Zavrieť

Porady

Kvalita jedla na Slovensku

Samuel
Ako je mozne, ze to co predavaju u nas na milovanom Slovensku neda sa povazovat uz ani za zranicu ?
Staci ked clovek ide na vylet mimo slovenska a uz citi tu neskutocnu zmenu.
Kery imbecil dovolil, aby sa u nas predavali take SRAČKY ?
Mali by sme sa zlozit na jeho letenku na Ukrajinu radsej.
Alebo rovno do plynovej komory, lebo uz ma neskutocne serie, ze musim chodit stovky kilometrov mesacne do rakuska, ceska, madarska, kamkolvek, lebo vsade je lepsie.

napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT , do prdele uz.

samozrejme cenovo velmi lahko prevysime ceny na zapade. co je tiez paradox. cize nekvalitna sracka stoji viac? ano stoji, lebo nikde vo svete to neni, cize trhovo-logicky musi stat viac.

k tomu si dajte mizerijne nizke platy pre zamestnancov, nizsie ako ma bezdomovec na zapade alkoholik nealkoholik.

takze logicky, vstupne suroviny maju nizsie, naklady na zamestnancov vyssie a ceny tovaru nizsie, pricom ich viac nie je (rakusko) cize maly trh.

ako do riti je mozne ze u nas je to naopak? bud si niekto neskutocne ulieva (podnikatel alebo stat), alebo zijeme v dimenzii, kde je na kazdom kroku cierna diera.

srat na prachy, ale nech predavaj udo prdele KVALITU hodnu ceny..


Cest vynimkam, asi 5% sortimentu.

Vas nazor na tuto zberbu humusov je aky ?
Naposledy upravil Dav : 28.02.14 at 09:34
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
tiez si myslim, ze dnesna mladez ma Slovesnko silne v .....
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Llívia
taiko
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
Núti ťa niekto žrať ten odpad?
To nie je o tom, ci nas niekto nuti zrat "ten odpad", ale o tom, ze preco ho tu vobec mame!!! A ako je to mozne, ze sa povoluje predavat! Ale to je asi na dlhu debatu. Po revolucii to zacalo tym, ze potravinarsky a chovatelsky priemysel na Slovensku isiel ku dnu! Vysledok pozname vdaka slovenskym politikom pocnuc Meciarom, cez Dzurindu po Fica! Teraz sme v potravinovej sebestacnosti (a tym aj bezpecnosti) najhorsi v nasom regione!
2 0
Jurino Jurino

Jurino je offline (nepripojený) Jurino

Vzácny druh párnokopytníka
lujza.j
korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
Ja som taktiež silne pesimistický, ale nie preto, že je to moje životné krédo. Ak by som mal bojkotovať dovoz a nakupovať len domáce výrobky, resp. nekupovať zahraničný tovar, tak by som si odrazu uvedomil, že preplácam a častokát kupujem šmejd. Ak budeme kupovať nekvalitný tovar, naši, alebo aj zahraniční výrobcovia nám ho budú ďalej ponúkať. Ako vraví SamuelSK v téme, som toho istého názoru, podľa mojich skúseností kúpim doma 50 percent nekvalitných potravín a napr. v Rakúsku som nespokojný len s 2-5 percentami tovaru. Ako príklad uvediem napr. tuhé klasické mydlo. Na Slovensku kúpim v COOP za 39 centov 100 g naše slovenské mydlo, ktoré vysušuje pokožku a smrdí na celú kúpelňu a jeho puch sa šíri až k stupačkám na WC. V Rakúsku kúpim v Lídli tuhé 150 g mydlo Cien za 29 centov, ktoré je veľmi kvalitné. Kúpite tam tri druhy a olivové sa veľmi ponáša na pravé olivové mydlá, ktoré zoženiete napr. v Grécku. A to skutočne nezavádzam, len skeptikom radím, stačí ísť, kúpiť a vyskúšať oba tovary a porovnať kvalitu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
mládež musí mať všetko IN,COOL a ZNAČKOVÉ. Neohúriš ich slovenským jogurtom....musí byť minimálne s obrázkom Disney......
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tiež som skeptická.Ale viete,ja robím s deťmi a mamičkami-nevysvetlím,že dieťa potrebuje čerstvú stravu a nie tie blivajzy typu kaša v prášku.Nie je vysvetliteľné-hlavne starým mamám-že dieťa môže piť čistú vodu,že mu netreba dávať presladené čajíčky a všelijaké džusiky.Nie je vysvetliteľné,že netreba do dieťaťa pchať čokolády,medvedíky,lízatká,zmrzliny...A už vôbec nie je vysvetliteľné že udeniny/aj salámy,šunky,párky/nepatria do detskej stravy.Že polievka môže byť chutná aj bez Vegety či maggi.Nie je to vysvetliteľné.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
najhorsie na tom je ze si ludia neuvedomuju, ze to uz nie su keksiky, jogurty, dobosky, ale laktozou, syrovatkou, umelymi sladidlami a farbivami a tukmi napchate cosi, co je dnes jogurtom a zajtra bude zmrzlinou, ci vybornou susenou omackou ku kuratu, za ktore vas pochvali aj svokra. Ved uz ani tej jednoduchej tresky treba zjest 1 kg, aby sa clovek zasytil. lebo nutricna hodnota je biedna a to nehovorim o tej chuti.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujeme . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Tiež som skeptická.Ale viete,ja robím s deťmi a mamičkami-nevysvetlím,že dieťa potrebuje čerstvú stravu a nie tie blivajzy typu kaša v prášku.Nie je vysvetliteľné-hlavne starým mamám-že dieťa môže piť čistú vodu,že mu netreba dávať presladené čajíčky a všelijaké džusiky.Nie je vysvetliteľné,že netreba do dieťaťa pchať čokolády,medvedíky,lízatká,zmrzliny...A už vôbec nie je vysvetliteľné že udeniny/aj salámy,šunky,párky/nepatria do detskej stravy.Že polievka môže byť chutná aj bez Vegety či maggi.Nie je to vysvetliteľné.
No to verím.
Ale v čom to je? V reklame, ktorá je naozaj všade? Alebo v pohodlnosti? V neinformovanosti? Ja fakt netuším
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

cacka
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
Hrubo zvýraznené veľakrát nezaujíma ani tých lepšie zarábajúcich.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie je to o zárobkoch skôr o mentalite.Na domácu sa vždy nájde a deťom sa kúpi vlašák-koľko by za to bolo zemiakov a prívarkov?A bublanina za plech vyjde finančne určite lepšie pre deti ako také isté množstvo kúpených sladkostí.Je to o nás a nemôže za to nikto iný len my.
5 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dr. ma pravdu, nie je to o prachoch, ale o zmyslani ludi. Priklady, ktore uviedla su presne, to, co si myslim aj ja.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujeme . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim
Ty nie si normál .....
To Ťa budú asi musieť zraziť autom pri tej zdravej strove ....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Nie je to o zárobkoch skôr o mentalite.Na domácu sa vždy nájde a deťom sa kúpi vlašák-koľko by za to bolo zemiakov a prívarkov?A bublanina za plech vyjde finančne určite lepšie pre deti ako také isté množstvo kúpených sladkostí.Je to o nás a nemôže za to nikto iný len my.
svokra sa rozsoupla na vianoce a napiekla milion pernickov. Este ich stale dojedam. Za dva mesiace sme nekupili jediny keksik, jedinu cokoladu, iba tie pernicky pucim. A to si veru mozem zo svojej vyplaty kupit kilometer sladkosti kazdy mesiac. Pernicky urcite vyjdu lacnejsie ako fajne talianske susienky, ktore normalne kupujeme a urcite su tie pernicky aj zdravsie, minimalne preto, lebo vieme co v nich je.. takze aj ked na to mam, davam svokre dalsiu zakazku na pernicky a urobi mi aj kakaove a hotovo
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujeme . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim
aj my varime doma, minimalne 3x do tyzdna si nosime obedy do roboty. Nie aby som usetril, ale aby som sa najedol a nejedol odpad
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
alaya1
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujeme . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim
Ty nie si normál .....
To Ťa budú asi musieť zraziť autom pri tej zdravej strove ....
Buchy toto nie je o zdravej strave, ale o kvalitnej strave. sak aj ten co chce jest tlacenku a klobasy, aby si ich robil sam, lebo to co sa da kupit, je otrasne. Ludia davaju peniaze za odpadky.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
cacka
Nuž, na Slovensku je to dosť aj o tom, že drvivá väčšina ľudí žije na hranici biedy (alebo aj pod ňou), takže tých kvalita nikdy zaujímať nebude. Hlavne, aby nakŕmili svoju rodinu a lacno. To čo tie potraviny obsahujú ich bohužiaľ nezaujíma.
Ja som sa minulý rok snažila prejsť na zdravšiu stravu - prestala som používať biely cukor, bielu múku a iné ďalšie. Ale za chvíľu bolo po výplate lebo med je sakra drahý a čo sa týka nejakej kvalitnej múky a iných výrobkov ani nehovorím. A to som v našom regióne nezohnala kvalitné mäso, zeleninu a ovocie. Všetko je len v obchoďákoch a keď prídem na tržnicu, tak je to to isté, možno okrem sezóny, ktorá netrvá večne. Pamätám ešte, že som zeleninu musela doma najskôr umyť od hliny, aby som ju mohla použiť...a dnes? všetko "krásne" vyprané a bez chuti. A upečené kura sa dalo jesť aj na tretí deň...kde sú tie časy???
Ta chudoba ma viac rozmerov, Kolko z tych "chudobnych" ludi si robi domaci rozpocet a planuje? kolko z tych chudobny ludi plati nezmyelne uroky za pozicku na dovolenku? KOlko z tych "chudobnych" ludi kupuje vacsie balenia tovaru aby usetrili na jednotkovej cene?
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
aj my varime doma, minimalne 3x do tyzdna si nosime obedy do roboty. Nie aby som usetril, ale aby som sa najedol a nejedol odpad
Na vojne som videl , že ako sa varí ...občas som mal službu v kuchyni .
Videl som , čo sa dáva do kotlov ... aké mäso , aké koreniny , aké oné a podobne .
Proste celý proces až po nadávkovanie na tanier ...
Jedlo bolo vcelku chutné , poctivé ... žiaden humus a či bordel .

ALE aj tak som si nosil stravu z domu ....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
aj my varime doma, minimalne 3x do tyzdna si nosime obedy do roboty. Nie aby som usetril, ale aby som sa najedol a nejedol odpad
Na vojne som videl , že ako sa varí ...občas som mal službu v kuchyni .
Videl som , čo sa dáva do kotlov ... aké mäso , aké koreniny , aké oné a podobne .
Proste celý proces až po nadávkovanie na tanier ...
Jedlo bolo vcelku chutné , poctivé ... žiaden humus a či bordel .

ALE aj tak som si nosil stravu z domu ....
a preco? ked to bolo chutne, poctive a videl si co v tom je, v com bol problem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať