Zavrieť

Porady

Peniaze v pokladni

Účtujem v podvojnom účt. a hromadia sa mi peniaze v pokladni, ktoré tam už fyzicky nie sú. Mám tam okolo melóna. Vie mi niekto poradiť legálnu cestu ako sa ich zbaviť, tak aby sa nemuselo nič dodalniť?
Usporiadat
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

to nevadi, aj tak si nadhodila tému, v ktorej každý priznal alebo aspoň má takú skúsenosť, že je v tom neporiadok.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Ďakujem Daniela, normalne som sa vyľakala po tej tvojej odpovedi. Ale aspon som si to poriadne pozrela.
0 0
IvkaH IvkaH

IvkaH je offline (nepripojený) IvkaH

No u nás vo firme je to opačne. Fyzicky máme, ale papierovo sme v mínuse na účte 211. Sme autooprava. Jednoducho, nakupujeme oficiálne, režijné výdavky sú vysoké, ale časť práce ide mimo. Výdavky znížiť nemôžem. Ako mám toto zúčtovať? Dám to ako dar? a nie sú tam nejaké daňové povinnosti?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak šéf vloží peniaze do pokladne 365 účet treba pri každom vklade spraviť zmluvu o pôžičke alebo stačí mať podpísaný doklad?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zuzana
Ak šéf vloží peniaze do pokladne 365 účet treba pri každom vklade spraviť zmluvu o pôžičke alebo stačí mať podpísaný doklad?
mne len podpíše doklad
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

My sme zalozili s.r.o. a este nie sme aktivny. Dali sme urobit peciatku a v pokladni este nič nemame.Ako to mam zučtovať?Ako prijatý preddavok a z toho to zaplatiť.Dakujem
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ruzickova
My sme zalozili s.r.o. a este nie sme aktivny. Dali sme urobit peciatku a v pokladni este nič nemame.Ako to mam zučtovať?Ako prijatý preddavok a z toho to zaplatiť.Dakujem
A tých 200.000,- čo je základné imanie, kam vložili? na účet či do pokladne? ak by to bolo vložené do pokladne (čo sa najčastejšie robí), nemusíš mať žiadne pôžičky
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Tych 200 000 Sk este nemam fyzicky a ani nie su na ucte,este nemame ucet zalozeny. Takze taketo vydavky mozem zatial financovat z tych 200 000 Sk a nerobit ziadne preddavky?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ruzickova
Tych 200 000 Sk este nemam fyzicky a ani nie su na ucte,este nemame ucet zalozeny. Takze taketo vydavky mozem zatial financovat z tych 200 000 Sk a nerobit ziadne preddavky?
áno.. ak ich vložia do pokladne... tak nemusíš robiť žiadne pôžičky... ak mám byť úprimná, ono väčšina podnikateľov ich ani nikdy nevloží... len papierovo
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

A moze ten vklad klesnut pod 200 000 Sk?Ked ZI nemoze klesnut pod 200 000Sk
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Keď budeš vyplácať z tých 200tis., ZI ti zostáva nezmenené. Meniť sa ti bude len stav v pokladni.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Zuzana68
Ešte k tým pôžičkám, nemal by si to následne majiteľ zdaniť, alebo mu účtujete úrok? Mala som tiež podobný problém a pri daňovej kontrole mi to prešlo len tak tak.Mala som štastie na osoby s ktorými sa "dalo" rozprávať.

Krásny deň Zuzana
chcela by som sa vrátiť k tejto problematike...
v pokladni je pekná sumička,ktorú tam nechcem mať- ak ju budem dávať stále na 355 -účet bude len rásť-a dokedy ? ako to urobiť , aby to bolo OK ?
a ešte k tým pôžičkám -ak nedám úrok danovák mi to napadne -alebo nie ?
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ten človiečik si stále požičiava? tak tam by mohol byť problém... mala by sa spísať nejaká zmluva a aj nejaký ten úrok k tomu. A prečo sa mu nesnažíš nejako inak znížiť ten stav?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

babenko1
ten človiečik si stále požičiava? tak tam by mohol byť problém... mala by sa spísať nejaká zmluva a aj nejaký ten úrok k tomu. A prečo sa mu nesnažíš nejako inak znížiť ten stav?
no ved práve o to mi ide, potrebujem znížiť stav v pokladni, aby bol reálny - nie 7-miestne číslo, a neviem ako ...

u FO to dávam ako osobnú spotrebu , ale u sro neviem ako to dať
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
čo tak nejaké cestovné náhrady... ?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

u FO ak platí platobnou kartou svoje veci cez podnikatelský účet dám to ako osobnú spotrebu, v sro ak to spraví konatel tie peniaze musím dat do pokladni ako vklad cez 261 účet a preto sa mi pokladna hromadí, hoci peniaze tam v skutočnosti nemám...
ako to robiť inak, ako znižovať pokladnu ? ??, ako účtovať v PU platbu kartou cez podnikatelský účet /osobný nákup konatela /, a platba sa netýka podnikania ?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

babenko1
čo tak nejaké cestovné náhrady... ?
tie už zaúčtované mám, ale nestačí to
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
tak mu narob kopec zahraničných.. :-) a okrem toho, nemôže nejakú faktúrku "kúpiť"?
ja mám skôr problémy, ako dostať do pokladne nejaké peniaze...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

babenko1, a ako účtuješ v PU ten osobný nákup platobnou karou cez podnikatelský účet
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
niekde sme to tu už rozoberali.. riešilo sa to v téme jednoduché účtovníctvo.. skús toto si prečítať:
www.porada.sk/showthread.php?t=6095
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať