Zavrieť

Porady

Ochrana pred podvodným prepisom nehnuteľnosti

Ako sa môžem ochrániť pred podvodným prepisom mojej nehnuteľnosti, bez môjho vedomia. Dá sa nejako na katastri ošetriť, aby to bez môjho výslovného alebo osobného, alebo nejakého iného súhlasu / možno ťarchou a pod/ nedalo manipulovať? Dobrá a rýchla rada mi možno zachráni majetok, možno aj život...

Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Bez Vášho vedomia nie je možné manipulovať s Vašim majetkom , takže to nie je potrebné nijako ošetrovať. V prípade, ak nastane situácia, ktorú popisujete, je možné domáhať sa neplatnosti právneho úkonu, ktorým bolo upravené vlastnícke právo k nehnuteľnosti.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nepravnik Ďakujem Vám za odpoveď pani Doktorka, teoreticky máte pravdu, ale v praxi je spústa príkladov ako sa to obchádza, o tom svedčia aj verejne známe kriminálne kauzy, a dokonca aj takzvaný predávajúci potom miznú, nájdu ich mŕtvych..... .Domáhať sa na Slovensku niečoho súdnou cestou, je to strašne pomalé a o spravodlivosti ...? sa dá tiež diskutovať. O úkonoch polícii a nejakej forme prevencie sa taktiež nedá hovoriť.
    Ale aj tak Vám ďakujem za informáciu.
    Ja mám teraz, živý, konkrétny problém a potrebujem sa ochrániť. Nesrandujem.
    JUDr. Eva Blazyová Možno keď mi problém špecifikujete, budem sa vedieť vyjadriť bližšie a pomôžem viac.
    nepravnik Ďakujem Vám za prejavený interest.
    Som vo vyššom veku, sám, a vlastním zaujímavú nehnuteľnosť v 1/1. Záujemca o kúpu mojej nehnuteľnosti ma súri s predajom, zmluvu chce rýchlo podpísať, o podrobnosti týkajúce sa nehnuteľnosti sa ani nezaujíma, chcel fotokópiu môjho OP /nedostal/, no a ďalej asi stačí. Či prestanem, alebo nie rokovať o predaji nehnuteľnosti ešte neviem, ale i tak by som rád vedel alternatívy ochrany prevodu nehnuteľnosti bez môjho vedomia. Ako to zabezpečiť na Katastrálnom úrade?
    Nedá sa tam dať podmienka - dvojnásobného súhlasu predávajúceho s nejakým časovým odstupom? Predaj podmienený ešte nejakým úkonom, súhlasom inou osobou, alebo hocičo, čo by mohlo veľmi skomplikovať podvodníkom ich spôsoby? Rozpisujem sa opatrne, iste pochopíte. Vďaka
      zbaliť

    AmmiS je offline (nepripojený) AmmiS

    AmmiS
    ČO TAK ZRIADENIE VECNÉHO BREMENA DOŽIVOTNÉHO BÝVANIA V PROSPECH BLÍZKEJ OSOBY, KTOREJ DOVERUJET? Mame, otcovi?

    Ochrana pred podvodným prepisom nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.