Zavrieť

Porady

Vyňatie z pôdneho fondu

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Tento rok chcem začať stavať dom a dnes som bol vyňať z pôdneho fondu časť pozemku, kde bude stáť dom a zvyšok pozemku som chcel nechať naďalej ako trvale trávnatý porast. Dostal som tam otázku, či to nechcem vyňať celé. Čo by bolo výhodnejšie? Pozemok má 661m2. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Pozri si aj miestne dane. Ine dane su ak ide o travnaty porat, ine ak ide o zastavanu plochu a nadvoria.

    pivko je offline (nepripojený) pivko

    Farang pivko
    V žiadnom prípade celé , budeš platiť vysokú daň nakoľko daň za stav.pozemok je omnoho vyššia ako za záhradu. Vyňať môžeš o niečo viac ak by si náhodou trochu zvačšil dom.

    erikson03 je offline (nepripojený) erikson03

    erikson03
    Ked som ja ziadal o stavebne povolenie a potreboval som vynat stavebny pozemok tak mi bolo povedane ze ziadost si mozem dat aj na celich 500m2, lebo pri kolaudacii sa bude stavba merat presne a podla toho kolko budem mat zastavane vyjmem.

    command je offline (nepripojený) command

    command
    To uz zalezi na tebe do teraz bolo dovolene max 500m2 vynat bez nejakych vatsich komplikacii teraz to je do 5000m2. to ze tam budes mat stavebny pozemok neznamena ze tam nemozes zasadit stromy. ja som bol tiez prave vynat ale ja mam velky pozemok a z 3200m2 som vynal 500m2.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Nechaj vyňať len to čo máš na projekte zastavané....dom, chodníky, garáž...oceníš to, keď ti príde výmer dane z nehnuteľnosti...

    LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

    Vylúčený člen LukyKs
    Za dávnych čias bolo vyňatie ornej pody 100 násobok ročnej úrody cca 1 000 000 Kčs za hektár
    pepa78 Teraz je to tak, ak je pozemok v intraviláne obce tak sa platí len 3€ kolok v extraviláne je to podľa BPEJ
    LukyKs Ja som vynímal pre firmu extravilán, preto som písal ornú.

    Vyňatie z pôdneho fondu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.