Zavrieť

Porady

Koľko pýtať za zúčtovanie preddavkov ZP?

Keď už sa tu rozoberajú témy "čo za to" zaujímalo by ma, koľko pýtať za ročné zúčtovanie preddavkov na ZP... za tie "jednoduché" aj za to "komplikované" tlačivo....
Čo si o tom myslíte? Čoskoro to bude aktuálne
Usporiadat
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

tlačivá sú na stránke ministerstva zdravotníctva, pán Mihál ich tu aj uvádzal viac krát, treba hľadať v jeho príspevkoch, tak ako sa píše predomnou.
0 0
Baková Baková

Baková je offline (nepripojený) Baková

Milí, poraďáci, už ste rozmýšľali ako idete účtovať odmenu za vykonanie ročných zúčtovaní zdravotného poistenia. Je 200,- Sk za S +SA+SB primeraná suma?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/t23241-koko-pta...davkov-zp.html

Pozri sem,tu už sa to rozoberalo.
0 0
Palino Palino

Palino je offline (nepripojený) Palino

Rozoberalo, ale výsledok nie je viditeľný. Ostalo to tam pri tlačivách. Ja si ale tiež myslím, že cena by mala vychádzať z komplikovanosti toho-ktorého tlačiva a prípadu. Za jednoduché B ja predpokladám 250,-- Sk. Komlikovanejšie 500 - 1000 Sk. Vo firmách, kde robíme mzdy, tak to zahrnieme do paušálu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Palino
Rozoberalo, ale výsledok nie je viditeľný. Ostalo to tam pri tlačivách. Ja si ale tiež myslím, že cena by mala vychádzať z komplikovanosti toho-ktorého tlačiva a prípadu. Za jednoduché B ja predpokladám 250,-- Sk. Komlikovanejšie 500 - 1000 Sk. Vo firmách, kde robíme mzdy, tak to zahrnieme do paušálu.
Neviem Palino, ale ja som robila S+SA+SB a aj s vytlacenim to trvalo 10 min., na stranke www.novezdravotnictvo.sk si mozes stiahnut zadarmo programik, pomocou ktoreho to vyplnis a hned vytlacis. Takze si myslim, ze suma za B je primerana, ale s tymi ostatnymi nie je az tolko roboty, samozrejme pokial by sa nenasiel niekto s mnohymi prilohami. Ale to necham na Teba, ved ked Ti klienti tolko daju preco by si si nevypytal....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nika.sum
Neviem Palino, ale ja som robila S+SA+SB a aj s vytlacenim to trvalo 10 min., na stranke www.novezdravotnictvo.sk si mozes stiahnut zadarmo programik, pomocou ktoreho to vyplnis a hned vytlacis. Takze si myslim, ze suma za B je primerana, ale s tymi ostatnymi nie je az tolko roboty, samozrejme pokial by sa nenasiel niekto s mnohymi prilohami. Ale to necham na Teba, ved ked Ti klienti tolko daju preco by si si nevypytal....
Môže to byť za 10 minút hotové, ak je to klient, o ktorom máš (takmer) všetky informácie (robíš mu účtovníctvo alebo mzdy). Pokiaľ príde ale niekto úplne cudzí, tak si k tomu pripočítaj čas na odkomunikovanie - zistenie všetkého, čo treba. A tí externí klienti chodia zvyčajne len vtedy, ak to RZZP majú komplikované. Naša cena pre externých klientov je 400 Sk pre A,B,C, 400 +100 za každý list pri S, 600+100 za každý list pri X.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Dnes som objavila túto tému. Som okrem iného aj mzdová účtovníčka.
Prečítala som si všetky príspevky ". V jednom z nich som čítala:
"A čo mzdové účtovníčky?", ale je tam na mzdové účtovníčky aj kritika, ako to nevedia vyplniť. Ja mojim pracovníkom, ktorí si robia ročné zúčtovanie sami, alebo bývalým pracovníkom, dávam potvrdenie na počkanie. Konateľom, ktorí boli aj SZČO som robila typ S s prílohami SA, SB zadarmo. Ako inak. Ale mám skúsenosť aj takú, syn potreboval od jeho zamestnávateľa potvrdenie, nakoľko bol aj SZČO a účtovníčke, ktorá tejto firme robí účtovníctvo / chodí tam jeden deň v týždni/ som poslala vzor potvrdenia o príjme aj so žiadosťou. Nebola schopná toto potvrdenie urobiť za 3 týždne. Povedala, že ona nikomu nebude robiť nič zadarmo a za každé ročné zúčtovanie si vypýta 1000,- Sk. Takže nie sme ani my mzdové účtovníčky najhoršie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

somij
Môže to byť za 10 minút hotové, ak je to klient, o ktorom máš (takmer) všetky informácie (robíš mu účtovníctvo alebo mzdy). Pokiaľ príde ale niekto úplne cudzí, tak si k tomu pripočítaj čas na odkomunikovanie - zistenie všetkého, čo treba. A tí externí klienti chodia zvyčajne len vtedy, ak to RZZP majú komplikované. Naša cena pre externých klientov je 400 Sk pre A,B,C, 400 +100 za každý list pri S, 600+100 za každý list pri X.
Janka, ja to nikomu neberiem, treba si zapytat len aby niekto pytal 1000,- ked to je naozaj jednoduche. X je protiva, prave sa s jednym trapim
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

nika.sum
Janka, ja to nikomu neberiem, treba si zapytat len aby niekto pytal 1000,- ked to je naozaj jednoduche. X je protiva, prave sa s jednym trapim
Mali sme klienta - jednoduché B, ale priniesol účtovníctvo, kde sme si mali vyhľadať všeky platby na ZP, lebo jeho účtovníčka to odmietla spísať. Čo potom s cenou ?
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Podľa niektorých príspevkov vidím, že na Slovensku bude zopár nových milionárov...ja od mojich stálych klientov nepýtam nič. Externí klienti - dohoda.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

somij
Mali sme klienta - jednoduché B, ale priniesol účtovníctvo, kde sme si mali vyhľadať všeky platby na ZP, lebo jeho účtovníčka to odmietla spísať. Čo potom s cenou ?
jasne, ked musis urobit, este aj nieco ine ako vypisat tlacivo. Medzi nami ta uctovnicka robi asi ucto rucne, ked mu nevie vypisat platby. Pokial si pekne cely rok nahadzujem aj analytiku, nemam problem si v PC pozriet ake boli zdravotne odvody. Su pripady ked je to naozaj vela roboty, ale pocula som o dost velkych sumach a pritom to bolo jednoduche. Ja idem zajtra maturovat nad X+XA+XB (bola tam materska popri zivnosti) a neberiem za to nic, je to kamoska, beriem to tak ze sa na tom nieco naucim....Ale keby to bol niekto cudzi asi tiez nebudem za to brat len 200, lebo je toho dost a neviem este co kde napisat....Prajem pekny vecer
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať