Zavrieť

Porady

Nový portál finančnej správy od 1.1.2014.

Spoločnosť pôsobí na trhu IT. Zaoberá sa najmä odborným poradenstvom v oblasti elektronického podpisu. Lektorujeme školenia na tému elektornický podpis, elektronická komunikácia, digitalizácia procesov v organizácii, elektronické schránky a na iné aktuálne témy súvisiace s eGovernmentom. Taktiež vyvíjame open source softvér. ...viac
Finančná správa, pod ktorú patrí oblasť daňová a colná chystá nový portál, ktorý zjednotí elektornickú komunikáciu a teda drsr.sk a colnasprava.sk. Portál je dostupný už teraz, tak odporúčam si ho preklikať, aby v novom roku nebol problém. Pokiaľ som si dobre prečítala info, všetci tí, ktorí sú už zaregistrovaní a teda majú už podpísané aj dohody, tak budú na nový portál premigrovaný automaticky. Portál nájdete tu: https://tpfs.financnasprava.sk/sk/titulna-stranka
Autor článku
Monika Imrichová
elektronický podpis, kvalifikovaný elektronický podpis, lektorovanie, open-source
JWC s.r.o.
Profil z katalógu odborníkov Porada / Odbornici
Eva M Eva M

Eva M je offline (nepripojený) Eva M

Pochváliť
neviem nájsť zoznam subjektov, ktorým bola zrušená registrácia DPH, ale páči sa mi zoznam daňových dlžníkov
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Pochváliť
Mám pridelené ID a bolo mi zaslané heslo ešte 30.11.2012 . Doteraz som ho nepoužila/ je na manžela/ , ale používam na el.komunikáciu svoj ID , kde mám pripojených viacej subjektov. Chcela som vyskúšať prihlásenie manželovým ID , ale stále mi vypisuje , že zadané údaje sú nesprávne, Ak si aj zadám vykonať zmenu hesla , tak sa objaví hláška Ľutujeme zadané údaje v systéme neexistujú. Ale cez E-dane mi ID aj heslo program zoberie , tak neviem kde môže byť problém. Pravdepodobne tam budem musieť zavolať. Viete sa prihlásiť pod svojim ID , nemáte s tým problémy? Alebo ten portál , ešte nie je plne funkčný?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Pochváliť
JWC s.r.o.
srska
Gong
Dobrý deň, snažím sa stiahnuť D.Signer/XAdES verziu 1.1.0.0. a nedá sa mi, vždy sa mi objavia nejaké hieroglify. Snažím sa odoslať prehľad a vypisuje mi to neexistujúci certifikát. Ked sa prihlásim cez google chrome tak ma prihlási, ale keď si dám formulár tak ma to dáva na Edane, a keďže som si odinštalovala D.Signer, lebo som si myslela, že kvôli tomu mi neprechádza poslanie dokumentu. Tak ho odo mňa žiada a nemám ho ako stiahnuť. A keď idem cez explorer tak mi po prihlásení vypisuje error. Platnosť KC som si predlžovala ešte v novembri, v decembri mi fungoval a teraz nič. Prosím ako si stiahnem ten súbor. Dakujem
neviem odkiaľ sťahuješ - skús odtiaľ
A hlavne si dávaj pozor na to, koľko bit máš operačný systém. Aj to môže byť dôvod nefunkčnosti - ak si stiahneš zlú verziu.
Dakujem pekne, D.Signer som si stihla z vášho príspevku, podpisovanie mi funguje, ale keď sa prihlásim na finančnú správu, po zaadaní ID a hesla sa prihlásim, chcem podať dokument napr. ten prehľad, vyhladám si ho, vypíšem, po kontrole dám odoslať a podpíšem ho a po odoslaní mi vypíše, že mi ho odmietlo dôvod neexistujúci certifikát, obnovovala som ho v novembri na 3 roky. Neviem mala som po obnove niečo sťahovať do PC? Prvýkrát som si ho obnovila a nič som nenašla v návodoch ohľadne obnovenie certifikátu. Pekne Vás prosím o radu, kde som spravila chybu, už 3 deň sa s tým mordujem. Dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Pochváliť
avalik
tictac7
ďakujem finančnej správe za výborný animovaný návod
v ostrej verzii mi to funguje-nefunguje rovnako,

v testovacej je to bez problemov:

registracia: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/...0-%20final.swf

podanie dokumentu: https://tpfs.financnasprava.sk/_img/...0-%20FINAL.swf
Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Gong

Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujem
vykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu
2 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Pochváliť
srska
Gong

Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujem
vykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu
to som už skúšala, robila som to i priamo do aplikácie edane a to isté mi to robí, neviem prečo, nesúvisí to s tým, že mám obnovený KC? Nemala som si niečo nainštalovať?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Pochváliť
Gong
srska
Gong

Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujem
vykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu
to som už skúšala, robila som to i priamo do aplikácie edane a to isté mi to robí, neviem prečo, nesúvisí to s tým, že mám obnovený KC? Nemala som si niečo nainštalovať?
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
ex_edane.jpg  
Gong
srska
Gong

Dobrý deň, pozrela som si Vašu stránku podanie dokumentu, ja sa stránku fin.správy prihlasujem cez google chrome, a všetky kroky robím ako je uvedené v ukážke pre podanie dokumentov, lenže ked si ťuknem na dokumemt napr. prehľad na konci riadku mám značku edane a ked ho rozbalím, tak pracujem ako predtým v edane, a nemám na ľavo žiadnu pomocnú lištu a napravo dokument ktorý vypisujem, neviem to preto že pracujem vo Windowse a nie v Jave? Možno sa pýtam ako hlupaňa, ale kto sa nepýta, nevie. Dakujem
vykašli sa zatiaľ na nový web - importuj alebo vyplň priamo do aplikácie edane - skontroluj, podpíš a odošli. a máš čas na kávu
to som už skúšala, robila som to i priamo do aplikácie edane a to isté mi to robí, neviem prečo, nesúvisí to s tým, že mám obnovený KC? Nemala som si niečo nainštalovať?
takže od začiatku (predpokladám, že podpisuješ so zep-om):
dokument môžeš podať:
- priamo cez aplikáciu edane - treba mať nainštalované komponenty - D.Signer/XAdES plugin + D.Signer/XAdES XML plugin + nanovo inštalované edane (prebieha automaticky) na verziu 1.2.0.1

- cez webový portál sa to ne dá (aspoň podľa mňa), lebo po kliknutí na ikonu edane príslušného formuláru prehľadu sa volá ext. aplikácia edane - viď obr. to ale vedie k inštalácii aplikácie edane, čo je zbytočné lebo je na pc už inštalovaná nutné inštalovať (súbor DRSR.Win.DP.DRKlient) aby to šlapalo.



opravené 21:44
Naposledy upravil srska : 03.01.14 at 19:51
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
Gong
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem
prihlásenie cez zep je jedna vec. podanie prehľadu ti cez portál ide?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Pochváliť
srska
Gong
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem
prihlásenie cez zep je jedna vec. podanie prehľadu ti cez portál ide?
tak ako ste uviedla vyššie v tabuľke, po kliknutí na ikonu edane mi to ho hodilo do pc stiahnutie súboru, a ked som dala uložiť automaticky ma preplo na aplikáciu edane a tam som vyplnila prehľad, podpísala a poslala a prešlo to. žiadnu inštaláciu edane to odo mňa nechceloDakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
ex_edane01.jpg  
Gong
srska
Gong
Takže už mi to ide, prihlásila som sa cez ZEP a tentokrát mi to vyhodilo tabuľku k podpísaniu a tak mi priradilo nový platný certifikát. Dakujem za rady.

Teraz taká iná otázočka, chcela by som elektronicky zasielať dokumenty ešte za jednu firmu, kt. má sídlo v B.Bystrici, musím tam ísť osobne alebo sa to dá vybaviťv i poštou ked zašlam potrebné doklady: plná moc, reg.formulár používateľa, a ďalej neviem čo ešte k tomu treba. Neviem má niekto s týmto skúsenosti? Ďakujem
prihlásenie cez zep je jedna vec. podanie prehľadu ti cez portál ide?
tak ako ste uviedla vyššie v tabuľke, po kliknutí na ikonu edane mi to ho hodilo do pc stiahnutie súboru, a ked som dala uložiť automaticky ma preplo na aplikáciu edane a tam som vyplnila prehľad, podpísala a poslala a prešlo to. žiadnu inštaláciu edane to odo mňa nechceloDakujem
máš pravdu - trebalo to čo je na obrázku v tomto príspevku stiahnuť, inštalovať a potom to prejde na edane. ide to aj po prihlásení cez id+heslo
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Pochváliť
Chcem sa spýtať, či nezmenili na DÚ názor. že v platnosti naďalej zostávajú dohody uzatvorené podľa § 13 ods. 5 zákona č.563/2009 Z.z. tzv. „nové dohody EZU“? Pýtam sa preto, lebo dnes bola moja kolegyňa na DÚ a povedali jej tam, že aj tak treba znovu uzatvoriť novú "dohodu" . Ďakujem za odpoveď.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
LydaLyda
Chcem sa spýtať, či nezmenili na DÚ názor. že v platnosti naďalej zostávajú dohody uzatvorené podľa § 13 ods. 5 zákona č.563/2009 Z.z. tzv. „nové dohody EZU“? Pýtam sa preto, lebo dnes bola moja kolegyňa na DÚ a povedali jej tam, že aj tak treba znovu uzatvoriť novú "dohodu" . Ďakujem za odpoveď.
na ktorom? a prečo novú? ezu dohody platia
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Pochváliť
blondy
Neviete kde by som našla toto :"vytlačený e-mail obsahujúci zadané registračné údaje používateľa"... chcem poslať klienta na DU, a potrebuje tam okrem iného "dohodu" - tú som našla, ale ten email... som používateľom od 2012, pozerala som aj v starých emailoch z DU, no nenašla som ništ. čo má teda k tomu priložiť, predtým sa tlačil registračný formulár používateľa. ale teraz neviem ako na to
neviete niekto poradiť? Mám podobný problém a myslela som si, že stačí ako doteraz 2x dohoda a registračný formulár.
0 0
LydaLyda LydaLyda

LydaLyda je offline (nepripojený) LydaLyda

Pochváliť
srska
LydaLyda
Chcem sa spýtať, či nezmenili na DÚ názor. že v platnosti naďalej zostávajú dohody uzatvorené podľa § 13 ods. 5 zákona č.563/2009 Z.z. tzv. „nové dohody EZU“? Pýtam sa preto, lebo dnes bola moja kolegyňa na DÚ a povedali jej tam, že aj tak treba znovu uzatvoriť novú "dohodu" . Ďakujem za odpoveď.
na ktorom? a prečo novú? ezu dohody platia
Bolo to v PD.
0 0
resta resta

resta je offline (nepripojený) resta

Pochváliť
Eva M
neviem nájsť zoznam subjektov, ktorým bola zrušená registrácia DPH, ale páči sa mi zoznam daňových dlžníkov
no - v zdrojovom kóde stránky ostal len "zakomentovaný" odkaz, ktorý napodiv funguje https://www.financnasprava.sk//sk/el...d-a275008afcf2 . Z akého dôvodu to skryli, tuším (ale istý som si nie celkom)- mali poprehadzované stĺpce tretina subjektov mala ináč stĺpce ako tretina a posledná tretina zase ináč. Takže nepoužiteľné... Ale už je to evidentne opravené ale zase to asi "zabudli" alebo čo odkryť ten odkaz...

EDIT 6.1. 2014 20:07: no, už som si všimol, že ten zoznam pridali. Takže - evidentne s tým pracujú odušu... Na druhej strane, niektoré subjekty sú tam viackrát... našiel som tam jednu firmu uvedenú 6x
Naposledy upravil resta : 06.01.14 at 18:09 Dôvod: neaktuálne info (spránka FS bola aktualizované)
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
martinez
Ahojte, 2 otazky :
1/ Ako elektronicky podat nejake oznamenie ? vidim v katalogu formularov, pod kodom "nespecifikovana oblast" formular "VSEOBv14"... ked ho otvorim, vyplni sa "cover" a potom cez prilohu sa v pdf natiahne oznamenie, ktore som napisal na hlavickovy papier ? ... uvazujem spravne ?
... hľadám možnosť oznámenia zániku daňovej povinnosti k motorovému vozidlu ... cez všeobecné podanie to nie je možné, nakoľko máš na výber iba: Registrácia na daň z príjmov a dane z pridanej hodnoty, alebo: Registrácia servisných organizácií ... nepomôže niekto? ...

... ak urobíš chybu vo vypísaní ( napr. uvedieš nesprávny dátum, či údaj) a podanie potrebuješ stornovať - aký je postup ... e-mailom prostredníctvom technickapodpora@financnasprava.sk? ... čo vy na to?
Naposledy upravil promont maja : 09.01.14 at 07:09
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Pochváliť
veď vo všeobecnom podaní máš aj nešpecifikovanú agendu. Tade to podaj.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
tictac7
veď vo všeobecnom podaní máš aj nešpecifikovanú agendu. Tade to podaj.
... volala som správkyni: zánik dane z motorových vozidiel má na starosti nie register, ale správa daní = takže sa to dá tak, ako radí tictac7 .. možnože niekomu príde vhod ...
Naposledy upravil promont maja : 09.01.14 at 07:26
1 0
micuska6 micuska6

micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

Pochváliť
Včera som odhlasovala 4 vozidlá, bol to síce pôrod, ale podarilo sa.
Cez : Katalog formularov / Sprava dani/ Nespecifikovana agenda/ vseobecne podanie tu klik na ikonu podania a stačí len vypísať hlavičku podľa predtlače. Pri FO chce okrem daňového identifikačného čísla aj rodné číslo v tvare s lomenom a potom stačí napísať správu. Žiadnu prílohu som neposielala .
Dúfam, že to niekomu pomôže.
10 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 02.03.14
  2. Príspevkov: 238, Posledný príspevok: 13.03.13
  3. Príspevkov: 13, Posledný príspevok: 01.12.12
  4. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 06.02.11
  5. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 15.07.08