Zavrieť

Porady

Peniaze v pokladni

Účtujem v podvojnom účt. a hromadia sa mi peniaze v pokladni, ktoré tam už fyzicky nie sú. Mám tam okolo melóna. Vie mi niekto poradiť legálnu cestu ako sa ich zbaviť, tak aby sa nemuselo nič dodalniť?
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pozri sa na záväzkové účty, či sú tam nie nejaké záväzky voči nemu, alebo nejaké faktúry, ktoré uhradil on zo svojho a nedal ti doklad... Všetky jeho osobné výbery v PÚ dávam ako 261, tým sa ti pokladňa len kopí! Upozorni ho na to, že má vysokú pokladňu, nech sa trošku spamätá! A prečo vlastne chcel sro? - to mohol mať pokojne len SZČO, tam sa to dá na osobnú spotrebu, ale takto?!
Treba mu prehovoriť do duše, ak je tupý, tak ho naostri, možno pookreje!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vieš, predsa si nemôžem dovoliť povedať riaditeľovi, že dajte sem tých 100 tisíc!!!


Len, aby sa nestalo, že jedného dňa riaditeľ povie Tebe, že daj tých 100 tis.
Na začiatku mojjej práce v tejto oblasti, tiež riaditeľ takto vyberal peniaze hlava nehlava, my sme to značili na papieriky a pod. Jedného dňa chýbalo v pokladni 20 000,- a on sa tváril, že s tým nemá nič spoločného. V ten deń sme zamkli pokladničku na kľúčik a odovzdali mu s tým, že alebo aj on si bude vyberať alebo vkladať peniaze na základe pokladničných dokladov, alebo si musí peniaze spravovať sám. Ved´ predpokladám, že kto pracuje s peniazmi v pokladni má podpísanú hmotnú zodpovednosťˇ
a neviem si predstaviť, keď budú chýbať peniaze ako poviete, že to riaditeľ.
V pokladni a v peniazoch má byť 100% poriadok.
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Ja sa ti čudujem, že to tak robíš. Máš hmotnú zodpovednosť za pokladňu?
peniaze v pokladni ti musia sedieť.Čo keď ti to dá majiteľ k náhrade? Ako to
dokážeš, že si ty peniaze nezobrala ty ale majiteľ?
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

jana
Ja sa ti čudujem, že to tak robíš. Máš hmotnú zodpovednosť za pokladňu?
peniaze v pokladni ti musia sedieť.Čo keď ti to dá majiteľ k náhrade? Ako to
dokážeš, že si ty peniaze nezobrala ty ale majiteľ?
majitel presne vie, že je v pokladni v účtovníctve viac panazí ako ich mám fyzicky a aj vie prečo, len ich potrebujem aj účtovne nejako pekne dať preč-v JU to viem urobiť cez osobnú spotrebu , ale v PU a v sro to tak robiť nemôžem...
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Ja spravujem firemnú pokladňu, šéf si nepravidelne vyberá sumy, tak mu ich pekne účtujem na jeho osobný účet, a keď dosiahnú určitú výšku, tak mu dám podpísať výdavkový pokladničný doklad a zúčtujem mu to cez mzdu. Prská, ale nedá sa s tým nič robiť. Dobré účty robia dobrých priateľov.
24_1_54.gif  
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

anto
Ja spravujem firemnú pokladňu, šéf si nepravidelne vyberá sumy, tak mu ich pekne účtujem na jeho osobný účet, a keď dosiahnú určitú výšku, tak mu dám podpísať výdavkový pokladničný doklad a zúčtujem mu to cez mzdu. Prská, ale nedá sa s tým nič robiť. Dobré účty robia dobrých priateľov.
no ale cez mzdy -to by sa to muselo zdaniť a ešte aj platiť odvody a to šéf nechce-
ja viem asi chcem nejaký zázrak, aby som tie peniažky elegantne odstránila...
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

Predpokladam, ze ten riaditel je zaroven aj zamestnancom,tak by som to riesila cez ucet 335 pohladavky voci zamestnancom

napr. poskytnuty preddavok na drobny nakup - bud vrati peniaze alebo dolozi blockami.

vyuctovanie 5xx/335
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

Myslím si, že základná otázka nie je o hmotnej zodpovednosti, ani o tom či šéf vie, nevie, súhlasí, nesúhlasí, ale o tom ako to v účtovníctve (211)vyčistiť. Pohľadávky nič nevyriešia, mzda pri veľkej, napr. 1/2 mil. sume?? by sa nikomu asi nepáčila. Otázka si myslím znie príkladovo: dá sa 1/2 melóna alebo aj viac úplatok z kasy s maximálnym vedomím a súhlasom konateľa, majiteľa. Ako to zniesť zo sveta?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Ja by som to dala na 355-ostatné pohľadávky voči spoločníkom a nech sa potom stará, ty budeš čistá! Dôraz: prevzal aj schválil konateľ!
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

Súhlasím, ale rada by som to vyčistila do takej miery, aby to nezostalo na pohľadávkach. Konateľ volá SOS a ja chcem pomôct.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jevajs
Súhlasím, ale rada by som to vyčistila do takej miery, aby to nezostalo na pohľadávkach. Konateľ volá SOS a ja chcem pomôct.
Na základe toho čo chceš a toho čo môžeš, ti odporúčam to, čo ostatní predo mnou - daj mu podpísať VPD a zaúčtuj to ako pohľadávku voči nemu! Snaž sa mať vždy pokladňu čistú, bez navýšení, ktoré si on vyberal, či sa mu to páči, alebo nie! Nijako ináč sa to nedá, i keď ti on bude tvrdiť, že áno!! Jeho SOS nech je pre teba podpísaná pohľadávka voči nemu, lebo v opačnom príapde budeš ty tým druhým, kto bude plakať! Skutočne sa ti to môže vypomstiť, tá tvoja ochota pomôcť! Títo tzv.tiežpodnikatelia sú obyčajní podvodníci, ktorí schovávajú černotu po kútoch, aby ju vytlačili na kraj a nie do svojej firmy! A to si píš, že viem, o čom hovorím!!!
Ja som odišla z firmy, kde som mala veľmi pekný príjem, samozrejme, že všetko to bol oficiálny príjem, práve pre tieto tmavé kúty, lebo žiadne peniaze mi nestoja za to, aby som sa ja kľudne nevyspala!
Skús pouvažovať nad mojou odpoveďou!
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Mne sa tiež (ale len občas) nahromadia peniaze na 211.00, no nie až v takej veľkej sume. Riešime to cez 365.00 - lebo konateľ tam má vklady.
V tvojom prípade by som vysvetlila konateľovi, že to treba zlikvidovať a buť si postupne dá do mzdy odmeny (veď šéf môže mať aj 200.000,-Sk odmeny za mesiac) a zdaní sa mu to alebo mu to bude stále narastať na 355.00.
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

Moja snaha riešiť nadstav financií je preto, že peniaze šli na niečo, čo sa nemôže zúčtovať, ale ich vyplatenie bolo podmienené veľkou zákazkou. Nedáš, nedostaneš a môžeš začať prepúšťať ľudí, a pod. Z mojej strany to mám chránené samozrejme oproti podpisu ale dôvod na čo šli ma núti na premýšľanie ako to zlikvidovať. Preto tá snaha o pomoc z mojej strany. Nerada by som to dávala na pohľadávky alebo na mzdy, ale asi budem musieť. Sú situácie, keď človek musí robiť aj to s čím nesúhlasí. A tým teraz myslím aj konateľa.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Jevajs
Myslím si, že základná otázka nie je o hmotnej zodpovednosti, ani o tom či šéf vie, nevie, súhlasí, nesúhlasí, ale o tom ako to v účtovníctve (211)vyčistiť. Pohľadávky nič nevyriešia, mzda pri veľkej, napr. 1/2 mil. sume?? by sa nikomu asi nepáčila. Otázka si myslím znie príkladovo: dá sa 1/2 melóna alebo aj viac úplatok z kasy s maximálnym vedomím a súhlasom konateľa, majiteľa. Ako to zniesť zo sveta?
Jevajs, napísala si to velmi pekne, presne na toto som myslela,vidieť, že podobný problém nemám len ja...
ešte ho ale vyriešiť ! a to samozrejme v rámci zákona !
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

Dík za pochvalu. Rada by tiež bodla. Tak čo poraďáci?
0 0
S21 S21

S21 je offline (nepripojený) S21

a čo tak kúpiť si reklamu?
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Jevajs
Súhlasím, ale rada by som to vyčistila do takej miery, aby to nezostalo na pohľadávkach. Konateľ volá SOS a ja chcem pomôct.
Už som Ti odpovedala, ale nedá mi dodať a vtedy, keď tie peniaze bral, prečo
sa neporadil a teraz mu chceš pomôcť Snáď ho ešte neľutuješ
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

skus sa skontaktovat s nejakou "offshore" spolocnostou - uzavriete si zmluvu o nejakej spolupraci + nejake zapisnice o vykonani sluzby - peniaze im zaplatite na zaklade zmluvy, oni si nechaju nejake % a ostatne vam vyplatia v hotovosti.
Naposledy upravil judy : 25.05.05 at 06:57
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A čo takto kopu brigádnikov, samozrejme študentov, na prázdninovú výpomoc?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Jevajs, neviem prečo, ale vôbec som neuvažovala nad tým, že tie korunky išli ako..., no proste sú preč a to nielen vinou konateľa! Niekto tu už radil, nejaká off shore spoločnosť! Skús navrhnúť šéfovi, ten bude určite vedieť o čom je reč! Zaplatíš percentá, ale 1/2 melóna zlikviduješ!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať