Zavrieť

Porady

Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
marjankaj
kn-alka
Ja osobne pri jednoduchom účtovníctve (externom) ak mám do toho 25.01. faktúru k dispozícii pri podávaní DPH, tak účtujem všetko do 2013 - DPH aj záväzky.
Ak sa "objaví" (t.j. majiteľ zabudol-zapatrošil) nejaká faktúra z roku 2013, po zvážení na základe výšky DPH, účtujem do 2013 + dodatočné DPH.
Ak príde nejaká faktúra - poštou (t.j. mám viditeľný dôkaz, že ju odoslali neskôr), účtujem do 2014 aj DPH do 2014.
No neviem, či je to dôkaz. Môžem si tú faktúru poslať s dnešným dátumom a to má byť akože dôkaz? Pošta predsa nekontroluje odosielateľa. A niekedy nie je dátum vidieť. Prípadne tú faktúru si dám preposlať ešte raz(ak nie je doporučene, tak som ju akože nedostal) Aký dôkaz vyžaduje daňová kontrola?
Kto chce zabŕdať, zabŕdne do všetkého - hlavne kontrolóri.
Ja si vždy podložím obálku s pečiatkou podacej pošty, príp. ak je na faktúre dátum vystavenia 23-24-25. 01. - do termínu DPH mi to neprišlo. Nespracovávam DPH v posledný deň o polnoci, aby som čakala na to, kto sa kedy ohlási.
Jedná sa vždy o ojedinelé prípady a väčšinou s minimálnymi sumami, tak to proste NERIEŠIM
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať