Zavrieť

Porady

...zvieratko nie je darček pod stromček!..

...originál...
..v snahe urobiť čo najväčšiu radosť našim deťom splníme aj tú najnemožnejšiu prosbu...prosím vás, ak dieťa prosí pod stromček psíka, premýšlajte nad pokračovaním tohoto sna!!..
...pes nie je darček na pár dní!..za všetku lásku, oddanosť a potešenie zo spoločných chvíľ vyžaduje opateru, dennodenné venčenie aj 5-6 krát,papaníčko, veterinára,ale hlavne sústavnú starostlivosť!..nedá sa odložiť s tým, že "teraz sa mi nechce"!..
..po vianociach nachádzame pri kontajneroch krabice so šteniatkami, ktoré neboli zadarmo-ale už nebavia...že trpia,lebo na chvíľu sme im dopriali trochu šťastia, to nás už potom netrápi!..
...ak vaše dieťa silou-mocou chce psíka, vezmite ho do útulku!..aby pomohlo venčiť havkov, pozorovalo, ako sa treba o ne starať,ako sa im venovať...ak zotrvá vo svojom sne, potom sa rozhodnite!..ale ak ho venčenie prestane baviť po pár dňoch, "vyrobili" by ste len ďalšieho nešťastného psíčka, ktorý bude trpieť v útulku....alebo pri kontajneri..

...nechcem, aby sa tu rozprúdila debata,kde by sme "dôvodili a argumentovali"..chcem len, aby sme boli rozumnými a naučili svoje deti milovať živé tvory nie iba pár dní, ale na celý život..ten náš aj ten psí..
http://utulkovo.teraz.sk/zvieratko-b...m-prekvapenim/
Usporiadat
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Myslím si, že mnohí si neuvedomujú, čo je chovať doma zvieratko, navyše ak je to psík...to je rozhodnutie na dlhé roky...skoro ako dieťa...mám doma 3 loptošov a mala som v byte I psíka, bohužial sa nám bez stopy stratil a hľadanie bolo neúspešné... Deti otravujú o psíka k Vianociam, chýba im, venčili ho, kŕmili, žili s ním, čo všetko spolu navyvádzali
No, hoci viem, čo je zodovednosť o psíka i moje deti, no ja váham...bojím sa, že ďalšiu stratu maznáčika by sme už nezvládli..I teraz mám slzy v očiach, smútok v srdci a krásne spomienky spojené s ním....preto apelujem na ľudí, pes ani żiadne zvieratko nie je hračka, je to živý tvor, ktorý tiež cíti...... Neničte životy bezbranným iba preto, źe deti to chcú, či sú Vianoce, je to vrchol sebectva, ľudskej hlúposti a úbohosti....
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ako "sa stratil" ?
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

evuš
Myslím si, že mnohí si neuvedomujú, čo je chovať doma zvieratko, navyše ak je to psík...to je rozhodnutie na dlhé roky...skoro ako dieťa...mám doma 3 loptošov a mala som v byte I psíka, bohužial sa nám bez stopy stratil a hľadanie bolo neúspešné... Deti otravujú o psíka k Vianociam, chýba im, venčili ho, kŕmili, žili s ním, čo všetko spolu navyvádzali
No, hoci viem, čo je zodovednosť o psíka i moje deti, no ja váham...bojím sa, že ďalšiu stratu maznáčika by sme už nezvládli..I teraz mám slzy v očiach, smútok v srdci a krásne spomienky spojené s ním....preto apelujem na ľudí, pes ani żiadne zvieratko nie je hračka, je to živý tvor, ktorý tiež cíti...... Neničte životy bezbranným iba preto, źe deti to chcú, či sú Vianoce, je to vrchol sebectva, ľudskej hlúposti a úbohosti....
fotku nemáš? koľko mal rokov? nebol už "starček" staré psíky, keď cítia, že už umierajú, tak sa zvyknú odtiahnuť na tiché miesto
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Terezia13

fotku nemáš? koľko mal rokov? nebol už "starček" staré psíky, keď cítia, že už umierajú, tak sa zvyknú odtiahnuť na tiché miesto
to robia slony,ešte som nepočula,žeby psy
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dievcata, neviem, ci to vypytovanie je vhodne, ked za nim este smutia.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...mal iba 6 rokov /od steniatka s nami/, bol zacipovany, bol nasim 4 babatkom a detom za surodenca....navzdy zostane v mojom srdci..nosil mi papuce, ked som prisla z prace, spaval s nami...bol to taky "spolupartner"....
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

kopretinka
Terezia13

fotku nemáš? koľko mal rokov? nebol už "starček" staré psíky, keď cítia, že už umierajú, tak sa zvyknú odtiahnuť na tiché miesto
to robia slony,ešte som nepočula,žeby psy
Niektorý to robia, otec aj dedo mojej psice si dokonca vykopali aj takú jamku v záhrade kde ich potom našli. Pri druhom už viacmenej vedeli čo bude ked videli že za stodolou je vykutaná jama a aj tak bolo.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Co to ma spolocne so zvieratkom na Vianoce?
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

alaya1
Co to ma spolocne so zvieratkom na Vianoce?
Šesť príspevkov tu nieje k téme z toho dva tvoje tak sa nepoondi a nerob dusno.Stačí ked mi tam dáš mínusko a určiťe sa ti ulaví.
2 0
Sliedič Sliedič

Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

Rozmýšľam, že čo to môže byť za človeka, ktorý síce kúpi ako darček svojím deťom šteniatko, mačičku, alebo iné zvieratko a potom po vianociach ho bezcitne vyhodí na ulicu, či dokonca do kontajnera, kedy existuje minimálna šanca, že ho niekto ešte zachráni. Čo toto môže byť za "zodpovedného rodiča" ? Ako vychováva asi svoje deti? Keď je schopný takéhoto zverstva?

Deťom treba už od malička vštepovať (okrem iného), že zvieratká nie sú hračky a treba sa ku ním podľa toho aj správať.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nie je bezpodmienečne nutné, aby sme tu vyrábali hádky na názory iných...kto má, alebo mal psíka, sám najlepšie vie, aké sú to zvieratá!..a čo všetko sú schopné nám dať!..
...a ako veľmi nám chýbajú, keď o ne prídeme...akýmkoľvek spôsobom!..
..a preto vás prosím ešte raz o rešpekt voči názorom!..
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Farár mal veľkú moralizujúcu kázeň o tom ako ľudia nechodia do kostola atď po službách Božích príde jeden z veriacich a hovorí mu "Pekná kázeň, ale tí čo nechodia ju aj tak nepočuli takže ich ani nezburcovala k tomu aby častejšie chodili" To isté je tu aj s burcovaním svedomia tí čo by si to mali prečítať sem aj tak nechodia. Aspoň pevne verím že napriek rôznym názorom medzi nami taký tyran nie je. Takže plač na nesprávnom hrobe
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pepsikova
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
Dobre si urobila, aj ked je zaber temy diskutabilny, urobit aspon nieco, je lepsie ako nic
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pepsikova
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
mám doma tri nechcené mačence (stará ich dokázala utajiť kým boli slepé a vytiahla ich pomerne neskoro) čo s nimi teraz? a žerú ako kyselina a ani do útulku neberú
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
pepsikova
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
mám doma tri nechcené mačence (stará ich dokázala utajiť kým boli slepé a vytiahla ich pomerne neskoro) čo s nimi teraz? a žerú ako kyselina a ani do útulku neberú
co tak dat inzerat a vycapit do obchodu, do aviza, do "neviem kde", ze darujes macence?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ale, nič!..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
pepsikova
...Pali, máš pravdu...tí, čo by si potrebovali toto prečítať, sem možno nezablúdia...ale - čo ak predsa?..čo ak jeden z tých 463 hostí, čo sú práve tu , to prečíta a podá ďalej?..možno o jedného šteňúšika po vianociach menej v útulku...aspoň som sa pokúsila!..a sorry, no..
mám doma tri nechcené mačence (stará ich dokázala utajiť kým boli slepé a vytiahla ich pomerne neskoro) čo s nimi teraz? a žerú ako kyselina a ani do útulku neberú
na to si mal myslieť skôr a dať mačku vykastrovať.
A to čo má znamenať,že utajila ich a vytiahla neskoro? Neskoro na čo? na zabitie?
To nemáš pár eur na žrádlo?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Pavol, skús nájsť na webe nejaké občianske združenie, ktoré sa zameriava na mačky, oni okrem pomoci tuším že aj adopcie mačiatok zabezpečia, serióznym záujemcom. Viem, že mačka utají mladé, ak jej ich po vrhu hneď zoberú, to sa na dedine robí, je to smutné, ale robia to.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Keď napíšem ja svoj názor, zas bude oheň na streche. Kastrovali sa len zvieratá, ktoré išli na výkrm. Aj psi a mačky majú svoje potreby, ktoré sa na gazdovstve neuživili, tak sa utratili, mojich pár mačiatok má ma svedomí susedov pes a teraz čo? Asi o tom píše Paľo. To len presťahovaním do bytoviek sa kastrujú, očkujú, operujú a čojaviemčoešte. Aha, už majú aj cintoríny. Doba sa zmenila, len naozaj nestavajme zvieratá nad ľudí, čo aké sú nám blízke.
No a k téme: môj predošlý psík bol vianočný darček. Kamarátkine deti chceli potešiť babičku, odmietla ho a tak skončil u mňa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať