Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
1 1
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

BXLmiami
Ano,ale to neznamená,že treba prestať očkovať.Ja som ešte videla takmer plnú detskú liečebňu,kde sa sústredovali deti po polio.Neschopné čohokoľvek,ochrnuté.Barndýs nad Orlicí tam prežívali.Z tejto choroby napriklad mám des,osýpky čert ber,ale polio je bonbonik.Boh opatruj ak sa tam prelomí imunita prípadne zmutuje vírus-čo ide ruka v ruke.
..... a tvrdí snáď niekto v tejto téme - že treba prestať očkovať? (aspoň ja som nepostrehla)
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Katy a R
BXLmiami
Ano,ale to neznamená,že treba prestať očkovať.Ja som ešte videla takmer plnú detskú liečebňu,kde sa sústredovali deti po polio.Neschopné čohokoľvek,ochrnuté.Barndýs nad Orlicí tam prežívali.Z tejto choroby napriklad mám des,osýpky čert ber,ale polio je bonbonik.Boh opatruj ak sa tam prelomí imunita prípadne zmutuje vírus-čo ide ruka v ruke.
..... a tvrdí snáď niekto v tejto téme - že treba prestať očkovať? (aspoň ja som nepostrehla)
A čo treba podľa odporcov očkovania vlastne urobiť? nejaké riešenie?
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
bodliak
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
Plne súhlasim. Lenže toto si farma firmy neželajú a na boj proti tomu vynakladajú každý rok miliardy.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Nandrolon
Ak je vírusu obrovské množstvo, môže sa nakaziť aj očkovaný. Preto je lepšie aj pre očkovaného, ak je v jeho okolí daného vírusu čo najmenej.
Jeden primár pľúcneho mi raz vysvetľoval, že človek bežne prichádza do styku s vírusom TBC, ani o tom nevie. Ale zdravý človek so zdravou imunitou sa väčšinou z takto malého množstva nenakazí. Ak by ti ten vírus niekto pichol do krvného riečišťa, samozrejme že už ani očkovanie by nepomohlo.
Kolektívnu imunitu si nikto nevymyslel, vychádza z dlho desaťročných štatistík. Skôr by ma zaujímalo, z ktorého prsta si si vycucal ten pomer 50/50 v ambulanciách. To akože si každému pozrel zdravotnú kartu a prelistoval?
PS: pokiaľ viem, tehotenstvo nie je nákazlivé narodziel od chorôb, proti ktorým sa očkuje.
Choď sa porozprávať so zopár pediatrami..
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Deti antivaxerov majú v talianskych školách zákaz vstupu

https://www.etrend.sk/ekonomika/deti...az-vstupu.html
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ďalšia štúdia potvrdila: Bežné očkovania autizmus nespôsobujú
06.03.2019, 21:53 | TASR

https://www.etrend.sk/ekonomika/dals...sposobuju.html
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

profesional
bodliak
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
Plne súhlasim. Lenže toto si farma firmy neželajú a na boj proti tomu vynakladajú každý rok miliardy.
No ved právnici stále radia,že vyšetriť nad 10 ľudí denne by lekári nemali :-))
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
A aj tu:
https://primar.sme.sk/c/22068584/pri...-autizmus.html
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Štúdia na 650-tisíc deťoch: očkovanie nespôsobuje autizmus

https://dennikn.sk/1401840/studia-na...IYgOUdATygFIvk
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXLmiami
profesional
bodliak
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
Plne súhlasim. Lenže toto si farma firmy neželajú a na boj proti tomu vynakladajú každý rok miliardy.
No ved právnici stále radia,že vyšetriť nad 10 ľudí denne by lekári nemali :-))
Aby mohli brat 150 eur na hodinu za obhajobu matiek, ktorym dieta zomrelo pre zanedbanie zdravotnej starostlivosti :-)))
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bodliak
Som zato, aby očkovanie bolo dostupné, správne skladované, účel a riziko vopred vysvetlené, dieťa vyšetrené a očkovanie riadne podané.

A zároveň, aby KAŽDÉ podozrenie na vedľajší alebo nežiadúci účinok bolo riadne zdokumentované a spracované bez buzerácie pediatra.
V programe na JOJ ide Najmama a v debate o očkovaní Robo Papp (majú skôr narodené dieťa, tak sú rodičia opatrní), mali po očkovaní problémy, nahlásili ich detskej lekárke, a potom si to overovali myslím na dohľade na zdrav. star., nič im nahlásené nebolo.
Ak sa takto vytvárajú štatistiky, čomu veriť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Či ma očkovali v predškolskom veku si nespomínam, viem, že prvé som absolvovala kolektívne v škole pred tabuľou s celou triedou naraz, či niekto skúmal náš aktuálny zdrav. stav asi sotva, ani či nie sme čerstvo po nejakej chorobe.
Neboli sme očkovaní na mumps, ovčie kiahne, rubeolu, tie sme pekne prekonali. Aj chlapci. Možno aj iné. Posledné bolo až na 2. st., a vždy sa očkovalo proti jednej dg. Čiže sme boli starší, medzi očkovaniami veľké časové pauzy.
Moje deti mali šarlach spolu v cca 6. a 8. roku. Kiahne ani jeden doteraz nechytil, neboli očkovaní ešte vtedy. Šarlach bola jediná ich infekčne prenosná dg.

https://www.ruvzmi.sk/PDF/ocko_kal_2019.pdf platí pre SR. V Prahe nedávno dvojičky po osýpkach, neviem aký majú v ČR kalendár očkovania, jedno v termíne očkovania nebolo celkom v poriadku, tak to v ambulancii odložili, onedlho ich dostalo jedno od druhého.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Neockovali len na jednu vakcinu. Ockovali diteper co je 3vakcina a v 3 davkach. Prva davka v 3 mesiacoch.ovcie kiahne sa neockuju ani teraz len osypky. Prve ockovanie si dostala asi ako kazdy pri narodeni v nemocnici.
Naposledy upravil alaya1 : 20.03.19 at 16:04
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
bjuty smis
z dnešnej tlače

V budúcnosti budú môcť byť do predškolských zariadení prijaté iba zaočkované deti, avizovalo ministerstvo zdravotníctva. (TASR)
V IT to zriadili zrejme kvôli súčasnej spoločenskej situácii.
to nie je len taliansko...

odborníci konečne pochopili, že to nemôžu nechať na rodičov, čo veria a riadia sa hlavnými správami a zjemavlek...

Avizuje to ministerstvo zdravotníctva, jeho cieľom je prevencia a ochrana zdravia detskej populácie.

Novela zákona by mala ísť v priebehu niekoľkých dní do medzirezortného pripomienkového konania.

Po zapracovaní pripomienok bude novela predložená na rokovanie vlády a parlamentu. Ak bude schválená, zmeny by mali začať platiť od 1. januára 2020



Čítajte viac: https://primar.sme.sk/c/22079929/pre...#ixzz5ijbl1M6G
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V Kysuckej nemocnici je detska ambulancia, ktora neockovanych pacientov/samozrejme iba mimo svojho obvodu, ktory im VUC pridelil/ neberie.
Lekar na dotazy uviedol, ze ma na to plne pravo zo zakona a teda nebude si komplikovat zivot PROBLEMOVYMI rodicmi.
S nazorom 100% suhlasim. Na jeho mieste by som konal rovnako.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
V taliansku už nezaočkované deti ani do školy nevezmú. A v de preškolské zariadenie nezaočkovaným nehrozí. A ni cez dvere nepustia.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Karma je zdarma: Taliansky vodca antiočkovacej kampane Massimiliano Fedriga dostal ovčie kiahne!
Zdroj: Twitter
pred 13 hodinami

RÍM – Taliansky politik Massimiliano Fedriga, prezident regiónu Friuli-Venezia Giulia a člen pravicovej strany Ligy severných štátov, ktorý je vedúcou postavou antiočkovacej kampane v krajine, sa nakazil ovčími kiahňami a musel byť hospitalizovaný. Chorobu priznal na Twitteri.

https://www.topky.sk/cl/11/1780509/K...-ovcie-kiahne-
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať