Zavrieť

Porady

Koľko pýtať za zúčtovanie preddavkov ZP?

Keď už sa tu rozoberajú témy "čo za to" zaujímalo by ma, koľko pýtať za ročné zúčtovanie preddavkov na ZP... za tie "jednoduché" aj za to "komplikované" tlačivo....
Čo si o tom myslíte? Čoskoro to bude aktuálne
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

M0NIKA
Som rada, že sa (hoci veľmi opatrne ) zapájate do debaty...
Názov témy znie: koľko pýtať za RZP. Zaujíma ma hlavne suma, ktorá je primeraná, nemyslela som to v tom zmysle koľko sa z toho dá "vytĺcť".
Budem sa tešiť, keď napíšete aj sumu .

A čo sa týka toho, že to je v cene za rok 2005 - je to vecou dohody, samozrejme. Ale pochybujem, že na začiatku roku 2005 dohadoval niekto cenu za svoju prácu vrátane alebo bez RZP...
Preto si myslím, že si treba vyjasniť jedno: ak niekto predpokladá, že tieto služby odo mňa dostane v cene, takisto ja môžem predpokladať, že mi túto - vopred nedohodnutú prácu - zaplatí. A konflikt je na svete!
Takže tomu treba predchádzať a upozorniť klienta na to, či RZP je alebo nie je v cene.
Všetko je vecou dohody, ale veď v priebehu roka 2005 neboli skoro žiadne informácie o RZP. Všetky konkrétnosti vyšli na svetlo až koncom r. 2005. Takže sa v priebehu roka ani nebolo o čom baviť s klientom. Ale každý seriozny klient uzná, že je to práca naviac. O konkrétnej sume a podmienkach sa bude dať baviť za RZP pre r.2006 až sa vôbec bude robiť, či to parlament nezruší.
Pekný večer...
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

No ja som myslela tých mojích paušálnych. Oni to argumentujú tým, že odvody platili celý rok a na konci treba spraviť nejaké zúčtovanie - uzavretie. To je ako keď som účtovala celý rok a na konci roku to treba taktiež všetko uzavrieť. Lebo ja od paušálnych neberiem na konci roku nič, to je rozrátané v cene počas celého roku. Ja ich týmto neobhajujem, ale až tak odveci to zas nieje. A ako písal p. Mihál A a B ide rýchlo. Iné však je, že sa k nim pridali aj igelitkári a to sa zase nedám . Ja si myslím, že tých 200,- budem pýtať ja - od igelitkárov .
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Jožko spomínal tu niekde, že VšZP pripravuje na to nejaký SW, bezplatný, ktorý sa bude dať stiahnuť. Aby už bol na svete, až to je pravda tak aby to stihli včas dať k dispozícii.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Zdeni
No ja som myslela tých mojích paušálnych. Oni to argumentujú tým, že odvody platili celý rok a na konci treba spraviť nejaké zúčtovanie - uzavretie. To je ako keď som účtovala celý rok a na konci roku to treba taktiež všetko uzavrieť.
Len keď si tvorila cenu pre účto tak si vedela že na konci roku budeš robiť zúčtovanie,čo to obnáša,koľko to trvá a zakomponovala si to ceny priebežne platenej za účto.To sa o zúčtovaní ZP nedá povedať.
0 0
erybka erybka

erybka je offline (nepripojený) erybka

Za SZČO - typ B by som asi nepýtala viac ako 300-400 Sk, lebo toto tlačivo nie je až tak zložité, ale tie ostatné S a X sú zaujímavé. Ale no čo, treba si to len poriadne naštudovať. Teším sa, ako budú poučené a vyškolené pracovníčky a pracovníci na zdravotných poisťovniach, to bude zase zábava.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Zdeni
No ja som myslela tých mojích paušálnych. Oni to argumentujú tým, že odvody platili celý rok a na konci treba spraviť nejaké zúčtovanie - uzavretie. To je ako keď som účtovala celý rok a na konci roku to treba taktiež všetko uzavrieť. Lebo ja od paušálnych neberiem na konci roku nič, to je rozrátané v cene počas celého roku. Ja ich týmto neobhajujem, ale až tak odveci to zas nieje. A ako písal p. Mihál A a B ide rýchlo. Iné však je, že sa k nim pridali aj igelitkári a to sa zase nedám . Ja si myslím, že tých 200,- budem pýtať ja - od igelitkárov .
Zdeni súhlasila som s Tebou v príspevku 23 ,ale na druhej strane
tá "nová" povinnosť je pre SZČO a nie pre ich účtovníkov.
Takže práca naviac - aj korunky naviac:p
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zdeni
No ja už som dostala od niektorých mojích podnikateľov nasledovné info.:
RZP sa robí za minulý rok a za spracovanie minulého roku /DP/ som peniaze už dostala a toto automaticky prislúcha k tomu./k závierke roku/.
A moja odpoveď bola .
Toto som včera jednému frajerovi vysvetlila. On mi platil za účtovníctvo. Čo má RZP s účtovníctvom a daňovým priznaním ? Najlepšie bolo, že išlo o človeka, ktorého keď som v dobrej viere upozornila, že sa menili čísla účtov na ZP (platí si odvody iba občas) , tak ma poslal do ..., že čo sa starám, že to s účtovníctvom nič nemá . Tak som mu to pekne vrátila .
Ak si píšete s klientami zmluvy, určite tam nie je zahrnuté RZP. Je to práca navyše, tak aké obavy vypýtať si za ňu koruny??? Aj tak si myslím, že naše povolanie je absolútne nedocenené vzhľadom na to aký široký okruh vedomostí musíme zvládnuť. A najviac nás pracovne zaťažujú veci, ktoré s účtovníctvom ako takým nič nemajú.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Dobre, podnikateľom poviem, že ak požadujú, aby som im to robila ja, tak mi to zaplatia - ja som tiež SZČO a nejdem za nimi, aby mi to urobili - ale čo s potvrdeniami pre zamestnancov? Mám firmu, v ktorej majú dosť vysoký pohyb zamestnancov, stále nástupy a výstupy, a keď im budem robiť potvrdenia v rámci paušálnej platby za mzdy, nezarobím ani na kancelársky papier.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dnes som odovzdala svoje RZP, no tieto
okále sú malé,proti tým v ZP.
A pretože som chcela byť/ja tomu tak hovorím/ veľmi
akčná poslala som synovca k mzdárkam s tlačivom
"Doklad o príjmoch .... tak čo myslíte ,pochodil?
Nepochodil,lebo školenie budú mať v druhej polovici mája.
Odpoklonkovali ho,že je prvý a nech vydrží. .

A k téme: toto je práca navyše a ja si ju veru nechám
zaplatiť.
To tu na porade sa zo mňa stáva iná žena:p :p :p. Vďaka.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Melnick
Dnes som odovzdala svoje RZP, no tieto
okále sú malé,proti tým v ZP.
A pretože som chcela byť/ja tomu tak hovorím/ veľmi
akčná poslala som synovca k mzdárkam s tlačivom
"Doklad o príjmoch .... tak čo myslíte ,pochodil?
Nepochodil,lebo školenie budú mať v druhej polovici mája.
Odpoklonkovali ho,že je prvý a nech vydrží. .

A k téme: toto je práca navyše a ja si ju veru nechám
zaplatiť.
To tu na porade sa zo mňa stáva iná žena:p :p :p. Vďaka.
No si šikovná. A chceli od teba aj Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie? Marína- Evka to tu spomínala, že to od nej vyžadovali.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Nie Simonka, nechceli nič viac,len sa na mňa išli
pozrieť všetky tri.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick
Nie Simonka, nechceli nič viac,len sa na mňa išli
pozrieť všetky tri.
Bodaj by sa nepozerali na čudnú osobu(prepáč, ale z ich pohľadu si asi tak vyzerala), ktorá predstihla ich, aj všetky dané termíny. To si im nemala urobiť.:p
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

[IMG]images/smilies/.gif[/IMG]Ja som sa konecne dnes rozhodla ze sa idem si idem postahovat formulare, lebo vsetkych igelitkovych som upozornila, ze ked chcu spravit RZP sa mi maju ozvat v maji. Neviem sa vsak dostat na stranky ministerstva zdravotnictva, kt. uvadzaju aj tu na porade. Asi tam maju nejaku poruchu. Neviete mi poradit kde tie tlaciva este najdem, lebo na strankach zdravotnych poistovni som ich nenasla. A taka mala otazocka: Tie tlaciva su jednotne pre vsetky poistovne?

A aby som zostala v teme, neviem preco si nezapytat aj za vyplnenie tlaciva. Osobne som ich este nevidela (az sa za to hanbim), ale hlavne pri tych igelitkovych co cakaju ze ucto budu mat urobene skoro zadarmo a pomaly na poslednu chvilu, si myslim ze 200,- Sk za vyplnenie aj ked jednoducheho tlaciva nie je vela, ved pri tom musim stravit cas, musim si to vytlacit z PC (pochybujem, ze mi ho niektory z nich prinesie) a mam aj takych znamych (to je asi najhorsie), kt. treba aj upozornit ze si to maju prist zobrat.... a nehovorim o tom ze si to musim nastudovat a pri tom naozaj to nie je uctovnictvo a keby nebolo ich zaujimalo by ma len tlacivko B kvoli sebe....
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

[quote=nika.sum][IMG]images/smilies/.gif[/IMG]Ja som sa konecne dnes rozhodla ze sa idem si idem postahovat formulare, lebo vsetkych igelitkovych som upozornila, ze ked chcu spravit RZP sa mi maju ozvat v maji. Neviem sa vsak dostat na stranky ministerstva zdravotnictva, kt. uvadzaju aj tu na porade. Asi tam maju nejaku poruchu. Neviete mi poradit kde tie tlaciva este najdem, lebo na strankach zdravotnych poistovni som ich nenasla. A taka mala otazocka: Tie tlaciva su jednotne pre vsetky poistovne? Áno sú jednotné pre všetky poisťovne.


Skús tu malo by to ísť. A majú to dokonca obnovené. Trošku dlhšie to načítava. Traba byť trpezlivý. http://www.health.gov.sk/redsys/rsi....8?OpenDocument
Boli aj tu na Porade, ale neviem ich nájsť. Niečo je tu. Skús popozerať.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=237141#post237141
Naposledy upravil Simonab : 05.05.06 at 12:27
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

Volala som do VŠZP v Prešove, tlačív majú len pár, aj tie kopírujú. Takže ak môžte stiahnite si tlačivá z internetu - aj tie berú, a ušetrite si jednu cestu do poisťovne.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Prosím Vás, tie tlačivá zo stránky Minist. zdravotníctva si iba vytlačíte a vypíšete ručne?? Lebo priamo vpisovať do nich sa nedá,nie??
0 0
martina12 martina12

martina12 je offline (nepripojený) martina12

vytlačiť, ručne vypísať a odniesť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Simonab
No si šikovná. A chceli od teba aj Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie? Marína- Evka to tu spomínala, že to od nej vyžadovali.
Simonka, ani ich naliehanie ma nepresvedčilo. Vraj nariadenie(či vyhláška, či ...) MZ SR. Tak mi povedzte jej číslo, nech si to pozriem. Nevedia, neboli na školení, počuli,...atd., atd. Veď to máte v ročnom zúčtovaní, načo 2x to isté? Vzdali to.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Evka dobre si urobila. Veď keď neboli na školení, tak potom čo chcú. Mali ti ukázať to nariadenie( vyhlášku ).
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

nika.sum
[IMG]images/smilies/.gif[/IMG]. Neviete mi poradit kde tie tlaciva este najdem, lebo na strankach zdravotnych poistovni som ich nenasla..
nika, skús kliknúť aj hore na PoradaBlog-Odborné články, alebo skoro čokoľvek od Jožka Mihála.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať