Zavrieť

Porady

strop v kuchyni

Potrebovali by sme znížiť strop v kuchyni. Je na to vhodný sadrokarton? Obavam sa, že v priestor, ktorý vznikne znížením sa začne tvoriť pliesen. Miestnosť je velká 4 krát4 metre
Fcuk1 Nad RBI karton dajte este parozabranu, aby v stropnej dutine nevznikal kondenz. Neviem co je nad kuchynou a ci strop je zatepleny. Parozabrana nesmie byt prerusena ani na jednom mieste a prelepena paskou na to urcenou (nie maliarske alebo kancelarske lepiace pasky). Tak isto dbat na precizne utesnenie parozabrany po obvode miestnosti tmelom na to urcenym.(nie akryl, nie silikon) Pisete ze je to kuchyna, priestor kde je obrovske mnozstvo vlhkeho vzduchu z varenia. Pozor ak chcete dat bodove svetla. Vyrezanim otvoru do kartonu pre bodovku, narusite parozabranu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak bude tepelne izolovaný, alebo ak je nad kuchyňou vykurovaný priestor, nie je problém.

    Fcuk1 je offline (nepripojený) Fcuk1

    živnostník, manžel, otec, Fcuk1
    Nad RBI karton dajte este parozabranu, aby v stropnej dutine nevznikal kondenz. Neviem co je nad kuchynou a ci strop je zatepleny. Parozabrana nesmie byt prerusena ani na jednom mieste a prelepena paskou na to urcenou (nie maliarske alebo kancelarske lepiace pasky). Tak isto dbat na precizne utesnenie parozabrany po obvode miestnosti tmelom na to urcenym.(nie akryl, nie silikon) Pisete ze je to kuchyna, priestor kde je obrovske mnozstvo vlhkeho vzduchu z varenia. Pozor ak chcete dat bodove svetla. Vyrezanim otvoru do kartonu pre bodovku, narusite parozabranu

    da.nie.la je offline (nepripojený) da.nie.la

    da.nie.la
    Kvôli výparom, ktoré vznikajú pri varení použite sadrokartón, ktorý sa používa do kúpeľní - s impregnovanou vrstvou.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Výsledok závisí aj od iných faktorov.Keď máš digestor s odťahom a osadený na dolnej hranici doporučenej výšky (plyn alebo elektrina?),nemyslím,že by sa v kuchyni vytváralo nadmerné množstvo pary.Ja varím denne a nebadám,že by sa mi para rozplývala po kuchyni.Práveže v zimnom období vidím paru z okna ako vychádza z odťahového potrubia (dobre vidno funkčnosť pri varení v tlakovom hrnci).Časy,kedy bola kuchyňa plná pary sú už ,myslím,dávno za nami (vyváranie plienok).A samozrejme k tomu dodržiavanie režimu vetrania (zvlášť pri plyne).A to mám kuchyňu 3,30x3,10m.Môj brat má SDK a aj bodové svetlá (cca 6 rokov) a žiadny problém.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fcuk1 Bodove svetla nerobia problem.Problem by urobilo pretrhnutie parozabrany pri zateplenom strope ak by ste bodovky instalovali. Cela izolacia by vam oplesnela. Ak nad kuchynou je dalsia vykurovana izba, tak ziadnu parozabranu vam netreba. Nie je tam priestor na vytvorenie tepelneho mostu. V kuchyni pouzivajte digestor a vec je vybavena.
    Peggynka Ťažko je poradiť,keď nie sú potrebné informácie.
    lijana1 prepacte bola som odcestovaná. Chcela by som doplniť, že nad kuchynou je neobývaná povala
    Peggynka A vývod digestora máš riešený do exteriéru?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.