Zavrieť

Porady

Preklepy

zakladám tému na odľahčenie - zaujímavé preklepy.
Párkrát sa mi stalo, že po vytlačení dokladu som zistila, aký zmätok sa mi podarilo vyrobiť. Z toho, čo si pamätám:

namiesto rozličný tovar som napísala - rozUličný tovar
namiesto Stanislav - SAtanislav...

Čo sa podarilo vám?
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
slovné prešmyčky či ako sa to volá, zvyknú byť úžasné.....
u nás v rodine koluje pre zábavu príhodka z detstva, ked ma brat pokúšal, nedal pokoj, dosť ma to štvalo (poznáte vzťahy brat a sestra, ked sú v puberte)
tak som sa chcela ohradiť "Daj mi pokoj"... a následne varovať "lebo ti dam po papuli" (vyberaný slovník pre sestru, čo?)
Lenže tou myšlienkovou prešmyčkou mi z úst vyletelo
"Daj mi .... po papuli"
............................. nič sa nestalo, v tej chvíli sme sa obaja smiali, brat len podotkol, že kludne, ked pýtam tak dostanem....
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Mne sa občas podarili také obyčajné: sklad - skald alebo zamestnanci - zamesrnanci.
0 0
Janca1 Janca1

Janca1 je offline (nepripojený) Janca1

Ja som sa raz podpísala na mesačný výkaz ako Silvia Nepravidelne a to sa volám Jana dodnes netuším...............
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Janca1
Ja som sa raz podpísala na mesačný výkaz ako Silvia Nepravidelne a to sa volám Jana dodnes netuším...............
To máš z tých výkazov. Človek z nich tak zblbne, že už ani nevie, ako sa volá ...:p
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Janca1
Ja som sa raz podpísala na mesačný výkaz ako Silvia Nepravidelne a to sa volám Jana dodnes netuším...............

treba sa prihlasit ako clen do zdruzenia nic netusiacich
http://www.znn.sk/
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Pri tých menách, ako tu boli spomínané - Kohútová, Sliepka, Hrča - ma napadajú spomienky mojej mamy, ktorá vraj mala na strednej škole profesorov, z ktorých sa dajú zložiť zmysluplné vety. Napr. Černý, Beránek, Vyskočil alebo Tvrdý, Bobek, Vytlačil.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja si spomínam na diktát zo slovenčiny v tretej základnej, kde sme písali vybrané slová po "v".Učiteľka potom môj diktát čítala pred celou triedou, napísala som namiesto vykať - vykakať. Tiahlo sa to so mnou až do deviatky.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

rosemary
Ja si spomínam na diktát zo slovenčiny v tretej základnej, kde sme písali vybrané slová po "v".Učiteľka potom môj diktát čítala pred celou triedou, napísala som namiesto vykať - vykakať. Tiahlo sa to so mnou až do deviatky.
ale ved si to mala spravne, nepise sa to s "i", tak co?!
mne sa zas podarilo - vymakli ma, nedavala som pozor ked nam na vlastivede (v 4. triede?) vysvetlovali "kacicu divoku" ... mala som zopakovat poslednu vetu a ja v tom zmatku som cosi zasevelila "kacicka divoka" ... tak mi potom spievali, ze "zletela z vysoka" ... ech, dlho predlho som sa za to hanbila
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Práve som v ankete napísala namiesto hlasujem - hlasuhej. To je nám ale hej!
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Mierna obmena znenia ... veľmi zábavná:

Nami zasrané výkazy nám potvrdené obratom vráťte späť.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Zvykla som kedysi bratovi kontrolovať zošity - gramatika a pod - a vo Vlastivede mal krásny nadpis - Cikula - brali na prírodopise cibuľu.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Ja som dnes prišla do práce s teplotou, ale po prečítaní týchto príspevkov sa mi zdvihla konečne nielen teplota ale aj nálada. Takže niečím prispievam aj ja:
- namiesto Prezenčná listina som napísala Prezenčná lisina
- kolegyni som vysvetľovala že doma sme ešte nedávno mali jednofarebný televízor
A najväčšiu blbosť sa mi podarilo predniesť pred kolegami na porade - namiesto tenis som zahlásila penis! Kolegovia mi to skomentovali že hladnému sa o jedle sniva a doteraz sa chodia pýtat či neprídem na poradu s nejakym " prispevkom "
0 0
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

No ked uz tu spominame mena, mam aj ja jeden trapas, ktory sa mi stal pred par rokmi. Moj zamestnavatel splupracoval prevazne s dodavatelmi zo zahranicia. Kontaktna osoba v polskej firme bola pani Karin K...t. Zvlastne meno, ale zvykla som si. Zlom nastal, ked som pani Karin posielala jeden fax. Na list som napisala ceruzkou: p. K...t a odoslala. Ten isty list som mala odoslat i nasmu odberatelovi na Slovensku. Lenze som zabudla to meno vygumovat Vobec som si to nevsimla, no za chvilu dobehol riaditel, ze to som teda riadne zavarila. Nas odberatel mu telefonoval, ze to je uzasne, ked ho v nasej firme povazuju zamestnanci za k...ta. Riaditel mu to musel dlho vysvetlovat.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

My sme mali kedysi kolegov,jeden sa volal Biskup, druhý Papež a šéfoval im Boch. Nuž volali ich svatá trojica.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Dnes dostal syn poukaz na akciu - príde k nám do obce cirkus, keď predloží poukaz, dostane zľavu 50%.
Na spodu strany výrazným písmom stojí

PRE DETI A MLÁDEŽ DO 6 ROKOV
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Som si spomenula aj ja - namiesto saldo - sadlo a namiesto faktura - fakrura....
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Tak toto sa podarilo citovanej Poraďáčke:
ALDA
Veď máme prihlásených aj chlapcov..nebudeš sám. Vlani mal jeden zasa problém, že budú iba staršie dámy..a boli iba mladé, pretože na Poprade máme každá iba 17-násť rôčkov.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
kalinka
Áno postrehol si správne poraďák Manuel.
Starší Poraďáci vedia a pre tých mladších ... jedná sa o nášho kolegu Janka s nickom "Manual"
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jana Acsová
Starší Poraďáci vedia a pre tých mladších ... jedná sa o nášho kolegu Janka s nickom "Manual"
Žeby ho poznala ako horkokrvného Španiela Manuela?
Naposledy upravil Melnick : 23.04.06 at 12:14
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Melnick
Žeby ho poznala ako horkokrvného Španiela Manuela?
Manuel je možno lepší ako José v zálive.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať