Zavrieť

Porady

MRP Win kontrolný výkaz - zadávanie typu dokladu

Už ste niekto zadávali doklady po novom? Ja sa zatiaľ len snažím zorientovať.. Prečítala som si na stránke mrp.sk nasledovné:
3. Správne určenie typu dokladu
3.1. Výdavkové pokladničné doklady (bloky z ERP)
– zrejme najčastejší typ dokladu bude využívaný typ dokladu – „ZF“ zjednodušená faktúra (podľa par. 74 odst. 3 zákona o DPH hovorí čo všetko môže byť zjednodušená faktúra), ak doklad podmienky nespĺňa potom používame spravidla typ dokladu „bežný“
3.2. Príjmové pokladničné doklady
– prijmový pokl. doklad – účtovanie dennej uzávierky z ERP – typ dokladu „UZ“, pri iných prijmových dokladoch používame spravidla typ dokladu „bežný

Ak som to správne pochopila.

3.1 Bločky z ERP za drobné nákupy budú typ dokladu ZF, pri úhrade prijatej faktúry typ dokladu bežný.

3.2 uzávierka je jasná -UZ, úhrada vystavenej fa cez ERP -doklad bežny.

Je to tak správne?

Dopĺňam link na mrp.sk - zadávanie dokladov pre KV (Vizuálny účtovný systém)-treba si to preštudovať, je to celkom zrozumiteľne napísané..
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=457
Doplnenie Win v zadaní otázky, téma sa netýka KV MRP Dos..
Naposledy upravil Žabinka : 23.02.14 at 17:24
Usporiadat
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
smachotka
prosim vas idu do KV VF do zahranicia platcovi DPH? ( tie ktore idu do suhrnneho vykazu).
Ak ano tak kam mi to ma brat???? Dakujem
nie nejdú do KV
1 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

dakujem
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Mám vystavenú faktúru za stavebné práce pre nemeckého odberateľa bez DPH, miesto dodania podľa § 16. Typ DPH dám 19? Nejde to do DP DPH ani do KV?
0 0
danula.s danula.s

danula.s je offline (nepripojený) danula.s

Ja dávam typ DPH 19 a suma ide len do súhrnného výkazu.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Do SV idú služby s miestom dodania podľa § 15. Ja mám stavebné práce s miestom dodania podľa § 16 - to nejde do SV.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať