Zavrieť

Porady

Kvalita jedla na Slovensku

Samuel
Ako je mozne, ze to co predavaju u nas na milovanom Slovensku neda sa povazovat uz ani za zranicu ?
Staci ked clovek ide na vylet mimo slovenska a uz citi tu neskutocnu zmenu.
Kery imbecil dovolil, aby sa u nas predavali take SRAČKY ?
Mali by sme sa zlozit na jeho letenku na Ukrajinu radsej.
Alebo rovno do plynovej komory, lebo uz ma neskutocne serie, ze musim chodit stovky kilometrov mesacne do rakuska, ceska, madarska, kamkolvek, lebo vsade je lepsie.

napriklad taka sunka, kedysi sa dala jest len tak, dnes? humus az sa mi chce grcat, PES TO NECHE ZRAT , do prdele uz.

samozrejme cenovo velmi lahko prevysime ceny na zapade. co je tiez paradox. cize nekvalitna sracka stoji viac? ano stoji, lebo nikde vo svete to neni, cize trhovo-logicky musi stat viac.

k tomu si dajte mizerijne nizke platy pre zamestnancov, nizsie ako ma bezdomovec na zapade alkoholik nealkoholik.

takze logicky, vstupne suroviny maju nizsie, naklady na zamestnancov vyssie a ceny tovaru nizsie, pricom ich viac nie je (rakusko) cize maly trh.

ako do riti je mozne ze u nas je to naopak? bud si niekto neskutocne ulieva (podnikatel alebo stat), alebo zijeme v dimenzii, kde je na kazdom kroku cierna diera.

srat na prachy, ale nech predavaj udo prdele KVALITU hodnu ceny..


Cest vynimkam, asi 5% sortimentu.

Vas nazor na tuto zberbu humusov je aky ?
Naposledy upravil Dav : 28.02.14 at 09:34
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
a preco? ked to bolo chutne, poctive a videl si co v tom je, v com bol problem?
Jedným slovom povedané - najjednoduchší výraz ... " trávenie " ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
My sa snazime jest aspon primerane prostrediu a moznostiam nakupu. Aj ked je to pre mna casovo narocne- varim doma. Viem, co tam dam a co jeme. Nechodime ani do restauracii, nakolko polske kuracie neoblubujeme . Zial, ovocie, zeleninu dopestovat nemozem, to sa musim uspokojit s tym, co mozem kupit v obchodoch. Podla mna je uplne jedno, v ktorom retazci kupim, vsetko je jedna varka. Polotovary, ani jedla v prasku nekupujem, ani bujony nedavam, len cisty vyvar,chlieb, pecivo, cestoviny robim sama doma. Mlieko nekupujem trvanlive, ked ked vydrzi aj 3 mesiace, to uz ani mlieko nie je. Kupujem v automate na mlieko a prevaram.
Vodu pijeme len cistu z Brity, sem tam mineralka. Kavu caje nepijem, nechutia mi a uz dlho, predllho nefajcim.
Deti cukriky nemusia, ved su uz velke, ale ked idem okolo vencekov v cukrarni, oci by jedli, to neutajim
Ty nie si normál .....
To Ťa budú asi musieť zraziť autom pri tej zdravej strove ....

OOO, no, neviem, ci varim zdravu stravu, lebo taky poctivy segedin s 33% smotanou, domacou knedlou, zrovna zdrave jedlo nie je, ale je domace
2 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
Bože, never, vidím to u nás. V Mlynoch je mekáč a by si videla okolo jednej koľko deciek sa tam valí, a tam jedia to čo jedia. A čo už povieš takej ......., keď uprostred leta, keď sú na tržnici krásne, voňavé a chutné broskyne z neďalekej dediny ona nakupuje šit v Bille. Ťažko na to pozerať. A Holanďanov už aj z Kene vyhnali a mi im tu dovoľujeme.....
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

erik555
Llívia
taiko
nuz tak potom nestekajme, budme ticho, drzme hubu a krok a jedzme odpad zo zapadnej europy. Hlavne ze nie sme naivni, ci?
Núti ťa niekto žrať ten odpad?
To nie je o tom, ci nas niekto nuti zrat "ten odpad", ale o tom, ze preco ho tu vobec mame!!! A ako je to mozne, ze sa povoluje predavat! Ale to je asi na dlhu debatu. Po revolucii to zacalo tym, ze potravinarsky a chovatelsky priemysel na Slovensku isiel ku dnu! Vysledok pozname vdaka slovenskym politikom pocnuc Meciarom, cez Dzurindu po Fica! Teraz sme v potravinovej sebestacnosti (a tym aj bezpecnosti) najhorsi v nasom regione!
Máš pravdu, išiel ku dnu, a to práve zásluhou Holanďanov, ktorí tu začali dovážať potraviny , kvety za dampigové ceny /píš ako počuješ/, Slovač sa išla po.....ť a tým naše poľno išlo pomaly, ale isto dole vodou. Pri Nitre boli veľké skleníky Zelokvetu, všetko zmizlo, asi pred rokom sa v miestnych novinách nejaký novinárik vytešoval, že blízko Nitry postavia Holanďania skleníky....no nie je to na vraždu, len presne neviem koho.
2 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Jurino
lujza.j
korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
ja som v tomto silne pesimistická...áno to by bola pre nich facka.
..mládež?!...mám pocit, že všetci-skoro chcú ísť ta het.....ja už nie som mládež a tiež sa chystám....
Ja som taktiež silne pesimistický, ale nie preto, že je to moje životné krédo. Ak by som mal bojkotovať dovoz a nakupovať len domáce výrobky, resp. nekupovať zahraničný tovar, tak by som si odrazu uvedomil, že preplácam a častokát kupujem šmejd. Ak budeme kupovať nekvalitný tovar, naši, alebo aj zahraniční výrobcovia nám ho budú ďalej ponúkať. Ako vraví SamuelSK v téme, som toho istého názoru, podľa mojich skúseností kúpim doma 50 percent nekvalitných potravín a napr. v Rakúsku som nespokojný len s 2-5 percentami tovaru. Ako príklad uvediem napr. tuhé klasické mydlo. Na Slovensku kúpim v COOP za 39 centov 100 g naše slovenské mydlo, ktoré vysušuje pokožku a smrdí na celú kúpelňu a jeho puch sa šíri až k stupačkám na WC. V Rakúsku kúpim v Lídli tuhé 150 g mydlo Cien za 29 centov, ktoré je veľmi kvalitné. Kúpite tam tri druhy a olivové sa veľmi ponáša na pravé olivové mydlá, ktoré zoženiete napr. v Grécku. A to skutočne nezavádzam, len skeptikom radím, stačí ísť, kúpiť a vyskúšať oba tovary a porovnať kvalitu.
Kúp od nás mydielka, my vyrábame fajnové......
3 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
Máš pravdu že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov. Máme takých susedov, v ďalšom baráku, päť detí a by si videla čo nakupujú a koľko tej sladenej vody.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
ja mám pocit, že základ je, prestať kupovať polotovary, pochutiny typu rozne lupienky, dobošky, keksíky, jogurtové divočiny, sladené vody, salámy... a pre svoje zdravie tým urobíš prvý krok.

Lebo teda, dosť často sledujem v obchodoch nákupné košíky a je to smutné, čo je v nich. A mám pocit, že čím menej v peňaženke, tým viac nezmyslov.

Keď som vyrastala, tak zďaleka sme nemávali jogurt denne, ani týždenne. Je teda pravda, že sme pili lepšie mlieko... Ale ani keksíky neboli denne, ani šunka... Nehovoriac o roznych sladkých vodach... Dnes sa tvárime, že bez toho nemôžeme byť, lebo... (nás o tom presviedča marketing a reklama)
...za chvíľu sa niekto vyjadrí :
- že bola iná doba
- že nebola taká ponuka
- že bola drahota
- že proste socializmus ....atď
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Buchač, ale vtedy bola naozaj iná doba. Nedostočná ponuka spôsobila, že sme si veci vyrábali doma. Presne sme vedeli, čo sme si tam dali a v akej kvalite. Tvaroh, syry, šťavy, salámy, klobásy, zaváraniny, džemy.......ešte aj šunka sa varila doma v takom antikorovom čude. Bežne sa doma varilo, žiadne polotovary. Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......, tak nech si takí potom jedia odpad a naivne dúfajú, že vo výrobni im niekto urobí 100% kvalitný výrobok tak, ako doma. A hlavne za 0,50 centov za 10 dkg. Treba pohnúť zadkom, menej počúvať tie kecy o užívaní si a zase začať doma vyrábať pre seba 100% kvalitu.
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

účtovník 007
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,
aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...
5 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Antea
korela
Jediná cesta je postupne podporovať svoje zdroje a začať ignorovať dovoz čohokoľvek. To ako utópiu nevidím, dorastá mládež, je uvedomelejšia, aspoň jej podstatná časť, dovolím si tvrdiť.
Nie je tu však zatiaľ žiadny koordinátor poriadnej kampane pre osvetu ľudí v tejto oblasti.
Bože, never, vidím to u nás. V Mlynoch je mekáč a by si videla okolo jednej koľko deciek sa tam valí, a tam jedia to čo jedia. A čo už povieš takej ......., keď uprostred leta, keď sú na tržnici krásne, voňavé a chutné broskyne z neďalekej dediny ona nakupuje šit v Bille. Ťažko na to pozerať. A Holanďanov už aj z Kene vyhnali a mi im tu dovoľujeme.....
Ani mekáč netreba. Stačí sa spýtať predavačiek, ktoré pracujú v obchodoch blízko škôl, čo deti nakupujú: sladkosti, sladené nápoje, bežne aj energeťáky.

Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ono to nemusia byť ani mladí - špecialna kapitola sú dôchodcovia. keď sa napríklad človek spýta, prečo jedia to želatínové čudo, čo sa tvári ako slanina, tak sa dozvie, že aké je to dobré na ich zuby... No čo už povedať
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
účtovník 007
Buchač, ale vtedy bola naozaj iná doba. Nedostočná ponuka spôsobila, že sme si veci vyrábali doma. Presne sme vedeli, čo sme si tam dali a v akej kvalite. Tvaroh, syry, šťavy, salámy, klobásy, zaváraniny, džemy.......ešte aj šunka sa varila doma v takom antikorovom čude. Bežne sa doma varilo, žiadne polotovary. Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......, tak nech si takí potom jedia odpad a naivne dúfajú, že vo výrobni im niekto urobí 100% kvalitný výrobok tak, ako doma. A hlavne za 0,50 centov za 10 dkg. Treba pohnúť zadkom, menej počúvať tie kecy o užívaní si a zase začať doma vyrábať pre seba 100% kvalitu.
Naozaj ...???


...šak viem , no nie ...
Ča sa dá , čo viem , čo sa ( aj ) oplatí ...nuž doma sa snažím .
Dokonca silne uvažujeme aj o tom , že si zaobstaráme prírodnú kosačku a na jeseň bude jahňacinka...
Na tú kvalitu ja osobne pozerám už len z tých zdravotných dôvodov , no je jasné , že zhreším v pohode aj ja ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
účtovník 007
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,
aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...


takto som to poňala aj ja.../moje mydlá a šampúchy/....škoda energie...kamoška má "4"vlasy na hlave....ked jej poviem že rovnaký bordel je elséf ako cien z lídlu....tak ten prvý je predsa "značkový"-bordel a za viac peňazí..... nepovie, že dones tvoj vyskúšam......tak asi tak....
tvoj článok o šampónoch...čo si dala do témy o mydlách...som rozposlala kade - komu...nikto to ani nečítal....a potom sa všetci sťažujú aké majú vlasy ako mu padajú a pod.,
a nie.... nie je to o peniazoch je to v hlave...doma perie v persile, ale za lepšie žrádlo peniaze nedá!
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
účtovník 007
........ Dnes sa nikomu nechce doma nič robiť, zaváranie a vyváranie je niektorým na smiech. Len si treba všetko uľahčiť, užívať si......,
aj ked to nie úplne súvisí s jedlom, ale je sranda, že si uľahčujeme život, šetríme čas. Nechodíme pešo, lebo sa ponáhľame, aby sme stihli bežiaci pás vo fitku, nenosíme ťažké tašky, aby sme mohli ťahať závažia. A čas na varenie ušetríme, aby sme sa mohli v telke pozerať na relácie o varení napríklad

Ale to je už na každom, čo si zvolí...

Ja už viem, že druhých nepresvedčím, keď nechcú. A tak sa doslova hrám na vlastnom piesočku....

Ale stále si myslím, že by aspoň bolo fajn vymieäňať si informácie o kvalitných potravinách v obchodoch. lebo nemáme každý blízko do rakuska...
Mala si na mysli taketo nieco, ked si hovorila o zdielani informacii? http://www.porada.sk/t237167-farmari...ml#post2502954
Naposledy upravil taiko : 27.02.14 at 12:00
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

kukučka
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ale co konkretne? Vsetky predavane potraviny v hypermarketoch?
Stale nerozumiem tejto teme o com sa tu bavime! Lebo potraviny to je uz v dnesnej dobe strasne siroky pojem, ked je tolko v obchodoch na vyber. A zas vsetkych ludi na Slovensku nenakrmi predaj z dvorov, ked este k tomu nie kazdy ma moznost za nimi cestovat!!! Fakt nerozumiem, co mi tu vlastne chceme vyriesit!!!
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia
Možno niekde v archíve nájdete jednu časť Áno, šéfe!, ktorá sa natáčala v školskej jedálni. Uvarili skvelé jedlo, ktoré minimálne polovica deciek vrátila. Kopa z nich sa potom išla najesť do blízkeho rýchleho občerstvenia.
...

Samotné kuchárky hovoria o tom, ako decká nie sú naučené jesť to, čo ony varia, zato keby urobili hamburger... "Uvedomelá mládež".
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kukučka
Keby to ľudia nekupovali, nepredávalo by sa to.
Ľudia spohodlneli a dali sa oklamať reklamou - zo začiatku dobrovoľne a dnes si to ani neuvedomujú, len opakujú ako papagáj. Koľkí z vás aj tu v téme čo dnes na obed použijú výraz nezdravé jedlo?
Podstatou reklamy predsa nie je osveta o vašom zdraví, ale snaha pritiahnúť vás do obchodu a draho vám predať šmejdy v lákavých plastových obaloch. To čo si sami vypestujete, vychováte a spracujete je "nezdravé."
Dala som tu do témy potravíny pred dvoma dňami link o pečení chleba, žiadna odozva.

Koľkí z vás pijú vodu z vodovodu, varia na bravčovej masti, či masle, alebo zjedia surové vajíčko?
Nemá význam "páchať dobro?"


Vyznacene praktizujem, surove vajicko- to by som nezvladla
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

myslím, že podobne dopadol aj "šéfkuchár bez čepice" v anglii.....myslím, že rodičia detí nie su iní....kolko blavákov a návštevníkov IKEA sa v rámci víkendovej kultúry v tej výkrmni "nežerie".....tých akože špecialit....ked vidím v At-čku lidli v košíku pakle mletého mäsa...tak kto je asi vlastníkom toho koša....
a reklama...áno do nekonečna omieľané reklamované...snažím sa nepodlahnúť!sladkosti nekupujem...sú doma dlhé piškoty-pre psa...aj.....ked mám chuť na sladké dám si hrsť mandlí a hrozienok....vlašáky, lieskovce, suš.mandle,70%čokina.....výnimočne bebe-čky...ale to len tie kde je najmenej cukru....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...hm...ťažká tu téma....a vždy to príde k tomu /ako skoro v každej téme/, že si zato môžeme sami - ľudia..... Aj ja zhreším a kúpim i "nezdravé"..../sladkosť a tak - z času načas/ ale br. masť a maslo používam stále, mne deti margaríny nechcú, polotovary taktiež nie....nechodia ani do školskej jedálne - varím doma a to dennodenne.... aj mne už mnohí vynadali, že prečo varím atď....no, preto lebo to robím pre svoje deti...našťastie máme možnosť si pestovať sami i dochovať čo to u mamy i svokry.... Akosi všetci sme si zvykli žiť konzumný spôsob života a to nie je dobré, prídeme nato asi príliš neskoro.....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať