Zavrieť

Porady

MRP Win kontrolný výkaz - zadávanie typu dokladu

Už ste niekto zadávali doklady po novom? Ja sa zatiaľ len snažím zorientovať.. Prečítala som si na stránke mrp.sk nasledovné:
3. Správne určenie typu dokladu
3.1. Výdavkové pokladničné doklady (bloky z ERP)
– zrejme najčastejší typ dokladu bude využívaný typ dokladu – „ZF“ zjednodušená faktúra (podľa par. 74 odst. 3 zákona o DPH hovorí čo všetko môže byť zjednodušená faktúra), ak doklad podmienky nespĺňa potom používame spravidla typ dokladu „bežný“
3.2. Príjmové pokladničné doklady
– prijmový pokl. doklad – účtovanie dennej uzávierky z ERP – typ dokladu „UZ“, pri iných prijmových dokladoch používame spravidla typ dokladu „bežný

Ak som to správne pochopila.

3.1 Bločky z ERP za drobné nákupy budú typ dokladu ZF, pri úhrade prijatej faktúry typ dokladu bežný.

3.2 uzávierka je jasná -UZ, úhrada vystavenej fa cez ERP -doklad bežny.

Je to tak správne?

Dopĺňam link na mrp.sk - zadávanie dokladov pre KV (Vizuálny účtovný systém)-treba si to preštudovať, je to celkom zrozumiteľne napísané..
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=457
Doplnenie Win v zadaní otázky, téma sa netýka KV MRP Dos..
Naposledy upravil Žabinka : 23.02.14 at 17:24
Usporiadat
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

no to neviem. viem iba ze DPH robim kazdy mesiac a suhrnny vykaz stvrtrocne
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

smachotka
no to neviem. viem iba ze DPH robim kazdy mesiac a suhrnny vykaz stvrtrocne
zo stranky FS "Od 1.1.2014 sa ako jeden z nástrojov boja proti daňovým podvodom zavádza pre platiteľov DPH nová povinnosť, a to podať kontrolný výkaz (§ 78a zákona o DPH). Táto povinnosť sa vzťahuje na platiteľov DPH, teda osoby registrované pre DPH v zmysle § 4, § 4a, § 5 alebo § 6 zákona o DPH (nevzťahuje sa na osoby registrované pre DPH podľa § 7 alebo § 7a zákona o DPH)."
0 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

Dáša dakujem velmi pekne
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

kuravesele
Viem že to tu už bolo ale neviem to nájsť, mám dohodu o platbách za odobratú energiu kde mám uvedené poradové číslo FA napr: 000000001 . Tieto predplatby sa budú uhrádzať každý mesiach, každá platba má priradený VS, každý je iný za jednotlivé mesiace a je iný aj od poradového čísla FA. Vyúčtovaciu FA dostanem až na konci roka.
Mám do KV uviesť každý mesiac to isté číslo poradovej FA?


A prosím Vás ako evidujete / účtujete takéto predplatby v MRP?
Neviem či to môžem dať že 502,343/379 a úhrada takejto predplatby 379/221?
Ďakujem
Do KV sa pri zálohových platbách uvádza č. fa z prednej strany - každý mesiac rovnaký.
Ja tieto preddavky účtujem 314/379, úhrada 379/221. Na 502 účtujem celkové dodanie z vyúčtovacej fa.
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
a dátumovo to nevadí ?

ak dám napríklad platbu 15.2.2014 379/221

a dátum zdaniteľného plnenia je 28.02.2014 314,343/379 ? Lebo toto som zaúčtovala cez ostatné záväzky.

ďakujem
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

kuravesele
Viem že to tu už bolo ale neviem to nájsť, mám dohodu o platbách za odobratú energiu kde mám uvedené poradové číslo FA napr: 000000001 . Tieto predplatby sa budú uhrádzať každý mesiach, každá platba má priradený VS, každý je iný za jednotlivé mesiace a je iný aj od poradového čísla FA. Vyúčtovaciu FA dostanem až na konci roka.
Mám do KV uviesť každý mesiac to isté číslo poradovej FA?


A prosím Vás ako evidujete / účtujete takéto predplatby v MRP?
Neviem či to môžem dať že 502,343/379 a úhrada takejto predplatby 379/221?
Ďakujem
Ja by som to tiež účtovala cez ostatné záväzky a účtovala by som cez účet 502. Je to dohoda o platbách za už odobratú energiu, ktorá je teraz po prvý raz každý mesiac iná. V lete sú platby nižšie, v zimnom období sú platby vyššie. A ešte pri tomto spôsobe účtovania to je zahrnuté aj v nákladoch, takže je lepší prehľad o situácii firmy.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Nákup tovaru a služieb platobnou kartou. Doteraz som to účtovala ako pohľadávku voči konateľovi, lebo ako prvé som vždy mala výpis z účtu a až potom som urgovala bločky z ERP. Stávalo sa aj to, že bloček stratil.

Teraz by som mala nákupy platobnou kartou účtovať kvôli kontrolnému výkazu cez ostatné záväzky a typ dokladu ZF. Najskôr budem účtovať na základe výpisu úhradu záväzku 379/221 a až potom zaúčtujem vznik záväzku 501/379 ako zjednodušenú faktúru?!
Vychádza mi to tak, že budem čakať na všetky bločky z ERP a až potom môžem zaúčtovať výpis z účtu. Ak bloček stratí, zaúčtujem záväzok na základe ničoho do nákladov neovplyvňujúcich základ dane a úhradu na výpise ako úhradu tohto záväzku? Asi nie. Skôr by som úhradu platobnou kartou vo výpise zaúčtovala ako pohľadávku voči zamestnancovi a budem čakať, či bloček nájde a donesie na zaúčtovanie. A v decembri by som to všetko za celý rok zúčtovala?!
0 0
VegiC VegiC

VegiC je offline (nepripojený) VegiC

Prosím o radu... Fa za mobil uhradená na dobierku bude v B2?
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
áno v B2
0 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

máte niekto skusenosti s evidovanim faktur podla § 69 ods. 12 písmeno f? Potrebovala by som vedieť ako evidujete v mrp takuto vyslu fakturu
1 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Dievčatá...čítam, čítam a čím viacej čítam, tak tým viacej som z toho KV jeleň.
Doteraz som pri PU nahadzovala prijaté faktúry zaplatené v deň vystavenia priamo do účtovného denníka. Možno to nebolo práve "košér", ale bola to jednoduchšia práca.
Teraz by som asi mala každú prijatú faktúru zaúčtovať a doklad o zaplatení nanovo. Sú to malé sumy. Nedalo by sa to zaúčtovať ako ZF ? No neviem, už mi to asi v mojom veku toľko nemyslí a stále horšie sa učím niečo nové.
Poradíte ?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak sú na tej faktúre všetky náležitosti - IČO , DIČ, IČ DPH, adresa odberateľa, účtujem do knihy prijatý faktúr. Dodávateľ to uvedie do svojho KV a malo by sa to stretnúť.
https://www.financnasprava.sk/sk/pod...odusenaFaktura
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Zadávajte otázky prosím samostatne, debaty nemajú slúžia na otázky, ťažko sa tu dá niečo nájsť a vznikajú potom x-krát rovnaké otázky pričom sa nikomu nechce x-krát niečo komplexne vysvetliť...
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

smachotka
máte niekto skusenosti s evidovanim faktur podla § 69 ods. 12 písmeno f? Potrebovala by som vedieť ako evidujete v mrp takuto vyslu fakturu
Aj mňa by to zaujimalo! Vie niekto poradiť?
0 0
LENDŽA LENDŽA

LENDŽA je offline (nepripojený) LENDŽA

Ak odberateľ má iba IČO a nie IČ DPH - ide to do kolonky A1?
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ak nie je platcom DPH tak do KV nejde vôbec
0 0
kuravesele kuravesele

kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac
LENDŽA
Ak odberateľ má iba IČO a nie IČ DPH - ide to do kolonky A1?
áno do A1
0 0
danula.s danula.s

danula.s je offline (nepripojený) danula.s

V prípade, že fakturujem nezdaniteľnej osobe, môžem túto faktúru zaradiť aj do kolonky A1 alebo to musí ísť striktne len do D2 ? Mne sa to viac páči v tej A1. ) Vopred ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

danula.s
V prípade, že fakturujem nezdaniteľnej osobe, môžem túto faktúru zaradiť aj do kolonky A1 alebo to musí ísť striktne len do D2 ? Mne sa to viac páči v tej A1. ) Vopred ďakujem.
Do A1 idú tuzemské dodania pre iných platiteľov a zdaniteľné osoby. Do D2 idú tuzemské dodania, ktoré sa neevidujú cez ERP a faktúry pre nezdaniteľné fyzické osoby. Ta nie je možnosť výberu.
2 0
smachotka smachotka

smachotka je offline (nepripojený) smachotka

prosim vas idu do KV VF do zahranicia platcovi DPH? ( tie ktore idu do suhrnneho vykazu).
Ak ano tak kam mi to ma brat???? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať