprávneho konania, s výstrahou, že bude použitá zbraň. Pred použitím strelnej zbrane je policajt povinný použiť tiež varovný výstrel. Od výstrahy a varovného výstrelu do vzduchu môže policajt upustiť len v prípade, keď je sám napadnutý alebo ak je ohrozený život alebo zdravie inej osoby alebo vec neznesie odklad. (4) Pri použití zbrane je policajt povinný dbať na potrebnú opatrnosť, najmä aby nebol ohrozený život iných osôb a aby čo najviac šetril život osoby, proti ktorej zákrok smeruje. ------------------------------------------------------------------ 26) § 14 zákona č. 140/1961 Zb.

potom...ešte...

Nutná obrana je okolnosťou vylučujúcou protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu, s výnimkou, ak ten, kto odvracal takto útok, konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo zľaknutia. Ak sa niekto vzhľadom na okolnosti prípadu mylne domnieva, že útok hrozí, nevylučuje to trestnú zodpovednosť za čin spáchaný z nedbanlivosti, ak omyl spočíva v nedbanlivosti.

Krajná núdza
Ide o okolnosť vylučujúcu protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať



dám ešte tento...



§ 60 Použitie hrozby zbraňou a varovného výstrelu do vzduchu
Policajt je oprávnený použiť hrozbu zbraňou a varovný výstrel do vzduchu, aby a) zaistil bezpečnosť inej alebo vlastnej osoby, ak vyzvaná osoba neupustí od útoku, útok bezprostredne hrozí, trvá alebo podľa všetkých známok bude nasledovať, b) predviedol, zaistil, zatkol, zadržal, dodal do väzby alebo do výkonu trestu odňatia slobody osobu, ktorá kladie aktívny odpor, c) zabránil výtržnosti, ruvačke alebo inému hrubému správaniu, ktorým sa porušuje verejný poriadok, d) zabránil násilnému vstupu nepovolaných osôb do strážených objektov alebo na miesta, kde je vstup zakázaný, e) zabránil úteku prenasledovanej alebo stráženej osoby, ak má byť zaistená, zadržaná, zatknutá alebo dodaná do väzby alebo výkonu trestu odňatia slobody, f) zabránil násilnému prekročeniu štátnej hranice
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Indeed
Mne sa páči čau-čau, a najnovšie tibetska doga , ale aj bernský salašnícky pes ,prip nejaký iný huńatý dobre stavaný svojprávny PES s osobnosťou a charakterom.
Ak cau cau ma charakter a osobnost. Si odbornikom na rasy Kazde co si uviedol je uplne ine charakterovo, pracovne, exterierovo a pod............
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja sa nikde netypujem na odbornika na psie rasy.. od toho su iní znalci ..
len svojimi slovami vyjadrujem AKÝ pes sa mi páči....
rozhodne NEZNÁŠAM 0,5 kg važiace chlpaté potvory,čo splašene pobehujú okolo a treba dať pozor aby ich človek nezašliapol..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať