Zavrieť

Porady

Vyradenie a opätovné zaradenie auta do podnikania

Mám otázku:
Môže SZČO, ktorá v júni roku 2005 vyradila auto prevodom do osobného vlastníctva (auto ešte nebolo doodpisované) po zvážení auto znova zaradiť do podnikania napr. o mesiac?
Ako sa to prejaví na karte HIM? Mám zaznamenať vyradenie a zaradiť auto v zostatkovej cene ako nový majetok?
Auto je v poslednom roku odpisovania. Môžem ho opäť zaradiť v ZC a uplatniť posledný odpis?
Ďakujem.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nie je na to určené tlačivo, takže formou listu. Uveď v ňom EČ a typ MV, dôvod a požiadaj o vrátenie vzniknutého preplatku dane z MV.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Dobre som pochopil z tejto diskusie, ze napr. po 4 rokoch odpisovania automobilu ho jednoducho vyradím z majetku a mozem ho nadalej pouzivat na podnikanie?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
r.galovic
Dobre som pochopil z tejto diskusie, ze napr. po 4 rokoch odpisovania automobilu ho jednoducho vyradím z majetku a mozem ho nadalej pouzivat na podnikanie?
Áno je to tak .Pochopil si to správne.Zákon nezakazuje vyradiť os.automobil z majetku daňovníka už odpísaný , ale aj keď nie je celý odpísaný do os.užívania a ak si jeho vlastníkom, tak dokonca môžeš si uplatniť aj 6,2 za 1km.

PS:Len táto diskusia od začiatku bola o vyradení a opätovnom zaradení v tom istom roku čo sa od tvojej otázky trochu líši.
Naposledy upravil renča1 : 15.11.06 at 14:31
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

r.galovic
Dobre som pochopil z tejto diskusie, ze napr. po 4 rokoch odpisovania automobilu ho jednoducho vyradím z majetku a mozem ho nadalej pouzivat na podnikanie?
Do roku 2004 vrátane bola v zákone o dani z príjmu, klauzula ktorá zakazovala robiť cestovné náhrady na OMV ktoré bolo v minulosti v majetku firmy. Táto klauzula so do nového zákona nedopatrením, alebo LOBISTIVKÝM vplyvom nedostala.

V prídade podnikania fyzickej osoby je toto jedna z výhod v zákone o dani z príjmov.

apo
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Prosím Vás o info. Ak SZČO skončila podnikanie napr. v septembri 2009 ako je to s odpismi za auto a za akých podmienok ho môže vyradiť z majetku v priebehu roka?
Ak môžete poradte mi aspon paragraf...

Dakujem velmi pekne!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať