Zavrieť

Porady

ELDP

Prosím Vás poradí mi niekto s ELDP? Zaujímalo by ma, či ELDP úplne nahradil ELDZ ? A kedy je potrebné tento ELDP odovzdať do sociálnej poisťovne? Predpokladám, že sa odovzdáva len po ukončení pracovného pomeru zamestnanca a na tomto tlačive sa uvedú všetky obdobia, ktoré u nás odpracoval. Prosím napíšte mi k tomu niečo na objasnenie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    ELDP odovzdávaš vyplnený po skončení pracovného pomeru. A vypisuješ tam údaje od roku 2004. Ešte za rok 2003 platili iné tlačivá.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja
    Prosím Vás poradí mi niekto s ELDP? Zaujímalo by ma, či ELDP úplne nahradil ELDZ ? A kedy je potrebné tento ELDP odovzdať do sociálnej poisťovne? Predpokladám, že sa odovzdáva len po ukončení pracovného pomeru zamestnanca a na tomto tlačive sa uvedú všetky obdobia, ktoré u nás odpracoval. Prosím napíšte mi k tomu niečo na objasnenie. Ďakujem.
    ELDP je iba nové pomenovanie ELDZ.
    Pri ukončení PP, a uvedením VZ období od roku 2004.

    baninka je offline (nepripojený) baninka

    baninka
    Je na vyplnenie ELDP smerodajný par.232 zákona 461?
    Ide mi totiž o to, že z-nec robil u nás v rokoch 1998-2006. Našla som v PC, že za roky 2004 -2005 bol odoslaný ELDZ do SP. Ja by som pri skončení PP mala poslať ELDP už len za rok 2006. Uvažujem správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    baninka
    Je na vyplnenie ELDP smerodajný par.232 zákona 461?
    Ide mi totiž o to, že z-nec robil u nás v rokoch 1998-2006. Našla som v PC, že za roky 2004 -2005 bol odoslaný ELDZ do SP. Ja by som pri skončení PP mala poslať ELDP už len za rok 2006. Uvažujem správne?
    Od roku 2004 sú ELDP uložené v spoločnosti, v ktorej zamestnanci pracujú, pri ukončení PP sa vypísané odovzdávajú na SP.Ak máš doklad, o odovzdaní EL na SP aj s vypísanými VZ za roky 2004 a2005, tak už len dopíšeš rok 2006 a máš to.

    Viera J. je offline (nepripojený) Viera J.

    som začiatočník Viera J.
    Ona potrebuje doklad aby jej mohli priznať dôchodok!Rok 2004 a 2005 mi dal sám program, ale 2006 mi vlastne urobí len do septembra , lebo októbrové výplaty, sa ešte nerobili!Čo mám robiť?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Viera J.
    Ona potrebuje doklad aby jej mohli priznať dôchodok!Rok 2004 a 2005 mi dal sám program, ale 2006 mi vlastne urobí len do septembra , lebo októbrové výplaty, sa ešte nerobili!Čo mám robiť?
    Je problém urobiť jedinú výplatu ku konkrétnemu dátumu? Takto riešim zamestnanca aj v prípade ukončenia PP v priebehu mesiaca.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Viera J.
    Ona potrebuje doklad aby jej mohli priznať dôchodok!Rok 2004 a 2005 mi dal sám program, ale 2006 mi vlastne urobí len do septembra , lebo októbrové výplaty, sa ešte nerobili!Čo mám robiť?
    Vypočítaj si tú mzdu ručne za obdobie 01.-10.10.2006 a máš to.

    Mirka D je offline (nepripojený) Mirka D

    Mirka D
    Možno sa pýtam úplnu blbosť, ale je potrebné ELDP robiť na originálnom ružovom tlačive, alebo môžem aj na prefotenom, resp. vytlačenom z programu čierno-bielo???

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Mirka D
    Možno sa pýtam úplnu blbosť, ale je potrebné ELDP robiť na originálnom ružovom tlačive, alebo môžem aj na prefotenom, resp. vytlačenom z programu čierno-bielo???
    nemalo by to byť problém. Osobne by som ti odporučila vypĺňať priamo v programe(prikladám) a potom po vyplnení vytlačiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mirka D
    Možno sa pýtam úplnu blbosť, ale je potrebné ELDP robiť na originálnom ružovom tlačive, alebo môžem aj na prefotenom, resp. vytlačenom z programu čierno-bielo???
    Nemusí to byť na originálnom.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Nie veľmi s Vami súhlasím , nakoľko ja som sa bola pýťať na SP v Košiciach a tam mi bolo povedané , že čierno-biele tlačivá berú len v tom prípade , ak sú vytlačené priamo zo stránky Sociálnej poisťovne t.zn. , že ak si prefotíš to originálne ružové a do toho vypisuješ tak Ti to nezoberú , ani také čo Ti vytlačí tvoj soft. To je vyjadrenie z Košíc , inde to možno funguje ináč.

    KRISTINN je offline (nepripojený) KRISTINN

    obyčajný človek KRISTINN
    od roku 2004 je ich povinný viesť zamestnávateľ, na soc.poisťovňu odovzdávaš, keď skončí pracovný pomer.Robím tak, že každý rok vytlačím a založím k roku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.