Zavrieť

Porady

9 komentárov     zbaliť
lujza.j to je čo?..ak ťa nevzali do policajného zboru ta chvála bohu!!!
wasya co je zmier? a preco chvalabohu?
lujza.j no ešte lepšie... ...sa mi "páčia" tieto rozumové pochody
pavol54 čo je to" rozumové" sa za chvíľu spýta tak ho radšej predbehnem
taiko wasya, ty sa pytas co je zmier? ved to mas v otazke
misoft On to nepochopil - vôbec - tak mu dám malú "lekciu" -
Občiansky súdny poriadok §99 - ale aj tak sa o zmieri robí zápis v súdnych dokumentoch
lujza.j myslím, že mal na mysli zmier v zmysle trestného porádku....
Zmier
§ 220

(1) V konaní o prečine, na ktorý zákon ustanovuje trest odňatia slobody, ktorého horná hranica
neprevyšuje päť rokov, môže prokurátor so súhlasom obvineného a poškodeného rozhodnúť o
schválení zmieru a zastaviť trestné stíhanie, ak obvinený
a) vyhlási, že spáchal skutok, za ktorý je stíhaný, a nie sú odôvodnené pochybnosti o tom, že jeho
vyhlásenie bolo vykonané slobodne, vážne a určito,
b) nahradil škodu, pokiaľ bola činom spôsobená, alebo urobil iné opatrenia na náhradu škody, alebo
inak odstránil ujmu vzniknutú trestným činom, a
c) zloží na účet súdu a v prípravnom konaní na účet prokuratúry peňažnú sumu určenú konkrétnemu
adresátovi na všeobecne prospešné účely, a táto peňažná suma nie je zrejme neprimeraná
závažnosti spáchaného trestného činu
a vzhľadom na povahu a závažnosť spáchaného činu, na mieru akou bol trestným činom dotknutý
verejný záujem, na osobu obvineného a na jeho osobné a majetkové pomery považuje takýto spôsob
rozhodnutia za dostačujúci.

(2) Schváliť zmier podľa odseku 1 nemožno, ak

a) trestným činom bola spôsobená smrť osoby,
b) je vedené trestné stíhanie pre korupciu, alebo
c) je vedené trestné stíhanie proti verejnému činiteľovi alebo zahraničnému verejnému činiteľovi.
§ 221

(1) Ak to okolnosti prípadu vyžadujú, pred rozhodnutím o schválení zmieru prokurátor vypočuje
obvineného a poškodeného, najmä na spôsob a okolnosti uzavretia zmieru, či zmier medzi nimi bol
uzavretý dobrovoľne a či súhlasia so schválením zmieru; výsluchom obvineného zistí, či rozumie
obsahu obvinenia a či si je vedomý dôsledkov schválenia zmieru. Súčasťou výsluchu obvineného
musí byť vyhlásenie, že spáchal skutok, za ktorý je stíhaný.

(2) Pred výsluchom treba obvineného a poškodeného poučiť o ich právach a o podstate zmieru.
misoft Teda de facto - i tu sa všetko značí.....a je to v lajstrách .... a on chce k polišom
misoft ...ale inak to ide v súbehu s Obč. súd. poriadkom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    -To, ze ty mozes poziadat o prijatie do PZ, neznamena, ze do PZ ta musia prijat.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j ale právnik povedal, že môže...
    avalik jj ... ale nastastie PZ spravne vyhodnotil ziadost
    lujza.j ved ešte že takufff
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    "Mám zmier a aj tak ma nevzali do PZ...pritom mi bolo povedané oid právnika že môžem..."

    Milý-zlatý - právnik toho nakecá........

    A o prijatí do PZ on nerozhoduje - na to sú iní - členovia prijímacej komisie PZ, výsledky pohovorov a testov, čistý výpis....

    A doplním - i keď bol zmier v nejakom súdnom spore a pod. - tak sa to tiež značí do spisov - pretože zmier má účinok právoplatného rozsudku.
    §99 Občianskeho súdneho poriadku - http://www.zakonypreludi.sk/zz/1963-99#p99
    Naposledy upravil misoft : 19.01.14 at 10:20

    mirko70 je offline (nepripojený) mirko70

    mirko70
    priateľu,ja som sa kedysi 2x pokúšal vstúpiť do policajného zboru.Testy za jedna,zdravotný stav výborný,telesná zdatnosť bez zaváhania....no ale kedže som nemal tú správnu tlačenku a ani som nikomu nič nedal do obálky...hold smola.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jslancik a ešte si nemal zmier, to je veľmi dôležitá vec On ho ale má, a preto sa oprávnene čuduje
    taiko
    lujza.j neviem kedy je to u teba kedysi... ale buď rád o nič si neprišiel....
    mirko70 pravda,pravda....dnes ani nebanujem
    lujza.j to som radamyslela som si....alebo teda dúfala....
      zbaliť

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    právnik ti povedal čo si chcel počuť, žiadosť môžeš podať vždy aj keby si bol vo výkone, aj zmier sa zaznamenáva , takže policajti vedeli o zmieri

    Mám zmier a aj tak ma nevzali do PZ...pritom mi bolo povedané oid právnika že môžem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.