Zavrieť

Porady

príležitostná práca

Zdravím,
prosím o informaciu.Som zamestnany na trvaly pracovny pomer t.j. zamestnanec.Popri tomto zamestnani by som chcel pracovat aj pre s.r.o.-cku a prilezitostne sprostredkovavat obchod za proviziu. Je nejaka moznost -zmluva, na zaklade ktorej by sa dala tato nepravidelna praca a zarobkova cinnost vykonavat,tak aby som nemusel byt zivnostnik a nemusel platit odvody? A zaroven,aby odvodova povinnost nevznikla ani s.r.o-cke?
Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    mohavi
    Zdravím,
    prosím o informaciu.Som zamestnany na trvaly pracovny pomer t.j. zamestnanec.Popri tomto zamestnani by som chcel pracovat aj pre s.r.o.-cku a prilezitostne sprostredkovavat obchod za proviziu. Je nejaka moznost -zmluva, na zaklade ktorej by sa dala tato nepravidelna praca a zarobkova cinnost vykonavat,tak aby som nemusel byt zivnostnik a nemusel platit odvody? A zaroven,aby odvodova povinnost nevznikla ani s.r.o-cke?
    Dik
    Podľa toho, čo by to malo byť za prácu pre s.r.o., ale v zásade taká možnosť neexistuje, keď to nebude tvoja s.r.o. (teda nebudeš tam spoločník, alebo konateľ).

    olga1963 je offline (nepripojený) olga1963

    olga1963
    Ak ste zamestnaný v pracovnom pomere u s.r.o., máte možnosť popri tom pracovať na dohodu o vykonaní práce. Z odmeny na dohodu nemusíte platiť poistné na zdravotné poistenie( máte štatút zamestnanca). Odmena sa zdaňuje 19 % sadzbou. Pri ročnom zúčtovaní dane sa odmena pripočíta k príjmu z PP a pri zúčtovaní poistného sa táto odmena nezahŕňa do dosiahnutého príjmu.
    Zdravím

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    olga1963
    Ak ste zamestnaný v pracovnom pomere u s.r.o., máte možnosť popri tom pracovať na dohodu o vykonaní práce. Z odmeny na dohodu nemusíte platiť poistné na zdravotné poistenie( máte štatút zamestnanca). Odmena sa zdaňuje 19 % sadzbou. Pri ročnom zúčtovaní dane sa odmena pripočíta k príjmu z PP a pri zúčtovaní poistného sa táto odmena nezahŕňa do dosiahnutého príjmu.
    Zdravím
    Dohoda o vykonaní práce nie je vhodný typ zmluvy na sprostredkovanie obchodov pre s.r.o.

    príležitostná práca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.