Zavrieť

Porady

Preklepy

zakladám tému na odľahčenie - zaujímavé preklepy.
Párkrát sa mi stalo, že po vytlačení dokladu som zistila, aký zmätok sa mi podarilo vyrobiť. Z toho, čo si pamätám:

namiesto rozličný tovar som napísala - rozUličný tovar
namiesto Stanislav - SAtanislav...

Čo sa podarilo vám?
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som práve tu na porade napísala daňová pivonnosť (aj som to opravila! :p )
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

A opäť na porade: za NEDOERŽANIE splatnosti faktúr...

Tak neviem, kto nám bude eržať, ale ak tú splatnosť nedodržíme, určite účtovníčka z druhej firmy do telefónu zaerží...
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Zatial moj najmohutnejsi preklep bol, ked mi v odvolani "vypadlo" jedno K a vznikla z toho nasledujuca perla:
"Najvyssi sud rozsudok zrusil a vratil vec krajskemu sudu na dalsie onanie."
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Mne sa raz podaril ústny preklep. Mala som prvýkrát čítať text pred kolegami na schôdzi a od trémy som poriadne nevedla ani ako sa volám. Čítala som zápisnicu a na záver oznámila, že zápisnicu zapísala ........ Našata. Moje krstné meno je Nataša.
Nuž čo. Ovdtedy som rečnila mnohokrát, z trémy som vyrástla a takáto perla sa mi už nepodarila.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na jednom z prvých mojich školení asi pred 13 rokmi som povedala :"... príjem do výšky 3000 metrov...."
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Marianna01
za NEDOERŽANIE splatnosti faktúr...
Toto sa mi pááááááááči
1202.gif  
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

namiesto nákup tovaru - nákup topvaru

mne sa stalo to isté, čo Johanke (s tým tovarom-topvarom), gól bol ale ten, že v skutočnosti to bol naozaj nákup tovaru-Topvaru (piva - vtedy som účtovala krčmu)
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

somij
Na jednom z prvých mojich školení asi pred 13 rokmi som povedala :"... príjem do výšky 3000 metrov...."
To je dosť vysoký príjem! Najvyšší majú potom šerpovia z Himalájí? :p
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL

Tí čo nás stále sekírujú a kážu nám okrem originálnych ltačív písať kadejaké sprievodné a podobné listy by si zaslúžili
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zuziana
V prílohe Vám zasielame mesačný VÝKAL
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Pri rozhovore s klientom sa môj jazyk s mozgom nevedeli dohodnúť, či použiť slovo výdavky alebo náklady a tak mi z úst vyšlo slovo výklady; ale teraz pozerám, že to mohli byť kľudne aj nádavky.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

to som citovala darí sa aj mne, ale teraz ma nenapadá.........akurát na napadlo, ale to nie je môj preklep......... z Okresného súdu ukradli písmenko s..takže nám ostal OKRESNÝ ÚD
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Zuziana
to som citovala darí sa aj mne, ale teraz ma nenapadá.........akurát na napadlo, ale to nie je môj preklep......... z Okresného súdu ukradli písmenko s..takže nám ostal OKRESNÝ ÚD
aktualizovali?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Vidím, že medzi najnovšimi príspevkami je téma "Doplatenie prddavkovej dane"
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

valeriam
Ja mám jeden ešte z čias , keď nám "stroj" písal bez interpunkčných znamienok:
písala som adresu na faktúru- pán sa volal KOŽA, viete si predstaviť, čo z toho vzniklo - samozrejme som mu mäkčeň dopísala, veď by mu to možno ani nedoručili:p
Nám sa vo firme raz podarilo zavíriť všetky PC, tak sme ich zverili do rúk odborníkom. Keďže nám veľmi chýbali, vyvolávali sme do príslušnej firmy. Raz ma slečna pri telefóne, celá nervózna, čo toľko volám, prepla priamo na technikov a mne sa do telefónu ozvalo: Baran, prosím? my sme boli taký mladý kolektív, ja som zahapkala, pán Baran - a to bol výbuch jak hrom, celá firma sme sa doslova rehotali, s priduseným smiechom som sa ospravedlnila a zložila telefón. No bola to sila. Za takých 10 minút som mu volala späť a veľmi som sa mu ospravedlňovala (- a bolo z toho rande :p)
Naposledy upravil Marianna01 : 12.04.06 at 21:40
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marianna01
Nám sa vo firme raz podarilo zavíriť všetky PC, tak sme ich zverili do rúk odborníkom. Keďže nám veľmi chýbali, vyvolávali sme do príslušnej firmy. Raz ma slečna pri telefóne, celá nervózna, čo toľko volám, prepla priamo na technikov a mne sa do telefónu ozvalo: Baran, prosím? my sme boli taký mladí kolektív, ja som zahapkala, pán Baran - a to bol výbuch jak hrom, celá firma sme sa doslova rehotali, s priduseným smiechom som sa ospravedlnila a zložila telefón. No bola to sila. Za takých 10 minút som mu volala späť a veľmi som sa mu ospravedlňovala (- a bolo z toho rande :p)

Ja som raz telefonovala zákazníkovi a volá sa pán Kravárik ...neviem si na to priezvisko zvyknúť ....takže pýtam si ho zvyčajne k telefónu ako .....prosím si pána Kravára .......ale už si zvykli.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

S oslovením istej majiteľky s.r.o. mám skúsenosť tiež milú. Firma má názov XY a niektorí zákazníci v priamom kontakte alebo cez telefón ju oslovia: pani XY-nová.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som mala kolegyňu, volala sa Kohútová, telefonovala k nášmu zriaďovateľovi, kde sme ako príspevková organizácia patrili, bola tam zmena vo funkciách, a ešte sme nevedeli, kto je náš nový šéf, predstavila sa Kohútová a na druhej strane sa ozvalo : - tu Sliepka, a vyprosím si takéto invektívy...
Chuderka, pustila sa do plaču, až keď som išla ja vyriešiť ten telefonát, vtedy som zistila tú hrôzu! No, mali sme pri ňom odvtedy pokakané časy!
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

ondrejvla
Ja som mala kolegyňu, volala sa Kohútová, telefonovala k nášmu zriaďovateľovi, kde sme ako príspevková organizácia patrili, bola tam zmena vo funkciách, a ešte sme nevedeli, kto je náš nový šéf, predstavila sa Kohútová a na druhej strane sa ozvalo : - tu Sliepka, a vyprosím si takéto invektívy...
Chuderka, pustila sa do plaču, až keď som išla ja vyriešiť ten telefonát, vtedy som zistila tú hrôzu! No, mali sme pri ňom odvtedy pokakané časy!
To je skvelé, dobre som sa zasmiala.
Zas mamka zvykla spomínať, ale to sú už asi tak celoslovensky známe príhody, keď na družstvo v Konskej sa snažil niekto dovolať, a to priamo riaditeľovi, ktorý sa volal Hrča. Keď po tretí krát zdvihol telefón a ohlásil sa : Konská, Hrča, dotyčný na druhej strane dosť naštvane zahlásil: A tu kravská pi.a
Pardón za výraz, ale mne sa to tak veľmi páči Ospravedlňujem sa znova
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Nedá sa nereagovať, takto som sa dávno nenasmiala, super, len sa ďalej preklepávajme...skvelá téma
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať