Zavrieť

Porady

asi som draha?

Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?
Usporiadat
ALIBABKA ALIBABKA

ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

Pripájam sa až teraz a musím reagovať pretože ma to naštvalo.Je zaujímavé, že si to títo ľudia neurobia sami mali by to zadarmo , ale to by si museli najprv sadnúť a naštudovať všetky tie zákony a až potom by zistili, že čo je vo veci a akú to má hodnotu a to nehovorím o čase s ktorým sa tým musíte zaoberať.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

helas
Ja mám tiež kuriozitu.Volal mi bratranec, že má príjmy aj z Čiech, či mu urobím DP.Prišiel, doniesol čísla na papieriku.Pýtam sa ho, že kde ma príjem z ČR, že to musím prepočítať kurzom a potom rozdeliť.A on nato,že daj to
odhadom a ja si to prepočítam. Pochopila som, nechcel, aby som vedela
koľko zarobil. Tak som sa naštvala, ja DP odhadom nerobím, nech si to urobí sám, ani som mu neukázala ako na to.He, he budem v celej rodine
bosorka !
Dobre si urobila! Mňa tiež jeden lámal, že nech ho naučím postup vypĺňania DP. Vraj ako mu zaručím,že som dostatočne diskrétna . Normálne mi dvihol tlak.
Tak som vytiahla zo zásuvky pozvanie na akési školenie k vypĺňaniu DP a ukázala som mu , koľko to stojí . Pre zmenu gúľal oči on. Zapotil, že účtovníkov je dosť a že nie je odkázaný na mňa. Vesmír a ľudská blbosť sú nekonečné....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka
Dobre si urobila! Mňa tiež jeden lámal, že nech ho naučím postup vypĺňania DP. Vraj ako mu zaručím,že som dostatočne diskrétna . Normálne mi dvihol tlak.
Tak som vytiahla zo zásuvky pozvanie na akési školenie k vypĺňaniu DP a ukázala som mu , koľko to stojí . Pre zmenu gúľal oči on. Zapotil, že účtovníkov je dosť a že nie je odkázaný na mňa. Vesmír a ľudská blbosť sú nekonečné....
Johanka, tak zas som sa dozvedela niečo nové /myslím s tou diskrétnosťou/. Tak takáto drzosť sa mi našťastie ešte nestala....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som mala podobný zážitok minulý týždeň, "pán" podnikateľ chodil za mnou asi 2 roky a vždy chcel na mne aby som mu čosi vypočítala, či sa mu oplatí začať podnikať. Raz to boli prepočty k benzínke, raz na autobazár, potom na autoumyváreň. Keď ma navštívil začiatkom roka, počítala som mu prevádzku na výrobu kartónov. Rozhodol sa že konečne začne podnikať. Zabezpečila som mu cez môjho právnika založenie sro /samozrejme za zvýhodnenú cenu/, vybehala som mu všetko okolo prevádzky, prihlásila som firmu do SP, ZP, zamestnancov, DÚ, no proste všetko a keď som si vydýchla, že už to mám prišla za mnou jeho mamička a povedala, že si berie synove doklady k inej účtovníčke..... Okrem toho, že som stratila kopec času som sa nedožila žiadnej otázky či je niečo dlžný. Brali to ako samozrejmosť. Ešte si dali u mňa pre otecka vyhotoviť DP A /dostala som za to kávu so šlahačkou a 3dcl minerálky s citrónom/. Potom som sa dozvedela, že chceli čosi zatajiť pred otcom, s ktorým sa veľmi dobre poznám, napriek tomu nikdy nerozoberám otázky podnikania s rodinnými príslušníkmi. Asi som sa nezdala dosť diskrétna.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mysimis
Ja som mala podobný zážitok minulý týždeň, "pán" podnikateľ chodil za mnou asi 2 roky a vždy chcel na mne aby som mu čosi vypočítala, či sa mu oplatí začať podnikať. Raz to boli prepočty k benzínke, raz na autobazár, potom na autoumyváreň. Keď ma navštívil začiatkom roka, počítala som mu prevádzku na výrobu kartónov. Rozhodol sa že konečne začne podnikať. Zabezpečila som mu cez môjho právnika založenie sro /samozrejme za zvýhodnenú cenu/, vybehala som mu všetko okolo prevádzky, prihlásila som firmu do SP, ZP, zamestnancov, DÚ, no proste všetko a keď som si vydýchla, že už to mám prišla za mnou jeho mamička a povedala, že si berie synove doklady k inej účtovníčke..... Okrem toho, že som stratila kopec času som sa nedožila žiadnej otázky či je niečo dlžný. Brali to ako samozrejmosť. Ešte si dali u mňa pre otecka vyhotoviť DP A /dostala som za to kávu so šlahačkou a 3dcl minerálky s citrónom/. Potom som sa dozvedela, že chceli čosi zatajiť pred otcom, s ktorým sa veľmi dobre poznám, napriek tomu nikdy nerozoberám otázky podnikania s rodinnými príslušníkmi. Asi som sa nezdala dosť diskrétna.
Žeby ste boli účtovníčky klebetníčky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Majka vôbec nikdy sa nestalo, že by som sa s kýmkoľvek rozprávala o účtovníctve druhého. To si nemôžeme predsa dovoliť, je to náš chlieb a živí nás to. Ja si svoju prácu vážim a cením a som rada, že ju mám.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mysimis
Majka vôbec nikdy sa nestalo, že by som sa s kýmkoľvek rozprávala o účtovníctve druhého. To si nemôžeme predsa dovoliť, je to náš chlieb a živí nás to. Ja si svoju prácu vážim a cením a som rada, že ju mám.
To je jasné, ale myslela som to skôr z ich pohľadu.
0 0
miro_mr miro_mr

miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

Ahoj, nie som uctovnik a preto by som tiez pridal svoj nazor.
Je skoda Jana32, ze si tej pani nepovedala cenu dopredu. Nech si ide hladat tych co to robia za 300 korun. Danove priznanie je "finale" kazdeho podnikania. Vsetci vieme ako sa zakony u nas menia zo dna na den. Ak chcem mat istotu, ze som nieco neoopomenul, dam si danove priznanie vcypracovat niekomu, kto sa tym zaobera dennodenne a zmeny legislativy sleduje. Potom mam istotu ze je spracovane profesionalne. Samozrejme musim ratat ze to nieco stoji.
Ked chcem usetrit za kazdu cenu, spravim si ho sam, ale potom riskujem ze niektoru polozku spatne zaradim alebo urobim inu chybu a potom moje priznanie nemusi byt v poriadku.
Ak si dam spracobvat priznanie a uctovnictvo profesionalovi musim ratat ze to niecop stoji. Nie je to len pocet poloziek, ale musim za tym vidiet aj to ze on sa musi skolit, sledovat zakony a ze z toho musi aj vyzit - ja mu to musim priat aby som mal na buduce za kym ist. Ak to bude trobit za 300Sk tak je pravdepodobne ze na rok si budem musiet hladat ineho. Ze tento bude 100percent na urade prace ako nezamestnany.
MiroMr
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

dogicka
Tak toto je najlepšie...rodina... Mne sa v tomto období tiež ozývajú bratranci, o ktorých inak ani neviem že existujú. Jeden bratranec tiež za mnou prišiel, že či mu spravím DP a koľko mu za to zoberiem. Nedoniesol so sebou žiadne papiere, a ja som ani netušila v čom podniká, tak som povedala, že netuším. On na to, že ak by to bolo okolo 1500,- (za celý rok) tak si ho bude dávať robiť mne. Doteraz mu to robila nejaká známa ale tá už nemá čas. Keďže ja som dopredu vedela, že tento rok mu to urobím zadarmo (veľakrát mi veľa pomohol jeho otec - právnik), povedala som mu nech to donesie. Po spracovaní JÚ mi vyšla suma 7500,-Sk (doniesol celý šanón papierov - DF, VF, bločky, auto). Zajtra má prísť, som zvedavá ako sa bude tváriť, keď mu poviem, že za menej mu to budúci rok nespravím. Rodina, nerodina ak sa mu nebude páčiť nech prehovára tú svoju známu...... Prajem všetkým pekný víkend
No to som zvedáva ako to dopadne - daj vedieť!
0 0
tanmat tanmat

tanmat je offline (nepripojený) tanmat

Kazdy z nas vie na co ma, a na co nema... Pod cenu robia iba ti, co si neveria.... Ja som pre mnohych draha, ale ti, co chcu mat POKOJ so vsetkým a vsetko podlozene a vsetko v poriadku, mi radi zaplatia a ostatni, nech chodia kazdy rok "prosikat" inam, potom to ich ucto aj tak vyzera.


CHCEM VSETKYCH poprosit, VY DOBRI A KVALITNI UCTOVNICI NIKDY nechodte pod cenu, lebo kazite dobre menom "nam" co ideme za cenu kvalitnej a dobre odvedenej prace.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Účtovníctvo už robím viac rokov otvorila som si živonosť už 4 rok. je to tvrdá práca a nezaplatená.Je pravdou že ľudia ktorým robíme nevedia ohodnotiť túto prácu. Podľa nich len ten je dobrý účtovník ktorý im to urobí bez dane a napoly zadarmo. Som z tej časti Slovenska kde veľká nezamestnanosť podnikatelia sa veľmi nehrnú no ide to dáko. Ja beriem za vypracovanie DP 500,- Sk a podľa položiek v PD. 10,- Sk.Zohľadňujem pri tom aj iné napr. leasing......Stalo sa mi práve tohto roku že sme sa dohodli na určitej cene a položiek bolo 1400. Cena bola dohodnutá o 1500,- menej ale keďže tých položiek bolo neúrekom pýtalo som o tých 1500,- viac zamzol im úsmev na tvári.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Robím účto len známym a ešte sa mi nestalo, že by sa niektorí nad cenou pozastavili. Sme však dohodnutí, že ak budem niečo potrebovať, tak sa dohodneme, sú to obyčajne remeselníci, ktorých práce sa mi budú raz hodiť. Často sa mi stane, že mi chcú dať aj naviac, čo ma pri srdiečku poteší.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

jana32
Prosim Vas viem ze takato temu tu uz bola, ale poradte mi. Robila som danove priznanie jednej pani, fakt to nebolo nic moc, mala prijmy len zo zavislej cinnosti, plus podnikanie od novembra minuleho roku, asi 40 poloziek, urobila som komplet danove, s inventarizaciami a vsetkym a pytala som 1000 Sk. V zivote sa mi este nestalo aby niekto nebol spokojny tak asi preto ma to vzalo, lebo uplne sa vyrutila ze jej kamosky jej povedali ze za to mala zaplatit tak 300 Sk. Fakt som taka draha?
Ja mama prave pred sebou podobny problem teda uctovnictvo,dan.priznanie az an to ze zo zivnosti mam asi 6 poklad.dokladov, jednu fakturu a 2 BV,urobim dennik,vykazy,DP a pytam si za to 1000.- sice ten zivnostnik mal maly prijem ale aj tak mne to zaberie cas....a chce to mat na poriadku....
teraz uvzujem ci som si nevypytala vela ale touto parcou som sa vcera zaoberala asi 2hodinky.
0 0
kendy kendy

kendy je offline (nepripojený) kendy

Majka
teraz uvzujem ci som si nevypytala vela ale touto parcou som sa vcera zaoberala asi 2hodinky.
Majka, zober si, koľko času by pri tom strávil on - kým by si zohnal a naštudoval zákony plus samotná práca.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

odkaz pre mira_r : vies Mirko to je pre mna take poucenie, ja som si totiz myslela ze ta tisicka je bezkonkurencne nizka cena a ze teda sa isto dohodneme. Inak tato diskusia mi dala vela, lebo mí ukazala pozerat sa na svoju pracu aj z trochu ineho pohladu. My sme boli doma uceni tomu znamemu : Miluj blizneho svojho, preto moji rodicia pomahali vela a nezistne. Len ja si akosi uvedomujem, ze aj ta pomoc ma svoje hranice. Lebo milovat blizneho treba ako seba sameho, niektori si to vsak asi vysvetluju ako : miluj blizneho svojho VIAC ako seba sameho. Dakujem vsetkym!
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

M0NIKA
No to som zvedáva ako to dopadne - daj vedieť!
Tak môj bratranec ma veľmi milo prekvapil. S cenou súhlasil baz mihnutia oka, dokonca mi stále chcel zaplatiť aj za tento rok. Bol spokojný a ja tiež. Musím povedať, že je to veľmi príjemný pocit, hlavne keď to bol človek, síce rodina, ale s ktorým som doteraz bohvieaké kontakty neudržiavala. Je fajn, natrafiť na klientov, ktorí si moju prácu vážia.
0 0