Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Aby si vedela..... čo mi moja mamka povedala - do roka som to mal, moje deti taktiež.
Bratislava bola potom asi nejakou pokusnou výnimkou, moc konšpirátorské na môj vkus.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte si spomínam, ako sme stáli pred lavicami vpredu v rade na 1. st. v tielkach a čakali, kým neprídeme k sestričke.
Takže u vás do roka . :-)))))))

O histórii očkovania by sa mohlo v médiách začať písať, aby boli ľudia v obraze a mohli porovnávať.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

taiko
musim povedat, ze aj samotna iniciativa konspiratori.sk je kontroverzna. Oznacit niekoho za salratana je jednoduche. Problemom ale potom je ked sa ukaze, ze dotycny az takym sarlatanom nie je. Vid to video o tom autizme.
Samozvaní sudcovia, čosi ako český bludný balvan. Ale ts, ts, ts...misoft im verí.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Hlavne, že západ. blok má očkovanie na dobrovoľnej báze, východný zo zákona. To nech mi niekto vysvetlí, o čo zasa ide.
Tiež by ma zaujímal výskyt a vývoj autizmu v nielen v Európe, Amerike, ale po celom svete.
Keď som tu spomenula petra mikuláša, že priložil pri téme o PP mapku sveta s výskytom PP, tak ste mi nasekali plno mínusiek. Jeho prístup pokladám za seriózny predovšetkým ako od lekára.
Nech mi nikto nebude chcieť nahovoriť, že výskyt a vývin autizmu nemá tretí sektor zmapovaný.
Kričanie, že očkovanie spôsobuje autizmus - koľko prípadov autizmu bolo na 1000 očkovaných. A bolo to dokázané, že je to od toho?
A MUDr. Peter Mikuláš..... ani Google ho nenájde! Takže - opäť nejaký HOAX.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja už mám vnučky. Staršia už má asi všetko za sebou...mladšia je v tom procese aplikovania injekcijok.
Porovnávať autizmus s jeho pôvodom v očkovaní je tak trochu zavádzajúce.
Kto z tých konšpirátorov môže na 100% tvrdiť, že príčina autizmu je práve v očkovaní...a po ktorej vakcíne to vlastne je ???
Na druhej strane...kto môže na 100% tvrdiť, že očkovanie bude pozitívne ?

Vezmime si minulosť.
Onehdá sa neočkovalo proti všetkému...a tak to aj vyzeralo.
Osýpky a či mums ? Jedno decko chytilo a už sa viezol celý kolektív.
Dnes sú tieto choroby skôr výnimkou...ale potvrdzujú pravidlo.

Pre odporcov očkovania sa hodí henten obrázok.
243j6ac.jpg  
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
Hlavne, že západ. blok má očkovanie na dobrovoľnej báze, východný zo zákona. To nech mi niekto vysvetlí, o čo zasa ide.
Tiež by ma zaujímal výskyt a vývoj autizmu v nielen v Európe, Amerike, ale po celom svete.
Keď som tu spomenula petra mikuláša, že priložil pri téme o PP mapku sveta s výskytom PP, tak ste mi nasekali plno mínusiek. Jeho prístup pokladám za seriózny predovšetkým ako od lekára.
Nech mi nikto nebude chcieť nahovoriť, že výskyt a vývin autizmu nemá tretí sektor zmapovaný.
Kričanie, že očkovanie spôsobuje autizmus - koľko prípadov autizmu bolo na 1000 očkovaných. A bolo to dokázané, že je to od toho?
A MUDr. Peter Mikuláš..... ani Google ho nenájde! Takže - opäť nejaký HOAX.
Pokiaľ viem nebol vylúčený z Porady ako nick, a pacientom odpovedal, bol nimi vyhladávaný. Snáď nezačala pamäť zlyhávať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak myslíš tohto http://www.porada.sk/member.php?u=205935 - tak to nie je MUDr. - možno sa len hrá na MUDr. pretože z tých príspevkov ani jedna poriadna relevantná lekárska rada nebola - všetko len všeobecné rady (ktoré sa dajú aj na Google vyhľadať.).
Tu sa pozri, v čom "vyniká"! http://www.porada.sk/search.php?searchid=2338897
Naposledy upravil misoft : 28.02.17 at 20:11
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A tá jeho mapka s PP bola veru zaujímavá. Plná Európa, výskyt na Amer. kontinente minimálny. Možno aj to bolo prišelci z Európy.
O prípadoch výskytu nevysvetliteľného strachu u ľudí sa začalo u nás písať na zač. 80. r., prvé prípady sa vyskytovali v ZSSR. Takže ako si to vysvetliť? Asi ako výsledkami meraní rádoaktívneho spadu na našom území. Aj v HU bolo, aj v AT, hlásili vo verejných médiách vrátane TV ako sa majú ich občania pre ním chrániť, iba tu sa mlčalo.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

no, len dnes dostávajú maličké deti hexavakcínu Teda očkovanie proti 6 chorobám naraz. S nami takéto drastické pokusy nerobili. Ja viem, povedia, že oslabené, mŕtve.... Ale 6
rôznych naraz, s ktorými sa musí drobec vo veku snáď 3 mesiace vysporiadať.
A neviem, či je najdôležitejšie podozrenie na autizmus. Možno aj také autoimunitné ochorenia ako detský diabetes, reumatizmus by mohli byť v podozrení. Tie tiež majú zrejme nejaké spúšťače.
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Ak myslíš tohto http://www.porada.sk/member.php?u=205935 - tak to nie je MUDr. - možno sa len hrá na MUDr. pretože z tých príspevkov ani jedna poriadna relevantná lekárska rada nebola - všetko len všeobecné rady (ktoré sa dajú aj na Google vyhľadať.).
Tu sa pozri, v čom "vyniká"! http://www.porada.sk/search.php?searchid=2338897

Druhy link sa neda rozkliknut a Peter Mikulas bol aj v sekcii Odbornici a firmy.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
no, len dnes dostávajú maličké deti hexavakcínu Teda očkovanie proti 6 chorobám naraz. S nami takéto drastické pokusy nerobili. Ja viem, povedia, že oslabené, mŕtve.... Ale 6
rôznych naraz, s ktorými sa musí drobec vo veku snáď 3 mesiace vysporiadať.
A neviem, či je najdôležitejšie podozrenie na autizmus. Možno aj také autoimunitné ochorenia ako detský diabetes, reumatizmus by mohli byť v podozrení. Tie tiež majú zrejme nejaké spúšťače.
Ak si si pozrela priložené najnovšie videá, sú tam jasné výpovede rodičov, ako sa zastavil dovtedajší prejav psychický, motorika a pod. výrazne po očkovaní, proste dieťa ochorelo, nastúpil autizmus. To by poukazovalo skutočne na očkovanie.
Moje deti mali naraz šarlach, my - staršie ročníky sme mali kiahne, osýpky, rubeolu, aj mums, a tu sme. Vtedy to boli bežné detské choroby, ktoré sa prekonali a nerobila sa z toho veda. Naši rodičia mali strach pred detskou obrnou, čiernym kašľom, TBC, čo si spomínam. Starí rodičia spomínali pomerne častú krivicu.

Moji mali šťastie na detskú lekárku, nestresujúcu, sama sa spýtala, aký majú názor na očkovanie, či chcú vôbec očkovať, a vysvetlila im, že očkovať môžu dieťa zakaždým po jednej dg. Platia síce asi 18 eur za jedno, ale aspoň ja som trochu pokojnejšia. Zatiaľ mierne reagovalo iba na jedno. Osobne mi zatiaľ prekáža najmä to, že sa očkuje v tak útlom veku, kedy dieťa nemá vyvinutú CNS. To pokladám za úplne neprirodzené.

Napíšem ešte niečo odvážne, zaráža ma, prečo tak tie dojčatá pri tom veľmi plačú. Môj názor - lebo vedia. Organizmus je vo vývine, ale duša chápe a bránia sa.
Prečo o tom píšem. Na pracovisku si začalo pár kolegov rozprávať, na ktorý prvý zážitok si spomínajú. Všetkých tromfol jeden mladý muž. Keď ho mama v polroku nechávala po prvýkrát v jasliach, tak jej "hovoril" - nenechávaj ma tu. Samo, že telepaticky, inak to vyjadriť nevedel. Ja prvý ako dvojročná, dcéra oveľa mladšia.
V každom prípade sa do telíčka dostávajú cudzorodé látky a oveľa skôr, ako u nás starších ročníkov.
To sa zrejme mladým nedá vysvetliť, ale mínuskujú tu aj starí ako ja. A tomu nerozumiem už vôbec.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

neviem dať link, ale niekde som čítala, že napríklad v japonsku deti očkujú najskôr oveľa neskôr ako u nás, tuším až po 1. roku života.
Holt Japonci sú zvláštni - tuším misomiso tu niekedy písal, že v japonsku sa aj atb môžu užívať max.3 dni. U nás do nás vždy hustili že minimálne 5 dní, inak je zle nedobre...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
korela
Hlavne, že západ. blok má očkovanie na dobrovoľnej báze, východný zo zákona. To nech mi niekto vysvetlí, o čo zasa ide.
Tiež by ma zaujímal výskyt a vývoj autizmu v nielen v Európe, Amerike, ale po celom svete.
Keď som tu spomenula petra mikuláša, že priložil pri téme o PP mapku sveta s výskytom PP, tak ste mi nasekali plno mínusiek. Jeho prístup pokladám za seriózny predovšetkým ako od lekára.
Nech mi nikto nebude chcieť nahovoriť, že výskyt a vývin autizmu nemá tretí sektor zmapovaný.
Kričanie, že očkovanie spôsobuje autizmus - koľko prípadov autizmu bolo na 1000 očkovaných. A bolo to dokázané, že je to od toho?
A MUDr. Peter Mikuláš..... ani Google ho nenájde! Takže - opäť nejaký HOAX.
misoft, vazne, pozrel si si to video ? Aj tie casti v ktorych vedci, dokonca nositel nobelovej ceny, vravi, ze vyskum, ktory mal dokazat nespojitost autizmu s ockovanim prebehol minimalne mimo pravidiel a kontroverzne ?
A nie, nik nedokazal pricinnu suvislost ockovania a autizmu. Ten anglicky doktor svojim vyskumom "len" naznacil ze to MOZE suvisiet a ze by to bolo treba prskumat.
Okrem toho nepovedal, ze by sa nemalo ockovat, ale ze nik neskumal co sa deje v organizme ak sa poda dietatu 6 vakcin naraz. A ze by sa do dokladneho presetrenia celej veci mohlo radsej ockovat samostatnymi vakcinami. Ako laikovi mi to pride logicke. Ked zjem jedovatu hubu, tak mozno prezijem, ale ked ju zajem skazenym reznom a zapijem brzdovou kvapalinou, tak to moj organizmus urcite nezvladne.
Alebo ked vypijes 1l vodky, zgrcas sa bude Ta bolet hlava a brucho. Daj si ale k tomu hasis a slahni si pervitin a hned bude mat organizmus ovela viac roboty aby prezil.
Ergo po jednej vakcine postupne v dlhsom casovom obdobi mozno OK, ale 6 naraz 18 mesacnemu telicku ? To sa veru ani mne nezda v poriadku. Bez ohladu na to ci to autizmus sposobuje, alebo nie, pride mi to devastacne.
A to este radsej ani nevravim o fakte, kolko sa da na jednej vakcine zarobit. Predstav si takeho Sirokeho, Pora, ci Bastrnaka keby mohli zarobit na povinnom ockovani .... Myslis, ze by mali ohlady ? Zeby skumali nieco navyse, co legislativa nepredpisuje a zvysovali si tym naklady ? Konspirujem ? Myslim, ze nie.
6 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Dáša_
no, len dnes dostávajú maličké deti hexavakcínu Teda očkovanie proti 6 chorobám naraz. S nami takéto drastické pokusy nerobili. Ja viem, povedia, že oslabené, mŕtve.... Ale 6
rôznych naraz, s ktorými sa musí drobec vo veku snáď 3 mesiace vysporiadať.
A neviem, či je najdôležitejšie podozrenie na autizmus. Možno aj také autoimunitné ochorenia ako detský diabetes, reumatizmus by mohli byť v podozrení. Tie tiež majú zrejme nejaké spúšťače.
Ak si si pozrela priložené najnovšie videá, sú tam jasné výpovede rodičov, ako sa zastavil dovtedajší prejav psychický, motorika a pod. výrazne po očkovaní, proste dieťa ochorelo, nastúpil autizmus. To by poukazovalo skutočne na očkovanie.
Moje deti mali naraz šarlach, my - staršie ročníky sme mali kiahne, osýpky, rubeolu, aj mums, a tu sme. Vtedy to boli bežné detské choroby, ktoré sa prekonali a nerobila sa z toho veda. Naši rodičia mali strach pred detskou obrnou, čiernym kašľom, TBC, čo si spomínam. Starí rodičia spomínali pomerne častú krivicu.

Moji mali šťastie na detskú lekárku, nestresujúcu, sama sa spýtala, aký majú názor na očkovanie, či chcú vôbec očkovať, a vysvetlila im, že očkovať môžu dieťa zakaždým po jednej dg. Platia síce asi 18 eur za jedno, ale aspoň ja som trochu pokojnejšia. Zatiaľ mierne reagovalo iba na jedno. Osobne mi zatiaľ prekáža najmä to, že sa očkuje v tak útlom veku, kedy dieťa nemá vyvinutú CNS. To pokladám za úplne neprirodzené.

Napíšem ešte niečo odvážne, zaráža ma, prečo tak tie dojčatá pri tom veľmi plačú. Môj názor - lebo vedia. Organizmus je vo vývine, ale duša chápe a bránia sa.
Prečo o tom píšem. Na pracovisku si začalo pár kolegov rozprávať, na ktorý prvý zážitok si spomínajú. Všetkých tromfol jeden mladý muž. Keď ho mama v polroku nechávala po prvýkrát v jasliach, tak jej "hovoril" - nenechávaj ma tu. Samo, že telepaticky, inak to vyjadriť nevedel. Ja prvý ako dvojročná, dcéra oveľa mladšia.
V každom prípade sa do telíčka dostávajú cudzorodé látky a oveľa skôr, ako u nás starších ročníkov.
To sa zrejme mladým nedá vysvetliť, ale mínuskujú tu aj starí ako ja. A tomu nerozumiem už vôbec.
Zmeny spravania u svojej dcery si vsimla aj carnicina sestra a to je zastankynou ockovania a obe deti ma zaockovane.
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Moji mali šťastie na detskú lekárku, nestresujúcu, sama sa spýtala, aký majú názor na očkovanie, či chcú vôbec očkovať, a vysvetlila im, že očkovať môžu dieťa zakaždým po jednej dg. Platia síce asi 18 eur za jedno, ale aspoň ja som trochu pokojnejšia. Zatiaľ mierne reagovalo iba na jedno.
korela, neda sa Ti poslat SS. Prosim Ta kde je taka doktorka co vie administrovat ockovanie postupne? Nevies mi prosim zistit, ako sa tie jednotlive vakciny volaju ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.
4 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.


To video sa nezaklada na objektivite. Nikto nedokazal suvis autizmu s ockovanim.




Ockovalo sa aj predtym kombinovanymi vakcinami. osobne ja si pamatam, ze sa ockoval "DITEPER"- trojkombinacia- uz v 3 mesiaci veku dietata. Ockovalo sa aj hned v porodnici pri narodeni.


Skoda je len v tom, ze o autizme sa u nas v miniulosti nehovorilo, nebolo sucastou ani studia. Tie deti sa povazovali za mentalne retardovane a tak sa k nim pristupovalo. Nikoho nenapadlo to spajat s ockovanim. Otvorenim na zapadnu stzanu sa mnoho veci dostalo aj k nam, s nim aj pojem autizmus a je tendencne spajany s tym, s cim absolutne nesuvisi.
Ja osobne chapem rodicov, ktori po zisteni, ze maju poskodene dieta hladaju dovod, ak ho nenajdu objektivny, tak sa upnu na to, na co je mozne sa uplnut.
2 2
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Áno, očkovalo sa aj kedysi, ale maximálne 3-kombinácia, čo si pamätám, záškrt, tetanus a čierny kašeľ, tak, ako píše Alaya, volalo sa to DITEPER. Potom bolo proti obrne a TBC, ale postupne, nepamätám, či a čo bolo prvé už v pôrodnici. Myslím si, že každý z nás nepochybuje o tom, že očkovať treba, akurát sa nám nepáči postup, forma, chceme aby to bolo najmenej zaťažujúce pre deti. Tak, ako tu už viacerí napísali, nie naraz 6 vakcín. Mamičky by mali mať možnosť po konzultácii s odborníkom si vybrať, ako a kedy deti očkovať pri povinných očkovaniach. Vždy by mu mali predchádzať testy, či je dieťa absolútne zdravé. Každý organizmus dieťatka to inak znáša, každý má inú imunitu a preto aj každý reaguje na súčasne podávanú hexavakcínu inak. Ja viem svoje o očkovaní vnuka, skončil v nemocnici na infúziách, vyš 40° teploty. Neskôr mu na žiadosť dcéry pred preočkovaním vyšetrili protilátky, sama platila každý jeden test, ale protilátky, ktoré už mali byť, sa nenašli, iba jedna v minimálnom množstve, takže nebolo čo preočkovať a dr. rezignovala. Mamičkám by preto mala byť ako samozrejmosť ponúknutá možnosť, aby si napríklad priplatili za vyšetrenia, aby mali istotu, že to preočkovanie nie je zbytočné. Nikto to povinne nerobí, ktovie, ako by sme boli prekvapení, keby niekto takýto výskum urobil a zhodnotil. Problémy s očkovaním na TBC mala aj moja dcéra, prehnaná reakcia pri nejakom teste, nasadené lieky na liečbu TBC (nedala som jej ich, podpísala som zodpovednosť), po čase sa zistilo, že ich nebolo treba, doktorka mi povedala, že som sa dobre rozhodla . Prečo dcéra reagovala inak, ako jej spolužiaci? Prečo jej syn reagoval inak, ako jeho rovesníci?
Jediné spoločné majú to, že boli nedonosení, obaja mali v týždni hmotnosť 2kg mínus pár dekov. Možno sú to moje konšpirácie, ale fakty nepustia.
6 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.
hmmm, nepozeras, pochybujes.... Nechcem Ta zase logicky a argumentacne zdevastovat, ale zamysli sa nd tym, co si napisal...

... vyvojova porucha.. Co si myslis, o matkach, ktore pocas tehotenstva fajcia a piju ? CO myslis, moze to mat vplyv na vyvoj mozgu dietata ? Ergo aky je rozdiel medzi intoxikovanim dietata v bruchu a po narodeni ?
btw ani vedci nevedia poriadne co to autizmus je a ako vznika, Ty to odkial vies ?
Naposledy upravil taiko : 01.03.17 at 14:01
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.


To video sa nezaklada na objektivite. Nikto nedokazal suvis autizmu s ockovanim.




Ockovalo sa aj predtym kombinovanymi vakcinami. osobne ja si pamatam, ze sa ockoval "DITEPER"- trojkombinacia- uz v 3 mesiaci veku dietata. Ockovalo sa aj hned v porodnici pri narodeni.


Skoda je len v tom, ze o autizme sa u nas v miniulosti nehovorilo, nebolo sucastou ani studia. Tie deti sa povazovali za mentalne retardovane a tak sa k nim pristupovalo. Nikoho nenapadlo to spajat s ockovanim. Otvorenim na zapadnu stzanu sa mnoho veci dostalo aj k nam, s nim aj pojem autizmus a je tendencne spajany s tym, s cim absolutne nesuvisi.
Ja osobne chapem rodicov, ktori po zisteni, ze maju poskodene dieta hladaju dovod, ak ho nenajdu objektivny, tak sa upnu na to, na co je mozne sa uplnut.
alaya musis si to pozriet este raz. Nik tam pricinnu suvislost medzi autizmom a ockovanim netvrdi. O to vo videu vlastne ani nejde.
Ty ako odbornicka si ako vysvetlujes, ze dieta chodi a pomaly rozprava a zrazu chodit a blabotat prestane a zacne javit znaky autizmu ? Autizmus moze prepuknut len tak zo dna na den ? To nerypem, to sa naozaj pytam. Zaujima ma kazdy nazor
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať