Zavrieť

Porady

Prosím o radu pri prechode z SZČO na s.r.o

Zdravím potreboval by som vedieť aké možnosti sú pri prechode szčo na s.r.o ak som platca DPH , a mám licenciu pre bezpečnostné systémy od polície... je možné si založiť s.r.o a kúpnou alebo darovaciou zmluvou prepíšem vśetky licencie majetok aj hmotne nehmotné veci na s.r.o ? ideálne by bolo ak by sa to dalo do týždňa spraviť... odkúpiť s.r.o od niekoho a darovaciou zmluvou ziska´t tuto moju licenciu na s.r.o... Ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Topas je offline (nepripojený) Topas

    Topas
    Asi najskôr zistiť podmienky licencie pre bezpečnostné systémy na polícii.
    Ak sa založí sro, môže sa previesť szčo na sro ako kúpa podniku. Dá sa tým previesť majetok, domény, ale licencia od polície- to netuším. No do týždňa sa sro nezaloží.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ach jajaaaj - v prvom rade si utrieď myšlienky a ujasni si pojmy:
    - szčo - ja právny subjekt A
    - s.r.o. je právny subjekt B
    - oba právne subjekty konajú samostatne, vo svojom mene, na svoj vlastný účet .... a blá, blá, blá
    - je teda úplne irelevantné, či je alebo nie je vlastníkom Béčka Áčko - to tak polopatisticky
    - ak by aj Áčko čosi, čo sa fakt dá predať, predl Béčku - tak Áčko aj daň z toho musí zaplatiť....a pri akýchsi bližšie nedefinovaných licenciách - to fakt netuším, či je vôbec po právnej stránke možné... čo chceš predať Áčko predá Béčku zbrojný pas (to som totálne mimo strelila - ale aké zadanie-taká odpoveď)

    Záver, ak by si chcel prevádzkovať túto živnosť ako s.r.o. - všetky náležitosti-povolenia a čo ja viem, čo ešte k tomu treba si musíš vybavovať nanovo - na tú s.r.o. .... a ešte sa môže stať taká vec, že na s.r.o. Ti to povolenie ani nedajú....

    Prosím o radu pri prechode z SZČO na s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.