Zavrieť

Porady

Danove priznanie za nehnutelnost

Som podnikatel a chystam sa kupit nehnutelnost. Kupujem to vsak ako sukromna osoba. Musim platit dan z nehnutelnosti, ale ako je to s danovym priznanim, ak to nechcem miesat do podnikania? Mozem podat dve danove priznania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak chceš kúpiť nehnutelnosť súkromne , tak podáš daňové priznanie" Daň z nehnuteľnosti " tak ako každý občan, ktorý vlastní nehnuteľnosť. Každý rok budeš platiť vyrubenú daň . Pokiaľ by si nehnuteľnosť využíval na podnikanie, musíš to ohlásiť mestu alebo obci . V tom prípade budeš platiť vyššiu daň , pretože v uvedenej nehnuteľnosti vykonávaš svoju podnikateľskú činnosť.

    Ceroz je offline (nepripojený) Ceroz

    Ceroz
    Dakujem za odpoved. Neviete niekto, kde by som mohol najst na internete blizsie informacie ku kupe a predaji nehnutelnosti (zakony, tipy, rady...)? Ako sa trebars vyrata dan z nehnutelnosti, ked kupim a nasledne predam, ci platim dan takisto, pripadne, co vsetko suvisi s nakoupom nehnutelnosti (prihlasenia a pod).

    Skratka som v tomto novacik a rad by som sa dozvedel viac. Poradte, ak viete.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aha , tak Ty si asi obchodník s nehnuteľnostami . Vyskúšaj www.vedma.sk alebo www.obcan.sk. Tam nájdeš kopu vecí okolo nehnuteľností .

    Danove priznanie za nehnutelnost

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.