Zavrieť

Porady

Peniaze v pokladni

Účtujem v podvojnom účt. a hromadia sa mi peniaze v pokladni, ktoré tam už fyzicky nie sú. Mám tam okolo melóna. Vie mi niekto poradiť legálnu cestu ako sa ich zbaviť, tak aby sa nemuselo nič dodalniť?
Usporiadat
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

ALDA
Už som Ti odpovedala, ale nedá mi dodať a vtedy, keď tie peniaze bral, prečo
sa neporadil a teraz mu chceš pomôcť Snáď ho ešte neľutuješ
Koho budem ľutovať a komu sa budem snažiť pomôcť nechaj prosím na mňa. Ďakujem
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Jevajs, to ze sa ta dotli niekoho slova je jedna vec a vecou druhou je to komentovat v niekolkych spravach. No ale prehodme list. Necitala som vsetky rady, ktore si dostala, ale co tak nedanove naklady-513. Potom ju tu moznost aj cestakov.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
To ale nie je fér! Snažíme sa pomôcť, a... čo to dnes visí vo vzduchu? Alebo, žeby erupcie na slnku?...
0 0
Jevajs Jevajs

Jevajs je offline (nepripojený) Jevajs

ik-a toto musím vysvetliť, i keď sama neviem ako, lebo tomu nerozumiem. Preto to idem len opísať. Som asi junior najjuniorovatejší. Chcela som ALDE odpovedať. Preto som jej napísala a po odoslaní som odpoveď nevidela. Zopakovala som to ešte 2-krát a stále nič. Napísala som to znova /vždy s iným textom samozrejme/ 29. a znova tá istá situácia. Tak moc som jej chcela odpísať, že som dnes zopakovala snahu. Až po tvojom príspevku sa mi objavili na obrazovke všetky moje príspevky a oči som si šla vyočiť. Dokonca do dnešného dňa som nevidela ani reakciu ondrejvla tiež z 29.5.. Nerozumiem tomu. Niečo asi robím zle. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorí museli čítať niekoľkokrát niečo čo som chcela vyjadriť v podstate dvoma vetami a raz. Dúfam že tento príspevok odošlem bez problémov. Ak nie, nezopakujem ho a raz sa dúfam objaví.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Jevajs, to čo Ti poradila S21, AVO a judy je najreálnejšie. Ak mu ich dáš podpísať, že ich prevzal a zaúčtuješ na 365, tým sa to nevyrieši, pretože by ich mal raz vrátiť.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ja som mal taký problem že Vklad (200.000) ZI sa minulo tak spolocnici pociacali sro čke.. spisalo sa to lenže jedna lo sa o bezurocnu pozicku spoločníkov pre sro. Pri prípadnej kontrole sa to može nepaciť DU ? Nechcel som to riešiť zvysovanim ZI , lebo to je zdlhave ale peniaze boli potrebne lebo sa jednalo o nakup strojov. Aký mate na to názor ?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
To máš pravdu, že sa to DÚ nebude páčiť, hlavne podľa Zákona o dani z príjmov §2 písm. n,o. U nás sme mali množstvo pôžičiek od spoločníkov aj od spoločností z konsolidovaného celku, ale vždy s úrokmi, ktoré sú potom predmetom dane z príjmu pre poskytovateľa. Aby sa konateľovi nestalo, že pri daňovej kontrole mu dodania nevyplatené úroky od s.r.o. podľa úrokových sadzieb v banke.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

ach jjaaaajj , no čo už,dajako poriešme
0 0
juliska juliska

juliska je offline (nepripojený) juliska

No ja tento výber účtujem na 588 ako daňovo neúčinný - čo samozrejme zohľadním v koncoročnej uzávierke.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Prečo by mala mať daňová kontrola výhrady k bezúročnej pôžičke poskytnutej spoločníkom s.r.o, v ktorej ma majetkový vklad?

Vzťah medzi spoločníkom a SRO upravujú § 105 až § 153 Obchodného zákonníka. Z týchto § nevyplýva nemožnosť požičiavania peňazí spoločníkov spoločnosti, v ktorej májú majetkovú účasť, ako dlžníkovi. Za nevyhnutnosť, príp.výhodnosť takejto pôžičky od spoločníka zodpovedá konateľ sro, pretože štatutárny orgán obchodnej spoločnosti je povinný spoločne a nerozdielne nahradiť škodu (§ 133 až § 136 Obch.zákonníka).
Právny vzťah ohľadom pôžičky medzi spoločníkom a s.r.o. sa teda spravuje § 657 a § 658 Občianskeho zákonníka, kde v § 658 ods.1 je písané, že pri peňažnej pôžičke možno dohodnúť úroky. Platenie úrokov veriteľovi (spoločník) zo zmluvy o pôžičke peňazí teda nie je zo zákona povinné, a je len na zmluvných stranách, či si platenie úrokov dohodnú.

Daňová kontrola nemôže spochybniť túto zmluvu ani s odvolaním na § 2 ods.2 písm. n a o.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

accad
Prečo by mala mať daňová kontrola výhrady k bezúročnej pôžičke poskytnutej spoločníkom s.r.o, v ktorej ma majetkový vklad?

Vzťah medzi spoločníkom a SRO upravujú § 105 až § 153 Obchodného zákonníka. Z týchto § nevyplýva nemožnosť požičiavania peňazí spoločníkov spoločnosti, v ktorej májú majetkovú účasť, ako dlžníkovi. Za nevyhnutnosť, príp.výhodnosť takejto pôžičky od spoločníka zodpovedá konateľ sro, pretože štatutárny orgán obchodnej spoločnosti je povinný spoločne a nerozdielne nahradiť škodu (§ 133 až § 136 Obch.zákonníka).
Právny vzťah ohľadom pôžičky medzi spoločníkom a s.r.o. sa teda spravuje § 657 a § 658 Občianskeho zákonníka, kde v § 658 ods.1 je písané, že pri peňažnej pôžičke možno dohodnúť úroky. Platenie úrokov veriteľovi (spoločník) zo zmluvy o pôžičke peňazí teda nie je zo zákona povinné, a je len na zmluvných stranách, či si platenie úrokov dohodnú.

Daňová kontrola nemôže spochybniť túto zmluvu ani s odvolaním na § 2 ods.2 písm. n a o.
Suhlasim s accad. U nas to tiez robime bez urokov a zatial vsetko ok...
0 0
MISICKABA MISICKABA

MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

Poraďte poraďáci, nastúpila som do firmy, zistila som manko v pokladni okolo 80 tis., robím tu už okolo 3 rokov, doteraz nemám podpísanú hmotnú zodpovednosť, inventarizáciu pokladne mám našťastie od vedúcej podpísanú aj od kolegyne, kde je spomenuté, že o manku vedia a že bolo v pokladni už keď som nastúpila. Som právne dosť kritá, nechcela by som, aby mi to potom niekto dal k náhrade, keď to nie je moja vina. Vediem si vlastnú pokl. knihu. Oficiálna pokl. kniha sedí s účtovným stavom. Len účtovný a skutočný stav sa nerovnajú. Riaditeľ o tom nevie, len moja nadriadená.
Poraďte ako mám pokračovať. Jedna známa mi povedala, že som mala na začiatku spraviť červenú čiaru v pokl. knihe,ale to som nevedela. Ďakujem
Naposledy upravil MISICKABA : 26.08.05 at 10:00
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Samozrejme, že si mala urobiť hrubú čiaru a presne si nechať potvrdiť stav v pokladni. Ak si prevzala pokladňu mala byť urobená inventarizácia pokladne a vyhotovený protokol. V tomto mal byť uvedený schodok.(manko). Ako to že majiteľ o manku nevie, iba Tvoja kol.? Nesmrdí to prúserom? Zisti si ,kto tie peniaze z pokladne má "požičané" a jednaj. Hlavne o tom povedz šéfovi.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

myslim si ze prvemu by malo zalezat na tom sefovi aby pokladna sedela,aj mne zacali robia take veci sefovci,lenze hned som vystavila VPD ,/sice davam to na 314/alebo PPD/ na 324 / a moc sa im to nepacilo ale naucili sa,lebo vzdy mi povedali zajtra to vratim,lenze zajtra nebolo nic a tak som sa potom ja trapila a preco? a dnes je to ok-a klidne sa ma moze spytat sef na co isli tie peniaze? ukazem doklad -podpisaný ním a nech si on rozmysla na co ich pouzil -ku koncu roka sa snazia svoje zalohy vycistit-nezavidim ti takych neporiadnych sefov-drzim ti palce aby sa to neobratilo proti tebe
0 0
MISICKABA MISICKABA

MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

účtovník 007
Samozrejme, že si mala urobiť hrubú čiaru a presne si nechať potvrdiť stav v pokladni. Ak si prevzala pokladňu mala byť urobená inventarizácia pokladne a vyhotovený protokol. V tomto mal byť uvedený schodok.(manko). Ako to že majiteľ o manku nevie, iba Tvoja kol.? Nesmrdí to prúserom? Zisti si ,kto tie peniaze z pokladne má "požičané" a jednaj. Hlavne o tom povedz šéfovi.
Ono je to trošku zložitejšie, kolegyňa čo to robila predtým dostala porážku a ja som to prevzala zo dňa na deň. Nevie o tom riaditeľ,ale moja šéfka áno. Nie som tou inventarizáciou kritá? Ďakujem
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Z príspevku vychádza, že peniaze si nepožičal šéf. Vie o tom iba kolegyňa. A to sa mi nezdá. Samozrejme, že máš pravdu s výbermi z pokladne od šéfstva. Najhoršie je vysvetliť majiteľovi, že hoci zo svijho, neda sa brať len-tak.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
MISICKABA
Ono je to trošku zložitejšie, kolegyňa čo to robila predtým dostala porážku a ja som to prevzala zo dňa na deň. Nevie o tom riaditeľ,ale moja šéfka áno. Nie som tou inventarizáciou kritá? Ďakujem
Ak sa urobila oficiálna inventarizácia, malo byť o rozdiele účtované. Napr 335-xxx/211. Prečo to kolegyňa nechala 3 roky sa vliecť?Viem, že sa niektoré veci robia všeljako, ale z vlastnej skúsenosti viem, že peniaze sú moc háklivá vec.
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

cize tvoja sefka vie kde su,tak nech ona to povie majitelovi ze tam chybaju skk ,a kde su a preco chybaju ,ja si tiez myslim ze by mal o tom vediet sef
0 0
MISICKABA MISICKABA

MISICKABA je offline (nepripojený) MISICKABA

Ďakujem, však práve toho sa obávam, aby mi to nedali k náhrade a niekto sa nabalil, skutočne neviem čo sa tu stalo. Nechala to tak už 3 roky, vraj nebol čas a vraj to bude účtovná chyba. Ak som len spomenula, že to poviem riaditeľovi, nesúhlasila s tým, že vraj mne PK sedí, tak načo. Mohla by mi spraviť peklo, toho sa bojím, je to moja šéfka a šéfka ekonomického.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

U nás oficiálny a účtovný stav pokladne nikdy nesedí, lebo konateľ si vyberá z účtu prachy na "rôzne" platby týkajúce sa firmy. Nebude to podobne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať