Zavrieť

Porady

tajné pomstychtivé mínuskovanie

Richard,

fakt ma už štve,ako sa tu niekto potichu mstí v téme,v ktorej sa spomenie pes.To,že si spravil mínuskovanie tajné,to je najväčšia chyba na porade.na všetko ostatné som si už zvykla.Ale toto je rana pod pás ľuďom,ktorí sa snažia tu niekomu poradiť a radia dobre.

Kedysi si písal,že ak niekto bude pomstychtivo mínuskovať,že mu zrušíš túto možnosť.

nejde o moje mínusky,na tie kašlem,ide mi o pomstu,ktorá je očividná,ale nie voči mne (zatiaľ)

Ale kašleš na to,tak isto,ako si sľúbil vytvoriť zoznam moderátorov.

Možno Ti vyhovuje,keď sa tu robí zlá krv medzi užívateľmi.

nečakám,že budeš akokoľvek reagovať,tak isto,ako si nereagoval ani na ten zoznam moderátorov.Ale musela som Ti to napísať.

edit:doplnenie do textu
Naposledy upravil kopretinka : 03.02.14 at 14:09
Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
No a práve preto som včera napísala, aby sa neužitočná odpoveď (teda chybná), označila ako neužitočná, ale bez mínusovania, aby sa nezbalila, mala by byť doplnená komentárom. Ak dá niekto dobrej odbornej odpovedi neužitočné, asi si myslí, že je to odpoveď nesprávna, nech to teda aj skomentuje, inak prečo by dával také hodnotenie?
Mas pravdu. V idealnom svete, by si mala nazor, resp. protinazor podlozit argumentami. NIe vzdy sa ale kazdemu chce, nie vzdy je cas, niektori su len lenivy atd atd. Zakazat ale minuskovanie uplne, sa mi ale nezda. Mozem nesuhlasit s Tvojim nazorom, ale nemam povinnost Ti vysvetlovat preco. Moj nesuhlas bude mat sice nizsiu vahu, ale ked to mne nevadi..... .
Na druhej strane, v danej teme pre niekoho neuzitocna vec, moze byt stale dobrym nazorom. Ale to su vsetko len take odtienky. Minuskami, obmadzovanim, "neuzitocnymi" ludi slusnemu spravaniu tak, ci tak nenaucis.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

taiko
Kvaka
No a práve preto som včera napísala, aby sa neužitočná odpoveď (teda chybná), označila ako neužitočná, ale bez mínusovania, aby sa nezbalila, mala by byť doplnená komentárom. Ak dá niekto dobrej odbornej odpovedi neužitočné, asi si myslí, že je to odpoveď nesprávna, nech to teda aj skomentuje, inak prečo by dával také hodnotenie?
Mas pravdu. V idealnom svete, by si mala nazor, resp. protinazor podlozit argumentami. NIe vzdy sa ale kazdemu chce, nie vzdy je cas, niektori su len lenivy atd atd. Zakazat ale minuskovanie uplne, sa mi ale nezda. Mozem nesuhlasit s Tvojim nazorom, ale nemam povinnost Ti vysvetlovat preco. Moj nesuhlas bude mat sice nizsiu vahu, ale ked to mne nevadi..... .
Na druhej strane, v danej teme pre niekoho neuzitocna vec, moze byt stale dobrym nazorom. Ale to su vsetko len take odtienky. Minuskami, obmadzovanim, "neuzitocnymi" ludi slusnemu spravaniu tak, ci tak nenaucis.
Čím mi je užitočný nesúhlas bez komentára, vysvetlenia, v čom sa mýlim? Ničím. Potom je úplne zbytočné, aby mi svietil pri príspevku.
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Možno by boloužitočné zmeniť slovné hodnotenie na číselné,

napr. užitočná odpoved by obdržala 5 bodov , menej užitočná 3 a ostatné odpovede by boli hodnotene 1 alebo 0

možno by sa to niektorých až tak osobne nedotýkalo a prestali by používať "minuskovanie" ako nástroj osobnej vendetty
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

taiko
Kvaka
No a práve preto som včera napísala, aby sa neužitočná odpoveď (teda chybná), označila ako neužitočná, ale bez mínusovania, aby sa nezbalila, mala by byť doplnená komentárom. Ak dá niekto dobrej odbornej odpovedi neužitočné, asi si myslí, že je to odpoveď nesprávna, nech to teda aj skomentuje, inak prečo by dával také hodnotenie?
Mas pravdu. V idealnom svete, by si mala nazor, resp. protinazor podlozit argumentami. NIe vzdy sa ale kazdemu chce, nie vzdy je cas, niektori su len lenivy atd atd. Zakazat ale minuskovanie uplne, sa mi ale nezda. Mozem nesuhlasit s Tvojim nazorom, ale nemam povinnost Ti vysvetlovat preco. Moj nesuhlas bude mat sice nizsiu vahu, ale ked to mne nevadi..... .
Na druhej strane, v danej teme pre niekoho neuzitocna vec, moze byt stale dobrym nazorom. Ale to su vsetko len take odtienky. Minuskami, obmadzovanim, "neuzitocnymi" ludi slusnemu spravaniu tak, ci tak nenaucis.
Taiko, nerozumel si mi. Nehovorím o debatách, ale o odborných radách.
Príklad: Ja poradím niekomu, že jeho príjem je od dane oslobodený, v takom a takom prípade. Ty nebudeš mať ten istý názor, nebudeš so mnou súhlasiť, tak možno mi niečo v zákone uniklo, rada by som vedela, prečo nesúhlasíš. Tam nestačí povedať, lebo je to môj názor. Zadávateľovi sa to bude zdať zmätočné, nebude vedieť, či je moja rada správna.
Ešte mi povedz, že ak sa odpovedá na základe skúseností, všeobecne, napríklad v témach zdravie, psy, podobne, tak načo odpovedajú tí, ktorí s tým nemajú skúsenosť? Nanajvýš môžu priložiť odkaz na webovú stránku, je to ok. Asi tak. V témach zdravie nemôžeš nikomu radiť, nepoznáš jeho diagnózu, ale väčšina zadávajúcich sa pýta na to, akú kto má s daným problémom skúsenosť. Ak mám a viem, poviem. Môžem vedieť aj z blízkeho okolia, teraz nemyslím také, že JPP. Na filozofovanie, aký mám názor na to, či na hento, slúžia asi len debaty.
2 1
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Llívia
taiko
Kvaka
No a práve preto som včera napísala, aby sa neužitočná odpoveď (teda chybná), označila ako neužitočná, ale bez mínusovania, aby sa nezbalila, mala by byť doplnená komentárom. Ak dá niekto dobrej odbornej odpovedi neužitočné, asi si myslí, že je to odpoveď nesprávna, nech to teda aj skomentuje, inak prečo by dával také hodnotenie?
Mas pravdu. V idealnom svete, by si mala nazor, resp. protinazor podlozit argumentami. NIe vzdy sa ale kazdemu chce, nie vzdy je cas, niektori su len lenivy atd atd. Zakazat ale minuskovanie uplne, sa mi ale nezda. Mozem nesuhlasit s Tvojim nazorom, ale nemam povinnost Ti vysvetlovat preco. Moj nesuhlas bude mat sice nizsiu vahu, ale ked to mne nevadi..... .
Na druhej strane, v danej teme pre niekoho neuzitocna vec, moze byt stale dobrym nazorom. Ale to su vsetko len take odtienky. Minuskami, obmadzovanim, "neuzitocnymi" ludi slusnemu spravaniu tak, ci tak nenaucis.
Čím mi je užitočný nesúhlas bez komentára, vysvetlenia, v čom sa mýlim? Ničím. Potom je úplne zbytočné, aby mi svietil pri príspevku.
Skomentovala som v komentári a obrátilo sa to proti mne. Odpovedajúci neopravil svoju odpoveď, hoci podľa mňa to bola jeho povinnosť, ak už dostal za ňu päť užitočných a nebola úplne správna. Len ju celú preškrtol (možno doteraz nebol zvyknutý, že chyby si má opravovať sám, alebo to nevedel urobiť, lebo tomu nerozumie...) a "zaútočil" spôsobom, čo majú robiť iní voči mne a čo urobím ja. Ak si nebol istý tým, čo som napísala, mohol sa opýtať tých, ktorí mu dali užitočné (aj ja sa môžem mýliť). Len teraz vznikla zaujímavá situácia, v ktorej sa nevie, či tých päť užitočných pri jeho odpovedi sa vzťahuje na tú preškrtnutú pôvodnú odpoveď, alebo na ten invektívny doplnok, čo do odpovede dopísal na moju adresu.
Tak som sa rozhodla, že budem dávať anonymné neužitočné a nikomu nič nebudem vysvetľovať. Prípadne maximálne do komentára napíšem, že odpoveď je nesprávna, zavádzajúca... a bodečka. Súhlasím s taikom, že nemám povinnosť vysvetľovať a nieto aby si nejaký poraďák ešte nebodaj aj určoval, ako to mám vysvetľovať a čo mám za neho urobiť. Iba ak by mi chcel admin. niečo obmedziť, lebo som dala neužitočné, tak len jemu vysvetlím. Asi tak.
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

A ked clovek dostal za 2 minuty 10!!!!! neuzitocnych v teme, kde sa naozaj vyzna a je vyprovokovany tak, ze sa neovladne sa capi jednu na oplatku, tak sa to rozobera pol roka. Mozno, ked to tu tak citam, je aj dobre, ze to nie je vidiet, aj ked ja vzdy tusim, kto za tym je.A keby som bola vyzvana k odpovedi, ci som neuzitocne dala, kludne odpoviem.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Moja poznámočka: dievčatá, že sa nad tým trápite. Mne je šum-a-fuk, kto mi čo tam treskne - či plus, alebo mínus - mňa toto netrápi a povznesiem sa nad tým. A keď mi tam ud*be hoci aj 100 mínusov, svet sa nezrúti a pomyslím si svoje .



Aby som sa pre nejaké matematické znamienka trápil - - ani nápad.
6 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Luja, presne na teba som myslela, keď som tu v tejto téme písala, ako si cez komentár upozornila na nepresnosť v odpovedi. Nebola som dnes v tej téme, preto neviem, ako sa to obrátilo proti tebe, ale aj ja som tam dala užitočné, s tým, že neskôr to v komentári dopíšem podľa zákona, ale je fakt, že aj v zákone je diera, čo sa tohoto týka. Videla som, že si dopísala ty a mala si pravdu. V tom konkrétnom prípade ale bolo jasné, už podľa predchádzajúcej otázky zadávateľky, že bola vlastníčkou už vlani, nechcela som tam nikoho popliesť.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft
Moja poznámočka: dievčatá, že sa nad tým trápite. Mne je šum-a-fuk, kto mi čo tam treskne - či plus, alebo mínus - mňa toto netrápi a povznesiem sa nad tým. A keď mi tam ud*be hoci aj 100 mínusov, svet sa nezrúti a pomyslím si svoje .



Aby som sa pre nejaké matematické znamienka trápil - - ani nápad.
Lenže ak sa bude riadiť podľa bodovania ten, čo sa pýtal, a niekto v téme rozdáva "Neužitočné" z pomsty a nie preto, že opodveď je chybná, už to tak úplne jedno nie je.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A vieš, čo si ja o takom myslím?

Je debil!

Je debil!

Je debil!

Je debil!

Je debil!

Je debil!

Je debil!

..........





0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Na Porade boli už aj nenávistné reakcie na zaslúžené mínusky, to len aby bola táto téma aspoň trochu vyvážená.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Moja poznámočka: dievčatá, že sa nad tým trápite. Mne je šum-a-fuk, kto mi čo tam treskne - či plus, alebo mínus - mňa toto netrápi a povznesiem sa nad tým. A keď mi tam ud*be hoci aj 100 mínusov, svet sa nezrúti a pomyslím si svoje .



Aby som sa pre nejaké matematické znamienka trápil - - ani nápad.
moja rec
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
moja rec
Si nejako zlenivel, keď už aj za teba odpovedám......
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna skor, ako tie body, na to dlabem, aspon keby to boli prachy, stve to, ze z temy, kde som jasne tyzden, dva v kuse provokovana bez mojej reakcie odidem, zalozim si svoju temu a sup- je to tam opat. Ako taiko pisal-pozieraci energie, ci zeny bez inej zivotnej rozkose.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
Mna skor, ako tie body, na to dlabem, aspon keby to boli prachy, stve to, ze z temy, kde som jasne tyzden, dva v kuse provokovana bez mojej reakcie odidem, zalozim si svoju temu a sup- je to tam opat. Ako taiko pisal-pozieraci energie, ci zeny bez inej zivotnej rozkose.
Žiaľ, holka, nájdu sa tu také "exotické" kusy..... nevie sa realizovať doma, tak sa "realizuje" tu.... I to o niečom svedčí (toho mínusovača......).
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
Taiko, nerozumel si mi. Nehovorím o debatách, ale o odborných radách.
Príklad: Ja poradím niekomu, že jeho príjem je od dane oslobodený, v takom a takom prípade. Ty nebudeš mať ten istý názor, nebudeš so mnou súhlasiť, tak možno mi niečo v zákone uniklo, rada by som vedela, prečo nesúhlasíš. Tam nestačí povedať, lebo je to môj názor. Zadávateľovi sa to bude zdať zmätočné, nebude vedieť, či je moja rada správna.
Ešte mi povedz, že ak sa odpovedá na základe skúseností, všeobecne, napríklad v témach zdravie, psy, podobne, tak načo odpovedajú tí, ktorí s tým nemajú skúsenosť? Nanajvýš môžu priložiť odkaz na webovú stránku, je to ok. Asi tak. V témach zdravie nemôžeš nikomu radiť, nepoznáš jeho diagnózu, ale väčšina zadávajúcich sa pýta na to, akú kto má s daným problémom skúsenosť. Ak mám a viem, poviem. Môžem vedieť aj z blízkeho okolia, teraz nemyslím také, že JPP. Na filozofovanie, aký mám názor na to, či na hento, slúžia asi len debaty.
Myslim ze sa rozumieme v pohode. Hovoril som aj o odbornych debatach. Ako som napisal, suhlasim s tym co hovoris, Ten kto nesuhlasi by v idealnom svete mal vysvetlit svoj postoj. Ak Ty svoj nazor podporis argumentami a okrem toho komunita vie, ze si znala, fundovana a uznavana v danej problematike, tak Tvoje argumenty pridaju vahu Tvojmu nazoru. Ak ja vyjadrim nesuhlas a nedam argumenty, tak pre tretiu osobu bude Tvoj nazor automaticky hodnotnejsi a pre zadavatela smerodatnejsi. Teda aspon ak je ta osoba rozumna. Ano uznavam, ze moj nezargumentovany nesuhlas privedie zadavatela do pochybnosti, ale pozrie sa na Tvoj profil, na moj profil a ohladne znalosti v mzdach, personnalistike, ci uctovnictve mu bude vsetko jasne.
Ja na neuvedenie argumentov doplatim, tak, ze moje slovo nebude mat v komunite vahu. Ale ked je to mne jedno, nemozes ma nutit, aby som s Tebou viedol diskusiu, hoci aj na odbornu temu.

Co sa Tvojej druhej otazky tyka, sice nesuvisi s temou, ale pokusim sa odpovedat. Nemyslim si, ze pravo vyjadrovat sa napr k otazkam (nie diskusiam) tykajucich sa zdravia maju iba doktori ci inak medicinsky vzdelani ludia. Osobne skusenosti su totiz podla mna protipolom odbornych nazorov.. Nehovoriac o tom, ze mozu pomoct napr aj psychicky. Ale musm s Tebou zase suhlasit, ze vyjadrovat by sa mal ten, kto ma osobnu skusenost, alebo skusenosti z prvej ruky. Nuz a samozrejme, ten co odpoveda, by mal jednoznacne vyjadrit, ze jeho nazor nie je nazorom lekara.

Nuz a vyjadrovat nazor za kazdu cenu? Neviem co k tomu povedat, Kazdy sme nejaky. Sam mam niekedy tendencie strkat nos do vsetkeho. Co sa da robit. Ja som uz raz taky, ako skorpion zabe v bajke povedal, ked ju pichol zihadlom. NIekdey po tom nose dostanem, niekedy ma pochvalia. O tom to cele je.
Naposledy upravil taiko : 03.02.14 at 13:46 Dôvod: kontext
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
moja rec
Si nejako zlenivel, keď už aj za teba odpovedám......
nuz ja Ta chvalim a Ty takto
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
Mna skor, ako tie body, na to dlabem, aspon keby to boli prachy, stve to, ze z temy, kde som jasne tyzden, dva v kuse provokovana bez mojej reakcie odidem, zalozim si svoju temu a sup- je to tam opat. Ako taiko pisal-pozieraci energie, ci zeny bez inej zivotnej rozkose.
O ktorej téme píšeš?
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
nuz ja Ta chvalim a Ty takto
E-e - ja ťa "inšpirujem".......
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

misoft
alaya1
Mna skor, ako tie body, na to dlabem, aspon keby to boli prachy, stve to, ze z temy, kde som jasne tyzden, dva v kuse provokovana bez mojej reakcie odidem, zalozim si svoju temu a sup- je to tam opat. Ako taiko pisal-pozieraci energie, ci zeny bez inej zivotnej rozkose.
Žiaľ, holka, nájdu sa tu také "exotické" kusy..... nevie sa realizovať doma, tak sa "realizuje" tu.... I to o niečom svedčí (toho mínusovača......).
Žiaľ, nájdu sa aj také "exotické" kusy... ktoré všetkému uveria. Aj tomu, kto tu nie prvýkrát klame.... I to o niečom svedčí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať