Zavrieť

Porady

Preklepy

zakladám tému na odľahčenie - zaujímavé preklepy.
Párkrát sa mi stalo, že po vytlačení dokladu som zistila, aký zmätok sa mi podarilo vyrobiť. Z toho, čo si pamätám:

namiesto rozličný tovar som napísala - rozUličný tovar
namiesto Stanislav - SAtanislav...

Čo sa podarilo vám?
Usporiadat
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Započula som, ako chlapček kričal na mamu: "Pohni sa, dá sa mi čúrať."
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Patrícia5 Pozri príspevok
Započula som, ako chlapček kričal na mamu: "Pohni sa, dá sa mi čúrať."
Veľmi, veľmi dávno odpočuté v trolejbuse 17 (teraz myslím, že má meno 217), na zastávke pri fakultnej nemocnici, kde bola veľmi dobrá zmrzlina
(po dlhom vyjednávaní ešte pred zastávkou, že tam vystúpia): Dedo, ak mi nekúpiš tú zmrzlinu, poviem babine, že si čúral do umýdla....
Hádajte, či vystúpili?!?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Možno je to len môj subjektívny pocit, ale tento preklep by si asi tiež zaslúžil nomináciu. Je ešte "horúci":

Podľa ustanovení zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v platnom snení ...

Odteraz by sme mohli premenovať daňovú kontrolu na:
SNÍVAJTE S NAMI.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Rozalka Pozri príspevok
Veľmi, veľmi dávno odpočuté v trolejbuse 17 (teraz myslím, že má meno 217), na zastávke pri fakultnej nemocnici, kde bola veľmi dobrá zmrzlina
(po dlhom vyjednávaní ešte pred zastávkou, že tam vystúpia): Dedo, ak mi nekúpiš tú zmrzlinu, poviem babine, že si čúral do umýdla....
Hádajte, či vystúpili?!?

........................
my máme doma také aj s "va"
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Veľmi, veľmi dávno odpočuté v trolejbuse 17 (teraz myslím, že má meno 217), na zastávke pri fakultnej nemocnici, kde bola veľmi dobrá zmrzlina
(po dlhom vyjednávaní ešte pred zastávkou, že tam vystúpia): Dedo, ak mi nekúpiš tú zmrzlinu, poviem babine, že si čúral do umýdla....
Hádajte, či vystúpili?!?
kedze je tento prispevok v preklepoch a nie vo vyrokoch deti, dedukujem,
ze dedko cural do umydla

Marianna01 Pozri príspevok
........................
my máme doma také aj s "va"
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
tiny77 Pozri príspevok
kedze je tento prispevok v preklepoch a nie vo vyrokoch deti, dedukujem,
ze dedko cural do umydla
Áno, je to tak, dieťa si skrátilo slovko. Už som počula aj takú skratku: vyčajpili (namiesto vypili čaj) - celkom výstižné
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Dnes, 11:14 AM #230 lolo_1
Junior Member


Re: www.digi-tv.sk
Lenze momentalne je UPC Direct za 333.- co je o par korun viac ako cigi, ale v ponuke je aj TV Nova a Prima.

hmmmm....taka cigi TV asi nebude na zahodenie
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Bez komentára:

Prepáčte, neexistujú novšie témy.

Môžete však yhľadať diskutované témy za posledných 24 hodín tu.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Písala som kamoške mail, v ktorom bolo aj slovné spojenie "stretli sa" - vypadlo mi tam písmenko, samozrejme, že to bolo "e". Výsledná súvislosť bola veľmi zaujímavá.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Čerstvý preklep od Brouka - paragram .
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dovolil som si Vaše najlepšie hlody zhrnúť do listu, adresovanému jednemu mojemu dlžníkovi(asi mu to fakt odošlem)

Vážený obchodný papier,

Bohužiaľ Vás musíme upozorniť na nedoeržanie splatnosti fraktúr, soplu ste nám ostali dlžní toľko peňazí, že by sme si za to kúpili aj jeden trkator,

Kvôli Vašej pltobnej neschopnosti dokonca nemáme ani na úhradu prddavkovej dane a minulý mesiac sme potúpili aj lízing.

Vieme, že sa smažíte ako viete, ale to aj tak nestačí. Naši zamestnanci si kvôli Vám nemôžu dovoliť viac ako 10 treskov deky denne.

Žiadame Vás, aby ste úhradu neposierali po čiastkach, pretože platíme vysoké polopatky TATAR BABKE, čo nám trhá krčmové žily.

V prípade, že neuhrdíte faktúry do 10 dní, vec postupujeme na ďalšie onanie Okresnému údu. Ubezpečujeme Vás, že tam máme známu sukyňu, ktorá sa prevzťahovala k mamažérovi našej frmy a hráva s ním ruskú roletu.

Taktiež odber topvaru máte až do ďalšej daňovej pivonnosti v našej firme zakázaný, pretože svojimi sľubmi o platbách privádzate našich pracovníkov do rozparkov.

Rovnako Vás prosíme o zasranie tohoto listu aj ekonomickému riediteľovi, ktorého sme prednedávnom videli, ako sa prepychoval v ubytovom hoteli a našich prcovníkov, ktorí boli ubytovaní v tom istom hotgeli, ponúkal na predaj zlosovateľné stierače a komunistické mrdaile. Vrchol všetkého bolo to, že mal na krku drahý perlový náprdelník. Za naše peniaze!

Telíme sa na naše strtnutie a dúfame, že uhradíte svoje ohľodávky a nám spadne amen zo srdca.

Ahnojte!

Mimochodom, mňa minule na chate dostala jedna slečna z východného slovenska otázkou: "Dáš si kakáč?" V rozpakoch som bol iba dovtedy, pokiaľ mi nevysvetlili, že kakáče sú kakaové koláče
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Robko, to nemááááá chybu....... Mám oprskaný monitor.......
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Áno, je to tak, dieťa si skrátilo slovko. Už som počula aj takú skratku: vyčajpili (namiesto vypili čaj) - celkom výstižné
Moje deti, bežne robili "preklepy" - špivané (špinavé), kledňa (knedľa), gejfrút (grapefruid) alebo lopatkovať (hádzať piesok s lopatkou), metlovať (zametať)...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Dnes som si bol vybrať výpis z Registra trestov a bol tam taký nápojový automat - pomenovaný Delikomat (asi od firmy http://www.delikomat.sk/ )

Asi po minúte rozmýšľania som ho hneď premenoval na DELIKTOMAT

viacerí ľudia okolo nechápali, keď som sa tam rozosmial...
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Eulalia Pozri príspevok
Robko, to nemááááá chybu....... Mám oprskaný monitor.......
LCD monitory sa blbo čistia, ospravedlňujem sa.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Mám pripraviť pre audítorku aj:
Detailný rozpis pohybov na účtoch vlastného imania včítane pokladov k zaúčtovaniu (Keď jediný poklad, ktorý tu je som ja? Myslíte, že stačí rodný list?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rodný list by som nedávala, čo by na to povedal zákon o ochrane osobných údajov?.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Po ukončení auditu ju vyplať otravnými lístkami
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Stačí Ti ak máš platný OP alebo cestovný pás. Ja chodím na OP.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Jeden z najčastejších preklepov (?) s ktorým sa stretávam pri čítaní jedálnych lístkov, v obchodoch a pod.: hovädzie (bravčové, kuracie...) NA ŠAMPIÓNOCH
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať