Zavrieť

Porady

Janulka 1 Janulka 1

Janulka 1 je offline (nepripojený) Janulka 1

Pochváliť
To už potom nebude účtovníctvo to bude chaos.
My máme jednoduché účtovníctvo.
To potom nebudú sedieť ani faktúry ani platby. Musí byť v tom systém.
Načo my bude refakturácia podľa zákona o DPH keď to nebude sedieť podľa zákona o dani z príjmu.
Daňovým úradníčkam nevysvetlím .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Janulka 1
To už potom nebude účtovníctvo to bude chaos.
My máme jednoduché účtovníctvo.
To potom nebudú sedieť ani faktúry ani platby. Musí byť v tom systém.
Načo my bude refakturácia podľa zákona o DPH keď to nebude sedieť podľa zákona o dani z príjmu.
Daňovým úradníčkam nevysvetlím .
Prečo by bol chaos , poverená osoba zostáva aj naďalej ......akurát zákon o DPH poverenú osobu neakceptuje .
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Zita5
Janulka 1
To už potom nebude účtovníctvo to bude chaos.
My máme jednoduché účtovníctvo.
To potom nebudú sedieť ani faktúry ani platby. Musí byť v tom systém.
Načo my bude refakturácia podľa zákona o DPH keď to nebude sedieť podľa zákona o dani z príjmu.
Daňovým úradníčkam nevysvetlím .
Prečo by bol chaos , poverená osoba zostáva aj naďalej ......akurát zákon o DPH poverenú osobu neakceptuje .
A prečo by neakceptoval?
Poverená osoba bude účtovať na svoje IČDPH. Na konci roka rozdelí svoje príjmy a výdavky podľa dohodnutého pomeru. A bude jedno, či ostatní členovia združenia budú alebo nebudú platcami DPH.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
marjankaj
Zita5
Janulka 1
To už potom nebude účtovníctvo to bude chaos.
My máme jednoduché účtovníctvo.
To potom nebudú sedieť ani faktúry ani platby. Musí byť v tom systém.
Načo my bude refakturácia podľa zákona o DPH keď to nebude sedieť podľa zákona o dani z príjmu.
Daňovým úradníčkam nevysvetlím .
Prečo by bol chaos , poverená osoba zostáva aj naďalej ......akurát zákon o DPH poverenú osobu neakceptuje .
A prečo by neakceptoval?
Poverená osoba bude účtovať na svoje IČDPH. Na konci roka rozdelí svoje príjmy a výdavky podľa dohodnutého pomeru. A bude jedno, či ostatní členovia združenia budú alebo nebudú platcami DPH.
Mala som na mysli konkrétne toto . Vyberám z oznámenia
Vypustenie odsekov 2 a 3 a druhej vety ods. 4 v § 4 zákona o DPH upravujúcich
registráciu osôb, ktoré podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení s účinnosťou
od 1.1.2014 znamená, že:
 poverená osoba za spoločnú činnosť členov združenia podľa zákona o DPH v znení účinnom
od 1.1.2014
už nie je oprávnená:
- vyhotovovať za združenie faktúry,
- uvádzať vo svojom daňovom priznaní, vo svojom súhrnnom výkaze údaje za
podnikanie v rámci celého združenia,
- viesť za spoločnú činnosť členov združenia záznamy podľa § 70 zákona o DPH.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Zitka, veď predsa nie je povinnosť riadiť sa podľa nejakého oznámenia.
Bude viesť evidenciu DPH iba na svoje meno. A do daňového priznania z príjmu si uvedie iba príslušný podiel príjmov a výdavkov. Tak ako doteraz.
Nepostrehol som, že by sa v tomto niečo zmenilo.
1 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pochváliť
Pre mňa sú možné len dve varianty...1.)pri dvoch členoch združenia viesť komplet dve účtovníctva, teda aj so samostatnými účtami...alebo 2.) zostať pri starom . Neviem si totiž predstaviť ako by som účtovala to druhé účtovníctvo a ponechala len jeden spoločný účet.( Zita5)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
janasim
Pre mňa sú možné len dve varianty...1.)pri dvoch členoch združenia viesť komplet dve účtovníctva, teda aj so samostatnými účtami...alebo 2.) zostať pri starom . Neviem si totiž predstaviť ako by som účtovala to druhé účtovníctvo a ponechala len jeden spoločný účet.( Zita5)
veď ten druhý člen združenia nebude mať o čom účtovať. Nebudú naňho vystavované faktúry a ani on nebude vystavovať. O čom by mal to účtovníctvo viesť?
Naposledy upravil marjankaj : 06.01.14 at 19:12
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pochváliť
marjankaj
janasim
Pre mňa sú možné len dve varianty...1.)pri dvoch členoch združenia viesť komplet dve účtovníctva, teda aj so samostatnými účtami...alebo 2.) zostať pri starom . Neviem si totiž predstaviť ako by som účtovala to druhé účtovníctvo a ponechala len jeden spoločný účet.( Zita5)
veď ten druhý člen združenia nebude mať o čom účtovať. Nebudú naňho vystavované faktúry a ani on nebude vystavovať. O čom by mal to účtovníctvo viesť?
Ale v mojom prvom variante by si prefakturovávali...tak ako to žiadajú daniari v oznámení .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
janasim
marjankaj
janasim
Pre mňa sú možné len dve varianty...1.)pri dvoch členoch združenia viesť komplet dve účtovníctva, teda aj so samostatnými účtami...alebo 2.) zostať pri starom . Neviem si totiž predstaviť ako by som účtovala to druhé účtovníctvo a ponechala len jeden spoločný účet.( Zita5)
veď ten druhý člen združenia nebude mať o čom účtovať. Nebudú naňho vystavované faktúry a ani on nebude vystavovať. O čom by mal to účtovníctvo viesť?
Ale v mojom prvom variante by si prefakturovávali...tak ako to žiadajú daniari v oznámení .
A prečo by si to mali prefakturovať? Len preto, že si to nejaká metodička vymyslela? V ktorom zákone je to predpísané?
Nestačí sa riadiť zákonom o dani z príjmov §10?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Zita5
Hodné podania na ústavný súd a určite by bola vhodná verejná diskusia ľudí z praxe, myslím ľudí, ktorí vykonávajú spoločnú podnikateľskú činnosť v rámci združení .Nie je to také ľahké , ako si niekto myslí. Upierajú nám naše práva v súlade s ostatnými zákonmi a ústavou .Ja mám rešpektovať zákon o DPH a to čo je uvedené v oznámení o tom zákon o DPH nepojednáva, rieši len registráciu podľa novely zákona o DPH od 1.1.2014 ..
A čo chceš podávať na ústavný súd. Oznámenie nie je právny predpis, takže sa ním nemusíš riadiť. K ničomu ťa nenúti. Neviem, čo by s tým mal robiť ústavný súd. Alebo ktorýkoľvek súd.

To by sa malo dávať na súd aj oznámenie miestneho rozhlasu, že tam príde kožkár vykupovať kožky?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Len tak mimochodom. Priložte vzor faktúry ako by sa mala refakturovať polovica tržby z ERP.
Kto by mal vystaviť faktúru? Ten čo má ERP alebo ten čo ju nemá?
To tie "metodičky" nenapísali?
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pochváliť
marjankaj
Zitka, veď predsa nie je povinnosť riadiť sa podľa nejakého oznámenia.
Bude viesť evidenciu DPH iba na svoje meno. A do daňového priznania z príjmu si uvedie iba príslušný podiel príjmov a výdavkov. Tak ako doteraz.
Nepostrehol som, že by sa v tomto niečo zmenilo.
Áno, máš pravdu, že žiaden predpis to neprikazuje, len nejaké oznámenie.
No ale o 3-4 roky budú múdrejší (tí tam hore), a mohli by si to vysvetľovať takto: ak polovica výdavkov patrila tomu druhému členovi, tak prečo ste si uplatnili celú DPH?
1 0
Thelmy Thelmy

Thelmy je offline (nepripojený) Thelmy

účtovník JÚ v združení
Pochváliť
Ako postupujete pri účtovaní za združenia ak ste platiteľmi DPH od 1.1.2014? Už ste robili konkrétne kroky,postupy ,ktoré boli v oznámení k zmenám o DPH?
0 0
xenia47 xenia47

xenia47 je offline (nepripojený) xenia47

Pochváliť
ja účtujem združenie 2 FO, ktoré podnikajú vo vlastnej budove, ktorá má 2 poschodia a každá FO podniká na 1 poschodí, ale s iným tovarom, čiže my sme mali 2 ERP aj doteraz, len všetko bolo na poverenú osobu. Teraz sme jednu ERP prehlásili na druhú FO, dodávateľom oznámili zmenu odberateľa a spoločné fa / energiu,..../ budem refakturovať.
Pre nás to bolo najjednoduchšie riešenie, lebo my máme skladovú evidenciu, na ktorú sú napojené ERP a len skladových kariet máme necelých 35000 ks a urobili sme dodatok k zmluve o združení.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Pochváliť
číňak?
0 0
xenia47 xenia47

xenia47 je offline (nepripojený) xenia47

Pochváliť
a Ty si už videl číňana so skladovou evidenciou na kartách ?
1 0
Almazia Almazia

Almazia je offline (nepripojený) Almazia

Vinotéka
Pochváliť
Sme BSM manželia v združení. On - výroba - živnosť. Ja maloobchod - živnosť. Do 2013 som viedla učtovníctvo ako poverená za oboch na jedno IČ DPH, on nulová DPH, žiadne vystavené ani prijaté faktúry. Výroba ukončená. Teraz to mám všetko prefakturovať jemu ? Zvlášť účet ? Sklad ???
Naposledy upravil Almazia : 20.01.14 at 11:57 Dôvod: uko :D
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Pochváliť
..len potom aky to bude mat vplyv na dan z prijmov????
0 0
Janulapor Janulapor

Janulapor je offline (nepripojený) Janulapor

Pochváliť
Aj my máme združenie dvoch FO - otec a syn. Jedná sa o autoopravárenské služby. Združenie nechceme ani nemôžeme zrušiť, s.r.o. zakladať nechceme, keďže podnikáme 20 rokov a máme veľa odberateľských aj dodávateľských zmlúv a za tú dobu dobré meno. Veľa som rozmýšľala ako to po tých úžasných zmenách vyriešiť. Jediné riešenie, ako to účtovne riešiť od 1.1.2014 sa mi zdá toto. Zmeny sa týkajú iba DPH, nie dane z príjmu. Takže, účtovať budeme všetko po starom na jedno IČ DPH a IČO ako doteraz. Spoločné účtovníctvo budem viesť naďalej - z dôvodu delenia na konci roka pre daň z príjmu. V každom z ich vlastných účtovníctiev /doteraz tam mali odvody a koncoročné podiely/ budem riešiť iba evidenciu DPH. Je to síce strašná administratívna práca - preúčtovávať podľa podielu každú došlú a vystavenú fa a tiež nákupy a tržby z ERP, ktoré sa týkajú DPH, ale iné riešenie som nevymyslela. Tým každý podá "svoje" daňové priznanie k DPH a kontrolný výkaz. Pri zrátaní oboch sa síce obrat aj výdavky umelo navýšia o 50%, ale výsledok bude po trojnásobnej práci rovnaký. Myslím, že takto by to malo byť správne podľa toho "opatrenia". Logické to vôbec nie je a fakt mi lezie na nervy toľko zbytočnej práce, ale nič iné som zatiaľ nevymyslela. Čo si o tom myslíte vy?
0 0
xenia47 xenia47

xenia47 je offline (nepripojený) xenia47

Pochváliť
Janulapor, prajem Ti veľa síl k zvládnutie tohto nariadenia.
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 10.10.12
  2. Príspevkov: 19, Posledný príspevok: 15.02.10
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 02.11.06
  4. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 08.02.06
  5. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 22.08.05