Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.


To video sa nezaklada na objektivite. Nikto nedokazal suvis autizmu s ockovanim.




Ockovalo sa aj predtym kombinovanymi vakcinami. osobne ja si pamatam, ze sa ockoval "DITEPER"- trojkombinacia- uz v 3 mesiaci veku dietata. Ockovalo sa aj hned v porodnici pri narodeni.


Skoda je len v tom, ze o autizme sa u nas v miniulosti nehovorilo, nebolo sucastou ani studia. Tie deti sa povazovali za mentalne retardovane a tak sa k nim pristupovalo. Nikoho nenapadlo to spajat s ockovanim. Otvorenim na zapadnu stzanu sa mnoho veci dostalo aj k nam, s nim aj pojem autizmus a je tendencne spajany s tym, s cim absolutne nesuvisi.
Ja osobne chapem rodicov, ktori po zisteni, ze maju poskodene dieta hladaju dovod, ak ho nenajdu objektivny, tak sa upnu na to, na co je mozne sa uplnut.
alaya musis si to pozriet este raz. Nik tam pricinnu suvislost medzi autizmom a ockovanim netvrdi. O to vo videu vlastne ani nejde.
Ty ako odbornicka si ako vysvetlujes, ze dieta chodi a pomaly rozprava a zrazu chodit a blabotat prestane a zacne javit znaky autizmu ? Autizmus moze prepuknut len tak zo dna na den ? To nerypem, to sa naozaj pytam. Zaujima ma kazdy nazor
Co to znamena javit znanky autizmu? kym dieta nema protokolarne diagnostikovane ochorenie neda sa hovorit o autizme. Aj autizmus ma rozne formy, fazy a ine prejavy u kazdeho jedinca. Odchylky sa daju pozorovat uz od 6 mesiaca veku, ale Dg sa urcuje prevazne az od 18 mesiacov, nakolko priznaky mozu byt prechodne.
Da sa o tom pisat vela, ale toto je tema o ockovani, ak chces o autizme, zaloz temu.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
alaya1
misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.


To video sa nezaklada na objektivite. Nikto nedokazal suvis autizmu s ockovanim.




Ockovalo sa aj predtym kombinovanymi vakcinami. osobne ja si pamatam, ze sa ockoval "DITEPER"- trojkombinacia- uz v 3 mesiaci veku dietata. Ockovalo sa aj hned v porodnici pri narodeni.


Skoda je len v tom, ze o autizme sa u nas v miniulosti nehovorilo, nebolo sucastou ani studia. Tie deti sa povazovali za mentalne retardovane a tak sa k nim pristupovalo. Nikoho nenapadlo to spajat s ockovanim. Otvorenim na zapadnu stzanu sa mnoho veci dostalo aj k nam, s nim aj pojem autizmus a je tendencne spajany s tym, s cim absolutne nesuvisi.
Ja osobne chapem rodicov, ktori po zisteni, ze maju poskodene dieta hladaju dovod, ak ho nenajdu objektivny, tak sa upnu na to, na co je mozne sa uplnut.
alaya musis si to pozriet este raz. Nik tam pricinnu suvislost medzi autizmom a ockovanim netvrdi. O to vo videu vlastne ani nejde.
Ty ako odbornicka si ako vysvetlujes, ze dieta chodi a pomaly rozprava a zrazu chodit a blabotat prestane a zacne javit znaky autizmu ? Autizmus moze prepuknut len tak zo dna na den ? To nerypem, to sa naozaj pytam. Zaujima ma kazdy nazor
Co to znamena javit znanky autizmu? kym dieta nema protokolarne diagnostikovane ochorenie neda sa hovorit o autizme. Aj autizmus ma rozne formy, fazy a ine prejavy u kazdeho jedinca. Odchylky sa daju pozorovat uz od 6 mesiaca veku, ale Dg sa urcuje prevazne az od 18 mesiacov, nakolko priznaky mozu byt prechodne.
Da sa o tom pisat vela, ale toto je tema o ockovani, ak chces o autizme, zaloz temu.
OK, mas pravdu, tema nie je o autizme.
Tak inac sa opytam. Neviem ci si aj Mudr, ak hej, ako by sa dalo vysvetlit, ze dieta je OK, chodi, daco blaboce, usmieva sa, reaguje a par dni po ockovani sa vsetky tieto schopnosti stratia ciastocne alebo uplne. Tejto zmene predchadzaju hnacky, bolesti a vysoka teplota. Nepytam sa teraz na autizmus, ale ako by sa dal takyto regres vysvetlit. A ak mas takych prikladov viac, nenapadlo by Ta, ze to moze mat suvislost s ockovanim?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A ty si Mudr., ked ju chces konfrontovat?
Vyjadril si tu ty svoj nazor, vyjadrila ho ona.
Hadaj, kto je kompetentnejsi sa k tejto veci vyjadrovat???
Ps: ja mam na rozdiel od teba 2 deti, myslim si, za mam aj urcite lekarske znalosti /ktore boli nutne pre moju davnu sportovu cinnost/, a obe deti som dal s kludnym svedomim ockovat. Tiez som nieco videl, ale to je normalne, preslo to...
Som za "nepovinnost" ale ak to bude v karte pevne naviazane ako regres, teda v pripade choroby plna uhrada. Vsak ty ako IT magnat by si na to mal, a ostatni by sa dali ockovat...
Naposledy upravil Nandrolon : 01.03.17 at 18:23
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Nie raz tu odznel názor, že ak ochorie nezaočkovaný, mal by platiť starostlivosť. Čo ak ochorie zaočkovaný?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Nie raz tu odznel názor, že ak ochorie nezaočkovaný, mal by platiť starostlivosť. Čo ak ochorie zaočkovaný?
To je čo za otázku ?

Predsa nezaočkovaný nech platí...buď plnú taxu alebo nejakú čiastku.
Zaočkovaný splňa podmienky nároku...takže žiadna platba.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
taiko
alaya1
misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.


To video sa nezaklada na objektivite. Nikto nedokazal suvis autizmu s ockovanim.




Ockovalo sa aj predtym kombinovanymi vakcinami. osobne ja si pamatam, ze sa ockoval "DITEPER"- trojkombinacia- uz v 3 mesiaci veku dietata. Ockovalo sa aj hned v porodnici pri narodeni.


Skoda je len v tom, ze o autizme sa u nas v miniulosti nehovorilo, nebolo sucastou ani studia. Tie deti sa povazovali za mentalne retardovane a tak sa k nim pristupovalo. Nikoho nenapadlo to spajat s ockovanim. Otvorenim na zapadnu stzanu sa mnoho veci dostalo aj k nam, s nim aj pojem autizmus a je tendencne spajany s tym, s cim absolutne nesuvisi.
Ja osobne chapem rodicov, ktori po zisteni, ze maju poskodene dieta hladaju dovod, ak ho nenajdu objektivny, tak sa upnu na to, na co je mozne sa uplnut.
alaya musis si to pozriet este raz. Nik tam pricinnu suvislost medzi autizmom a ockovanim netvrdi. O to vo videu vlastne ani nejde.
Ty ako odbornicka si ako vysvetlujes, ze dieta chodi a pomaly rozprava a zrazu chodit a blabotat prestane a zacne javit znaky autizmu ? Autizmus moze prepuknut len tak zo dna na den ? To nerypem, to sa naozaj pytam. Zaujima ma kazdy nazor
Co to znamena javit znanky autizmu? kym dieta nema protokolarne diagnostikovane ochorenie neda sa hovorit o autizme. Aj autizmus ma rozne formy, fazy a ine prejavy u kazdeho jedinca. Odchylky sa daju pozorovat uz od 6 mesiaca veku, ale Dg sa urcuje prevazne az od 18 mesiacov, nakolko priznaky mozu byt prechodne.
Da sa o tom pisat vela, ale toto je tema o ockovani, ak chces o autizme, zaloz temu.
OK, mas pravdu, tema nie je o autizme.
Tak inac sa opytam. Neviem ci si aj Mudr, ak hej, ako by sa dalo vysvetlit, ze dieta je OK, chodi, daco blaboce, usmieva sa, reaguje a par dni po ockovani sa vsetky tieto schopnosti stratia ciastocne alebo uplne. Tejto zmene predchadzaju hnacky, bolesti a vysoka teplota. Nepytam sa teraz na autizmus, ale ako by sa dal takyto regres vysvetlit. A ak mas takych prikladov viac, nenapadlo by Ta, ze to moze mat suvislost s ockovanim?
Ja nie som lekarka.....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
alaya1

Co to znamena javit znanky autizmu? kym dieta nema protokolarne diagnostikovane ochorenie neda sa hovorit o autizme. Aj autizmus ma rozne formy, fazy a ine prejavy u kazdeho jedinca. Odchylky sa daju pozorovat uz od 6 mesiaca veku, ale Dg sa urcuje prevazne az od 18 mesiacov, nakolko priznaky mozu byt prechodne.
Da sa o tom pisat vela, ale toto je tema o ockovani, ak chces o autizme, zaloz temu.
OK, mas pravdu, tema nie je o autizme.
Tak inac sa opytam. Neviem ci si aj Mudr, ak hej, ako by sa dalo vysvetlit, ze dieta je OK, chodi, daco blaboce, usmieva sa, reaguje a par dni po ockovani sa vsetky tieto schopnosti stratia ciastocne alebo uplne. Tejto zmene predchadzaju hnacky, bolesti a vysoka teplota. Nepytam sa teraz na autizmus, ale ako by sa dal takyto regres vysvetlit. A ak mas takych prikladov viac, nenapadlo by Ta, ze to moze mat suvislost s ockovanim?
Ja nie som lekarka.....
Skoda, som myslel, ze si. Ale aj tak, urcite o tom vies vela. Vo svojej praxi si sa s takym niecim nestretla ? Myslim s takou situaciou aku som popisal, resp ako popisuju v tom videu.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
A ty si Mudr., ked ju chces konfrontovat?
Vyjadril si tu ty svoj nazor, vyjadrila ho ona.
Hadaj, kto je kompetentnejsi sa k tejto veci vyjadrovat???
Ps: ja mam na rozdiel od teba 2 deti, myslim si, za mam aj urcite lekarske znalosti /ktore boli nutne pre moju davnu sportovu cinnost/, a obe deti som dal s kludnym svedomim ockovat. Tiez som nieco videl, ale to je normalne, preslo to...
Som za "nepovinnost" ale ak to bude v karte pevne naviazane ako regres, teda v pripade choroby plna uhrada. Vsak ty ako IT magnat by si na to mal, a ostatni by sa dali ockovat...
pocuj jednoduchy clovece. Ja som niekde pisal, ze som lekar ? Nie som a prave preto som sa pytal niekoho, o kom som si myslel ze je. Tvoje lekarske znalosti, to su tie, ktore suvisia s Tvojim nickom ? Ty si lekar, ze vies posudit, ze to co si videl je normalne? Ako vies ze to preslo ?
Co sa uhrady tyka. Ano chcem si uhradit samostatne ockovania, ked nato pride, len ono nie je lahke sa k samostatnym vakcinam dostat. Okrem toho, tu v NL je ockovanie nepovinne. Uz korela nato poukazala ako na zaujimavost.
Takze ja chcem ist nad ramec. Ale az si objasnim tu hromadu nejasnosti, co okolo toho su.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Taiko, symptomy mozu byt roznorode, signalizovat rozne ochorenia,alebo len poruchy,ale aj nalady dietata a len vyseteenie dokaze urcit, o co sa jedna. To takto cez net by bolo opovazlive to vobec len porovnavat .. Autizmus ma rozne formy, priznaky, naozaj len dosledna analyza a protokolarne posudenie moze priblizit spravnu DG, ak sa tam vobec vyskytuje. Stretla som sa s roznymi situaciami, avsak to nie je do temy o ockovani.

Zaverom len upresnim, ze vo vacsine pripadov je autizmus dedicne ochorenie, prenasane vacsinou muzskou liniou rodu.

Su aj velmi opovazlive studie severskych "batadelov", ktori nevylucuje spojitost s neliecenym - lues - v minulosti.

Su rozne nazory avsak tebou popisane priznaky by mali byt konzultovane s pedoodbornikmi a aj viacerymi, ak treba.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

misoft
taiko
pozrel si si to video o autizme vs ockovanie ? Aky mas nazor na celu vec po zhliadnuti videa ?
Podobné voloviny nepozerám....
A samotný autizmus - pochybujem, že by sa získal od medikamentov. Autizmus je vývojová porucha, nie je to choroba, ktorú by vyvolali kontraindikácie na sérum.
Nepozeráš tak ako môžeš komentovať? A ešte aj znevažuješ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

buchač
kukučka
Nie raz tu odznel názor, že ak ochorie nezaočkovaný, mal by platiť starostlivosť. Čo ak ochorie zaočkovaný?
To je čo za otázku ?

Predsa nezaočkovaný nech platí...buď plnú taxu alebo nejakú čiastku.
Zaočkovaný splňa podmienky nároku...takže žiadna platba.
Ty tiež, buď rád, že nepoužívam váš slovník.
Zaočkovaný podľa teba rovná sa 100 %-ne zdravý, či nie?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Taiko, symptomy mozu byt roznorode, signalizovat rozne ochorenia,alebo len poruchy,ale aj nalady dietata a len vyseteenie dokaze urcit, o co sa jedna. To takto cez net by bolo opovazlive to vobec len porovnavat .. Autizmus ma rozne formy, priznaky, naozaj len dosledna analyza a protokolarne posudenie moze priblizit spravnu DG, ak sa tam vobec vyskytuje. Stretla som sa s roznymi situaciami, avsak to nie je do temy o ockovani.

Zaverom len upresnim, ze vo vacsine pripadov je autizmus dedicne ochorenie, prenasane vacsinou muzskou liniou rodu.

Su aj velmi opovazlive studie severskych "batadelov", ktori nevylucuje spojitost s neliecenym - lues - v minulosti.

Su rozne nazory avsak tebou popisane priznaky by mali byt konzultovane s pedoodbornikmi a aj viacerymi, ak treba.
Rozumiem. Stale ma vsak to video mata. Nejak si totiz myslim, ze bez vetra sa listok nepohne.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
buchač
kukučka
Nie raz tu odznel názor, že ak ochorie nezaočkovaný, mal by platiť starostlivosť. Čo ak ochorie zaočkovaný?
To je čo za otázku ?

Predsa nezaočkovaný nech platí...buď plnú taxu alebo nejakú čiastku.
Zaočkovaný splňa podmienky nároku...takže žiadna platba.
Ty tiež, buď rád, že nepoužívam váš slovník.
Zaočkovaný podľa teba rovná sa 100 %-ne zdravý, či nie?
Slovník ?...akože expresívny ? Kuwa...to akože som ja expresívny, potiažmo vulgárny ?
Kuwa, šak to sa môžem aj uraziť.
----------------------
Ale nie predsa, ma zle chápeš alebo nechceš pochopiť ?


ALE dlabať na debatu vedenú takýmto štýlom.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
aha
https://sharylattkisson.com/what-the...utism-studies/
co neuvidite v spravach o suvislosti autizmu s ockovanim

je tam aj linka na dokument. Je to letak k jednej trojvakciny. V samotnom letaku k vakcine sa pise, ze moze sposobit permanentne poskodenie mozgu. Sice velmi vzacne ale moze.
EDIT: jeden z najlepsich clankov, co som dosial o tom cital. Spravy, clanky, zoznam studii. Dost dobre
Naposledy upravil taiko : 01.03.17 at 20:37
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Ty tiež, buď rád, že nepoužívam váš slovník.
Zaočkovaný podľa teba rovná sa 100 %-ne zdravý, či nie?
Mal som niečo napísané...nejak sa mašina blbne.
Takže iný názor...a myslím si, že prof. Krčméryho sa rozhodne nedá zaradiť medzi konšpirátorov.

https://www.cas.sk/clanok/330498/pro...rantov-nakaza/
https://www.cas.sk/clanok/330641/naj...at-a-koho-nie/
https://www.google.sk/search?q=profe....0.KUFs-pF4kIw
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Aha rodina vyhrala sud a dostava odskodne zato, ze sa dieta po ockovani stalo autistom
http://www.cbsnews.com/news/family-t...m-court-award/
Nepisu tam, ze by vakciny zapricinili autizmus, ale ze autizmus nasledoval po vakcinacii ergo, vakcinacia sposobila nieco, co sa skoncilo autizmom, laicky povedane
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Taiko, ale to očkovanie môže byť iba spúšťačom, a to akéhokoľvek ochorenia, pričom samotný autizmus nemusí byť následkom len samotného očkovania. Očkovanie plus iné faktory, ak sa stretnú v nevhodnom čase u dieťaťa s nejakými predispozíciami, môžu spustiť aj autizmus, možno aj iné poruchy. Tak, ako sa nedá povedať, že autizmus je dôsledok iba očkovania, nedá sa ani vylúčiť, že sa očkovanie spolupodiela na vypuknutí tohto ochorenia. Našla som celkom zaujímavý článok tu http://vyskum-autizmu.webnode.sk/new...logia-autizmu/.
Kompetentní by mali radšej riešiť náhradu tých hrozivých hexavakcín, potom sa rodičia budú k tomu stavať určite inak.
Mňa napríklad straší pojem mutácia, myslím nielen genetické mutácie, ale aj mutácie vírusov, baktérií. ATB postupne strácajú účinnosť, lebo vzniká rezistencia baktérií na ne, vytvárajú sa rôzne zmutované vírusy, ktovie, aké sú zmutované všetky tie potvorky, proti ktorým sa povinne očkuje. Prečo nie sú u niekoho po očkovaní protilátky v dostatočnom množstve, prípadne sú nulové.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
Aha rodina vyhrala sud a dostava odskodne zato, ze sa dieta po ockovani stalo autistom
http://www.cbsnews.com/news/family-t...m-court-award/
Nepisu tam, ze by vakciny zapricinili autizmus, ale ze autizmus nasledoval po vakcinacii ergo, vakcinacia sposobila nieco, co sa skoncilo autizmom, laicky povedane




Nesuhlasim so zvyraznenym, nakolko nie je mozne dokazat, zeby sa choroba nebola rozvinula aj v pripade, zeby dieta nebolo ockovane.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
aha
https://sharylattkisson.com/what-the...utism-studies/
co neuvidite v spravach o suvislosti autizmu s ockovanim

je tam aj linka na dokument. Je to letak k jednej trojvakciny. V samotnom letaku k vakcine sa pise, ze moze sposobit permanentne poskodenie mozgu. Sice velmi vzacne ale moze.
EDIT: jeden z najlepsich clankov, co som dosial o tom cital. Spravy, clanky, zoznam studii. Dost dobre
Nechcem podpichovať - ale! Používaš niekedy aj mozog?
Veď podľa nich by potom museli byť všetky vakcinované deti autistami. Autizmus - už som to tu písal - je vývojová porucha. Autizmus sa môže prejaviť aj v rannom detstve, alebo aj neskôr. Môže byť spustený buď spúšťačom, alebo aj prirodzene - jednoducho sa vývoj sám od seba zastaví. A spúšťačom (ako ty chceš naznačiť) je vraj vakcína. Ale spúšťačom môže byť niekedy aj vitamínový prípravok, liečivo napr. proti horúčke, ...... Ale základ autizmu - porucha - tá už dávno je v génoch a len čaká na svoj čas, alebo aj popud. A môže sa sputiť nielen liekmi, ale aj zjedením napr. nejakého ovocia a pod.
Takže nepíš sem tie fantasmagórie. Pretože sa začínaš radiť medzi tých, ktorí uveria i tomu, že koleso je hranaté.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Takže nepíš sem tie fantasmagórie.
Tie fantasty mám v trubke.
Skôr ma zarážajú tie linky v angličtine...predsa to sú informácie, vedené v duchu odbornejšej terminológie a nie hovorovou rečou.

....a ozaj, ten link, ktorý vraví o odškodnení rodiny ?
Predsa poznáme americké právo....to je iný level žalôb, súdov a rozhodovania...
Tam si raz jeden dilino kúpil kávu. Na poháriku nebolo varovanie o horúcej káve...nuž si oparil pysky horúcou kávou. Zažaloval predajcu a vysúdil ťažké love.
Takže aj v tom prípade autizmu je to podobné...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať