Zavrieť

Porady

pracovna zmluva - TAXIKAR

Ahojte.
Potrebujem poradit.Mame firmu,ktora ma taxislužbu a chcu zamestnať vodiča na TPP.Len neviem ako ma ta pracovna zmluva vypadať ako je to výhodné.Budu sa striedať viacerí bude mať ludi na živnosť.Či stači aby bol platený hodinovo alebo úkolovo,nemusi odpracovať celý alebo musi splňať pracovný fond.
Prosim poradťe ako to mam spraviť ak mate stým skúsenosti.
Ďakujem:confused
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    minicka je offline (nepripojený) minicka

    minicka
    Ja som zamestnávala taxikárov na TPP, bola vystavená klasická pracovná zmluva. Taxikára v žiadnom prípane nemôžeš platiť hodinovo, je to pre teba nevýhodné a jeho treba dáko motivovať. Urob to takto: za každý najazdený km nech ti odovzdá 5 Sk, PHM si kupuje sám, opravy platíš ty.

    xinko je offline (nepripojený) xinko

    xinko
    A keby som im dala mesačnu mzdu?
    Potrebujem len aby to bolo papierovo dobre,lebo oni dostanu plat aj tak iny ako bude na paske.Len aby to bolo v poriadku.Da sa to aj tak?

    minicka je offline (nepripojený) minicka

    minicka
    Dá sa to aj tak, len si daj podpísať ZVL. Ale podľa mňa to máš zbytočné platiť im za to že oni sedia a nič nerobia. No to je už na tebe.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    So živnostníkmi neuzatváraš pracovné zmluvy. Buď sú živnostníci, alebo zamestnanci....

    pracovna zmluva - TAXIKAR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.